Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
 Найдено в других БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (244)Електронна бібліотека НДУ ім. Миколи Гоголя (4)Рідкісна книга (1)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>K=еміграція<.>
Общее количество найденных документов : 4
Показаны документы с 1 по 4
1.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 159.922.6+159.964/Р 62-362975 рукописный текст
Автор(ы) : Рожденственський , Андрій Андрійович
Заглавие : Вікові особливості подолання когнітивного дисонансу в потенційних емігрантів : дис. ... канд. психол. наук: 19.00.07
Выходные данные : Київ, 2009
Колич.характеристики :215 с.: табл.
Коллективы : Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України (Київ)
Примечания : Бібліогр.: с. 179-198.
УДК : 159.922.6+159.964.3 + 159.922.6 + 159.964.3
Предметные рубрики: Вікова психологія-- Когнітивний дисонанс
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): еміграція--фрустрація--соціалізація--адаптація--професійне становлення--комунікація--рефлексія
Аннотация: Виявлено, що рішення про емігрування не лише не ослаблює когнітивного дисонансу, а навпаки-посилює. На основі експериментальних даних показано, що подолання негативних проявів когнітивного дисонансууможливлюється завдяки розвитку фрустраційної толерантності. Показано, що фрустраційна толерантність справляє детермінуючий вплив на їх соціальне становлення. У контексті вікової та педагогічної психології, фрустрація у життєдіяльності виступає, з одного боку, наслідком певної якості соціальної структури, з іншого, індивідуально-психологічною детермінантою, що визначає певні особистісні прояви. Експериментально доведено, що способом запобігання та корекції фрустраційних станів може виступати розвиток рефлексії: тією самою мірою, якою дипресія виступає об"єктивним фактором финикнення фрустрацій, депривація як усвідомлена проблемність, розрив у відлагодженій діяльності виступає актуалізуючим чинником щодо звертання до засобів рефлексії.
Экземпляры :ЧЗ(1)
Свободны : ЧЗ(1)
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания :
Автор(ы) : Дуркалевич І. В.
Заглавие : Соціально-культурний чинник як детермінанта агресії підлітків із заробітчанських сімей
Коллективы : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України
Место публикации : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України. Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Гнозіс, 2015. - Т. 11: Психологія ососбистості. Психологічна допомога особистості, Вип. 13. - С. 40-51: табл. (Шифр 153/А 43-505485)
Примечания : Бібліогр.: с. 47-49 (31 назва)
УДК : 159.922.27:159.922.73
Предметные рубрики: Психологія особистості
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): заробітчанська еміграція--агресія--сім'я--підлітки--агресивна поведінка
Аннотация: Розглянуто основні чинники, які призводять до появи агресивності. Особливу увагу звернено на сім'ю як один із найважливіших соціокультурних чинників. Зроблено віднесення до результатів дослідження сучасних зарубіжних науковців, які займаються вивченням проблеми агресивної поведінки підлітків із заробітчанських сімей.
Найти похожие

3.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 159.922.6:159.922/Г 19-718083050 рукописный текст
Автор(ы) : Гандзілевська, Галина Борисівна
Заглавие : Психологія життєвих сценаріїв у акмеперіоді українських емігрантів : автореф. дис. ... д-ра психол. наук: 19.00.07
Выходные данные : Острог, 2018
Колич.характеристики :20 с.
Коллективы : Національний університет "Острозька академія"
Примечания : Бібліогр.: с. 31-36 (45 назв)
УДК : 159.922.6:159.922.4:316.6]=054.72(477)
Предметные рубрики: Педагогічна психологія
Вікова психологія
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): життєвий сценарій--сценарні установки--акмеперіод--акмереалізація--акмерозвиток--акмеологічний потенціал--еміграція--українські емігранти--письменники емігранти
Аннотация: Дисертаційне дослідження присвячено проблемі реалізації життєвих сценаріїв українських емігрантів в акмеперіоді. Результати комплексного дослідження життєвого сценарію як соціально-психологічного феномена репрезентуються крізь призму психолого-акмеологічного дискурсу. Особливу увагу приділено вивченню чинників процесу відновлення та примноження акмеологічних ресурсів життєвих сценаріїв українських емігрантів. Життєвий сценарій емігранта в акмеперіоді розглянуто як систему конструктів, які забезпечують спрямованість індивіда на досягнення акме, а також деструкцій, що обмежують його акмереалізацію. Емпірично конструкти життєвого сценарію досліджують у контексті функцій та гіперфункцій психологічного імунітету відповідно до акмеологічної моделі реалізації життєвих сценаріїв українських емігрантів, що є проекцією прогностичної моделі акмеологічного потенціалу життєвого сценарію особистості та відображає архітектоніку його відновлення в умовах еміграції. Виявлено, що інтроектовані сценарні директиви є акмебарєрами українських емігрантів і створюють перешкоди у соціокультурній адаптації. Досліджено, сензитивність кризових періодів до оновлення життєвої програми. Еміграцію визначено однією з умов цього процесу. Провідним механізмом акмеологізації виділено наративізацію. Акмеологічні прояви українських письменників-емігрантів, зокрема лідерів літературних об’єднань другої та третьої хвиль еміграції, виявлено у другій фазі акмеперіоду та його потенційних межах. Реперезентовано принципи розроблення та особливості застосування акмеологічного тренінгу та Щоденника психологічної самодопомоги мігранту, спрямованих на відновлення акмеологічних компетентностей, навиків використання акмересурсів для досягнення акме-цілі, оптимізації ціннісно-смислових орієнтирів, розвиток саногенного мислення та самоцінності. Основним механізмом відновлення та примноження акмеологічного потенціалу життєвих сценарії українських емігрантів, а отже, продуктивної акмеологізації виділено наративізацію.
Экземпляры :ЧЗ(1)
Свободны : ЧЗ(1)
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 15(08)/А 43
Автор(ы) : Маслюк А. М.
Заглавие : Сторінка з історії становлення українського вільного університету
Место публикации : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Житомир: Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2012. - Т. 6: Психологія обдарованості, Вип. 8. - С. 132-139 (Шифр 15(08)/А 43-883991956)
Примечания : Бібліогр.: с. 139 (10 назв)
УДК : 159.9
Предметные рубрики: Психологія обдарованості
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): діаспора--еміграція--український вільний університет
Аннотация: У статті розглядається історія становлення Українського вільного університету, Висвітлено наукові здобутки УВУ та персоналії, що сприяли розвитку унікального українського навчального закладу в Європі.
Найти похожие

 
Статистика
за 13.09.2024
Число запросов 28278
Число посетителей 698
Число заказов 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя