Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Поисковый запрос: <.>K=літературне середовище<.>
Общее количество найденных документов : 1
1.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 15(08)/А 43
Автор(ы) : Хупавцева Н.О.
Заглавие : Проблема розв’язання творчих літературних задач підлітками на уроках англійської мови
Место публикации : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Фенікс, 2019. - Т. 12: Психологія творчості, Вип. 26. - С. 326-338 (Шифр 15(08)/А 43-789904387)
Примечания : Бібліогр.: с. 335-337 (20 назв)
УДК : 925:159.928'456
Предметные рубрики: Психологія творчості
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): фасилітація--фасилітативна взаємодія--аргументативний дискурс--контекстуальні образи--монологічні висловлювання--внутрішній діалог--літературне середовище--комунікативна позиція
Аннотация: У статті описано зміст аргументативного дискурсу учнів на уроках англійської мови, продемонстровано шляхи його реалізації у процесі фасилітативної взаємодії. Використано психодіагностичний метод змістово-смислового аналізу дискурсивного мислення І.Семенова з метою вивчення рівнів експлікації аргументативного дискурсу підлітками. Автором статті запропоновано систему, за допомогою якої можна обчислити значення компонента "монологічні висловлювання"; також діагностовано рівні сформованості компонентів, які визначають когнітивну структуру особистості: "літературний зміст", "комунікативна позиція" та "процес реального спілкування"; прораховано коефіцієнти, що характеризують компоненти мисленнєвої діяльності підлітків, такі як: інтегративний образ, модифікований та контекстуальні образи. Показано, що ступінь розвитку аргументованого дискурсу школярів на першому етапі експеременту визначався за такими критеріями: відображення підлітками ситуації сприйняття проблеми як комунікативної; стабільність у реалізації власної комунікативної позиції; відображення специфіки літературної образності та творчості. Усі ці фактори були прийняті за психологічні у процесі фасилітативної взаємодії. За результатами експеременту авторкою статті зроблено такі висновки: 1) існує взаємозв'язок між предметним літературним середовищем підлітків та їх розумінням літературно-образного змісту роману, що впливає на становлення у їхній свідомості парадигми аргументативного дискурсу; 2) у підлітків виявляється тенденція до зниження інтересу щодо вивчення англійської літератури; 3) підлітки, як правило, не можуть критично оцінювати роман, робити власні висновки щодо розвитку подій та характеризувати головних героїв роману, висловлювати свою особисту точку зору відповідно до цього роману загалом. Це свідчить про те, що учні не в змозі вести "внутрішній діалог" з текстом, тобто здатність до аргументативного дискурсу школярів не сформовано належним чином ні завдяки традиційній навчальній програмі з літератури, ні за допомогою спеціалізованого курсу вивчення англійської мови; 4) у процесі шкільної освіти шляхом впровадження засобів розширення літературного середовища у навчальний процес на уроках англійської мови (творчі задачі, які було нами запропоновано) змодельовано нові психолого-педагогічні умови розвитку аргументативного дискурсу підлітків.
Найти похожие

 
Статистика
за 18.09.2024
Число запросов 2901
Число посетителей 369
Число заказов 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя