Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>K=вивчена безпорадність<.>
Общее количество найденных документов : 3
Показаны документы с 1 по 3
1.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 316.613:159.92/П 12
Автор(ы) : Павлюк, Марія Михайлівна
Заглавие : Самостійність майбутніх фахівців: витоки становлення та перспективи цілеспрямованого розвитку
Коллективы : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України
Место публикации : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України. Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Житомир: Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2015. - Т. 9: Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія., Вип. 6. - С. 37-44 (Шифр 15(902.7)/А 43-846073490)
Примечания : Бібліогр.: с. 43 (12 назв)
УДК : 316.613:159.92
Предметные рубрики: Загальна психологія
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): самостійність--майбутні фахівці--професійна підготовка--вивчена безпорадність--особистість
Аннотация: Розглядаються психологічні механізми розвитку самостійності як особистісної якості майбутніх фахівців. передумови становлення окремих компонентів самостійності. Розкрито потенціал психологічних теорій особистості у контексті природи самостійності, глибинних витоків феномена вивченої безпорадності як протилежного полюса самостійності як системної якості особистості.
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 15(08)/А 43
Автор(ы) : Степура Є. В.
Заглавие : До проблеми зв'язку оптимізму та авторитаризму
Место публикации : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ-Ніжин: ПП Лисенко М. М., 2018. - Т. 14: Методологія і теорія психології, Вип. 1. - С. 287-297 (Шифр 15(08)/А 43-004926506)
Примечания : Бібліогр.: с. 294-296 (14 назв)
УДК : 159.923.3
Предметные рубрики: Методологія і теорія психології
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): оптимізм--релігійність--вивчена безпорадність--авторитаризм--тоталітарна система--опозиційні ідеології
Аннотация: У статті зосереджена увага на деяких аспектах зв'язку оптимізу з авторитаризмом у контексті існування людини в умовах суспільної кризи. Розглядається проблема зв'язку оптимізму з успішністю в політичній діяльності. Підкреслюється роль оптимізму та наявності глибоких особистісних переконань у політика для ефективної діяльності в період суспільної кризи. У той же час звертається увага на зв'язок оптимізму та релігійності, яка є одним із можливих стовпів світогляду людини, з авторитаризмом. Зазначається важливість дослідження цих зв'язків з урахування соціокультурного контексту існування особи. Особливо наголошується на дослідженні зв'язку оптимізму відносно науково-технічного прогресу та суспільного розвитку з ортодоксальністю релігійних переконань. На конкретних прикладах показана неоднозначність цих зв'язків, що може мати достатньо вагоме значення для суспільного розвитку, оскільки релігія має значний вплив на життя своїх послідовників та на суспільство в цілому. Особливості зв'язку оптимізму та авторитаризму неоднозначним чином проявляються в тоталітарному суспільстві. Розглядаються деякі соціально-політичні фактори, що сприяють утворенню в людини оптимістичних або песимістичних установок і пов'язаних з ними психічних станів в умовах тоталітарного суспільства. Вказується, що тенденція тоталітарних систем використовувати насильницькі методи для утвердження своєї влади завжди створює в суспільстві атмосферу тривоги, відчаю, безпорадності, безнадії, що в свою чергу потенційно негативно впливає на загальне психічне здоров'я населення. Але суспільство постійно задіює систему протидії у вигляді осіб, що не піддаються вивченню безпорадності, що виробляла певні специфічні стратегії для протидії негативним впливам тоталітарного суспільства, які знаходять своє відображення в певних системах ідей, опозиційних офіційній ідеології. Ціль цих стратегій- протидія відчуттям безпорадності та відчаю й знаходження можливостей для оптимізму серед несприятливих умов суспільного життя.
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 15(08)/А 43
Автор(ы) : Євланова Є.М.
Заглавие : Психологічні особливості атрибутивних стилів переміщених осіб
Место публикации : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Логос, 2020. - Т. 1: Організаційна психологія. Економічна психологія. Соціальна психологія, Вип. 56. - С. 72-79 (Шифр 15(08)/А 43-953823351)
Примечания : Бібліогр.: с. 77-78 (17 назв)
УДК : 159.923
Предметные рубрики: Соціальна психологія
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): атрибутивний стиль--переміщена особа--вивчена безпорадність--психічне здоров'я--психологічна допомога
Аннотация: У статті розкрито, що фахівці у галузі психічного здоров'я, допомагаючи переміщеним особам, стикаються із дуже схожими питаннями, дилемами та парадоксами. Відзначається, що найважливішим для переміщеної особи є налагодження повноцінного та осмисленого життя, незважаючи на травматичність минулого, надзвичайно важкі осбставини теперішнього і дуже часто непевність майбутнього. Підкреслюється, що теорії атрибутивних стилів пережили значні зміни за останні кілька десятиліть. Моделі вивченої безпорадньсті з плином часу отримала теоретичне переформулювання у вигляді основної теорії атрибутивних стилів. Досліджуючи зв'язки між атрибутивними стилями та різноманітними вимірами благополуччя , включаючи фізичне здоров'я та витривалість, рівень освітніх та кар'єрних досягнень та наявність депресії і/або роздратування, важливо роглядати атрибутивні стилі ще й у клінічному контексті. Підсумовується, що розуміння внутрішніх, сталих та всезагальних когнітивних спотворень, до яких схильні люди, є важливим для успішної терапевтичної роботи з такими формами мислення.
Найти похожие

 
Статистика
за 15.08.2024
Число запросов 43337
Число посетителей 1050
Число заказов 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя