Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
 Найдено в других БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (9)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>K=задум<.>
Общее количество найденных документов : 6
Показаны документы с 1 по 6
1.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 15(08)/А 43
Автор(ы) : Третяк Т. М.
Заглавие : Творче мислення як проце побудови нового образу
Место публикации : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Фенікс, 2019. - Т. 12: Психологія творчості, Вип. 26. - С. 318-326 (Шифр 15(08)/А 43-789904387)
Примечания : Бібліогр.: с. 324-325 (14 назв)
УДК : 159.9
Предметные рубрики: Психологія творчості
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): творче мислення--задача--образ--стратегія--інформація--задум--інформаційна структура
Аннотация: Формулюється визначення поняття творчості в широкому розумінні слова як творчості природи й у вузькому розумінні як творчість людини. Обгрунтовується, що творчість є насамперед інструментом духовності як здатності особистості розв'язувати актуальні задачі в системі координат простих норм моралі. Аналізується співвідношення понять "системність", "система", "системне мислення". Співставляються підходи до системного аналізу творчості, розроблені О.В. Моляко та Д.Б. Богоявленського. Формулюються завдання психології і завдання педагогіки стосовно когнітивного розвитку учня. Розглядається сутність проблеми інтелектуального виховання і розвитку старшокласника, зокрема, ряд характеристик типу репрезентації об'єктивної реальності. Подається аналіз творчого мислення як процесу розв'язування творчої задачі. Акцентується увага на розгляді структури процесу розв'язування задачі: помічення суперечності, формулювання умови задачі, розробка задуму розв'язання, матеріалізація задуму; на ролі кожного з етапів у побудові конструкції нового образу, на важливості адекватної трансформації початкових (стартових) умов задач в шукані її умов; на системоутворюючому впливі особистісного "забарвлення" процесу побудови нового образу в залежності від характеру та образу інформаційного потенціалу того, хто розв'язує задачу. Обгрунтовується роль впливу психологічної готовності старшокласника до розв'язування творчих задач у різних сферах діяльності на формування адекватної, позитивної Я-концепції (власного Я-образу). Зокрема, робиться акцент на можливій парадоксальності Я-концепції обдарованих старшокласників. Наголошується увага на дезорганізуючих аспектах інформаційних можливостей інтернет простору у напрямку вектора девіантності. Встановлено типологію задач за рівнем їх творчості. Сформульовано основну психологічну передумову діяльності загальноосвітніх шкіл і позашкільних закладів освіти щодо розвитку творчого мислення учнів.
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 151.51/А 43
Автор(ы) : Латиш, Наталія Михайлівна
Заглавие : Прояви перцептивно-мисленнєвих стратегій в конструктивній діяльності молодших школярів
Место публикации : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Фенікс, 2018. - Т. 12: Психологія творчості, Вип. 24. - С. 119-128 (Шифр 151.51/А 43-243195007)
Примечания : Бібліогр.: С. 127 (7 назв)
УДК : 159.954
Предметные рубрики: Психологія творчості
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): конструктивна діяльність--задум--перцептивно-мисленнєва стратегія--аналогізування--комбінування--реконструювання--молодший шкільний вік
Аннотация: В статті здійснено аналіз емпіричного дослідження перцептивно-мисленнєвих стратегій в конструктивній діяльності учнів молодшого шкільного віку. Показано, що задум зароджується як образ-орієнтир, який містить у собі загальний план та засоби його реалізації. Процес формування задуму пов'язаний з композиційним розміщенням, впорядкуванням, інтеграцією елементів у створюваному образі. Подальше формування задуму полягає в уточненні образу, яке відбувається під впливом різних вражень та в результаті ідентифікації з проміжним продуктом діяльності, в результаті чого першочерговий образ змінюється іншим. І кінцевий результат – практична реалізація задуму, що проявляється в остаточному оформленні малюнку. Функціонування перцептивно-мисленнєвих стратегій творчого конструювання в графічній діяльності молодших школярів відбувається через трансформацію зорових образів, починаючи від праобразу до образу-рішення; процес пошуку організовується і реалізовується здебільшого стратегією аналогізування, рідше комбінування і реконструювання.
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 151.60/А 43
Автор(ы) : Рудницкая, Светлана Юрьевна
Заглавие : Прототекст как основа "Я" текста в нарративных практиках самопроектирования личности
Место публикации : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ ; Житомир: Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2017. - Т. 2: Психологічна герменевтика, Вип. 10. - С. 20-37 (Шифр 151.60/А 43-499887420)
Примечания : Бібліогр.: с. 34-37 (16 назв)
УДК : 159.923.2
Предметные рубрики: Психологічна герменевтика
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): самопроектування--проект--"я-текст"--протопроект--прототекст--задум
Аннотация: У статті розглядається поняття прототексту в контексті дослідження процесу відтворення цінносно-смислового ресурсу особистості, інкорпорованого в знаково-символічну форму "Я-тексту", що конструюється індивідом у процесі наративного самопроектування.
Найти похожие

