Дзюба, Іван.
    Запорожець за Дунаєм, або Літературні "пограниччя” і "закордоння” очима Юрія Барабаша [Текст] / І. Дзюба // Літературна Україна : газета письменників України. - 2017. - N 43 ( 2 листопада). - С. 8-9. - Закінчення в наступ. номері.
Рец. на : Барабаш Юрий. Украинское литературное зарубежье. Лица. Судьбы. Тексты. / Юрий Барабаш. - М. : ИМЛИ РАН, 2016. - 376с. ;
Барабаш Юрій. Вулиця Крокодилів/Невський проспект. І поза ними. Письменник на етнокультурному пограниччі / Юрій Барабаш. - К. : Темпора, 2017. - 280 с.

Рубрики: Українська література--діаспора
   Літературознавство--компаративістика (порівняльне літературознавство)

Кл.слова (ненормовані):
письменники української діаспори -- порівняльне літературознавство
Анотація: Монография Ю. Барабаша “Украинское литературное зарубежье” посвящена сформировавшемуся в XX веке на трёх континентах (Европа, обе Америки, Австралия) украинскому литературному зарубежью, проблемам его истории и эволюции, творчеству ряда писателей - представителей эмиграции и иммиграции. Замысел работы, её состав и структура мотивированы стремлением автора монографии включить в научный обиход малоизвестный материал, выйдя на новый, следующий после эмпирического, методологический уровень исследования -системный, структурно-семантический. На этой основе в работе анализируются как глубокие политико-идеологические расхождения между зарубежной и "материковой" художественными моделями, так и укоренённые в общей этногенетической почве и духовной традиции признаки целостности национального историко-литературного процесса, его диалектического единства.
В Києві в 2017 р. вийшла нова монографія Ю. Барабаша “Вулиця Крокодилів/ Невський проспект. І поза ними. Письменник на етнокультурному пограниччі”. Порівняльно-типологічний аналіз текстів есею Бруно Шульца "Вулиця Крокодилів" та повісті Гоголя "Невський проспект" розглядається у студії як ключ до компоративістичного зіставлення - у ракурсі проблеми етнокультурного пограниччя - творчості цих письменників. Виявлені типологічно схожі, так само, як і відмінні, елементи поетики, модерністичні за своєю природою і сутністю, дають, на думку автора, підстави для висновку про премодерністичний характер естетичних і поетологічних відкриттів Гоголя.


Дод.точки доступу:
Гоголь, Микола Васильович (рос. та укр. прозаїк, драматург ; 1809-1852) \о нем\; Шульц, Бруно (галицький письменник та художник єврейського походження ; 1892-1942) \о нем\

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№3 (1)
Вільні: Ч.З.№3 (1)