4.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 005.32+005.7/.8(0/В 58-086920 рукописный текст
Автор(ы) : Власов, Петро Костянтинович
Заглавие : Психологія проектування організаціі на етапі задуму : дис. ... д-ра психол. наук: 19.00.10
Выходные данные : Київ, 2017
Колич.характеристики :564 с.: табл.
Коллективы : Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України (Київ)
Примечания : Бібліогр.: с. 377-415.
УДК : 005.32+005.7/.8(043.5)
Предметные рубрики: Організаційна психологія-- Економічна психологія
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): організація--позаорганізаційне середовище--ресурсна модель організації--ініціатор створення організацій--економічний світогляд--цінності--задум--проектування організацій--технології зміни організації
Аннотация: У дисертації ообгрунтовано теоретико-методологічні основи дослідження психологічних основ проектування організації на етапі задуму. Побудовано ресурсну модель діяльності організацій, виділено критерії та здійснено типологію ресурсних моделей організації. Визначено зміст проектування організації, розкрито її структуру, показано місце задуму. Визначено місцезнаходження людини-ініціатора в діяльності із проектуванням організації. Розкрито зміст та види психолого-організаційних технологій зміни організацій та їхнє місце в процесі проектування організації. Представлено результати порівняльного емпіричного дослідження ефективності використання соціально-психологічного тренінгу, психодинаміки і балінтовського семінару в якості психолого-організаційної технологій зміни організацій на соціальному рівні.
Экземпляры :ЧЗ(1)
Свободны : ЧЗ(1)
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 159.9.015/Б 20
Автор(ы) : Балл, Георгий Алексеевич, Мединцев, Владислав Александрович
Заглавие : Теоретико-множественный метод анализа процессов самопроектирования
Коллективы : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України
Место публикации : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України. Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Житомир: Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2015. - Т. 2: Психологічна герменевтика, Вип. 9. - С. 18-35 (Шифр 151.60/А 43-440847376)
Примечания : Бібліогр.: с. 34-35 (7 назв)
УДК : 159.9.015
Предметные рубрики: Психологічна герменевтика
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): самопроектування--особовий проект--задум себе--прообраз--математичний простір--я-бажане--зміст життя--життєвий проект
Аннотация: Викладено основні ідеї розробленого авторами теоретико-множинного методу аналізу процесів, у т.ч. досліджуваних у психології, описано процедуру його застосування. У статті зазначений метод застосовано до опису процесів самопроектування, трактованого як реформування й функціонування особового проекту. Визначено компоненти математичного простору, у якому потім розглянуто описувані відображеннями процеси самопроектування.
Найти похожие

6.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 159.922.73-053.4+/Б 61-014211 рукописный текст
Автор(ы) : Біла, Ірина Миколаївна
Заглавие : Психологія творчого конструювання в дошкільному віці : дис. ... д-ра психол. наук: 19.00.07
Выходные данные : Київ, 2012
Колич.характеристики :530 с.: табл., рис.
Коллективы : Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (Київ)
Примечания : Бібліогр.: с. 452-495.
УДК : 159.922.73-053.4+159.954.4 + 159.922.73-053.4 + 159.954.4
Предметные рубрики: Педагогічна психологія-- Творче конструювання
Вікова психологія-- Дошклільники
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): дошкільник--конструювання--творчі мисленеві тенденції--творчий процес--розуміння--задум--апробація
Аннотация: Дисертаційне дослідження присвячено вивченню специфіки конструкторської творчості у дошкільному віці. У результаті дослідження розкрито закономірності та характеристики конструкторської творчості дошкільників, з'ясовано особливості процесуально-динамічних та індивідуально-регулятивних компонентів їх творчого конструювання. Сформульовано ефективні психолого-педагогічні умови та засоби активації, розвитку творчого конструювання у дошкільному віці, розроблено структурно-функціональну модель та комплексну програму стимулювання творчих стратегіальних тенденцій конструкторської діяльності дошкільників на всіх етапах творчого процесу.
Экземпляры :ЧЗ(1)
Свободны : ЧЗ(1)
Найти похожие

 
Статистика
за 15.08.2024
Число запросов 96044
Число посетителей 1276
Число заказов 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя