Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
 Найдено в других БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (7)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>K=соціокультурна компетентність<.>
Общее количество найденных документов : 2
Показаны документы с 1 по 2
1.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 159.98+364.62]:31/Ф 32-562329 рукописный текст
Автор(ы) : Федько, Світлана Леонідівна
Заглавие : Культуродоцільні тенденції в практиці надання психологічної допомоги : дис. ... канд. психол. наук: 19.00.01
Выходные данные : Київ, 2016
Колич.характеристики :215 с.: табл.
Коллективы : Київський національний лінгвістичний університет (Київ)
Примечания : Бібліогр.: с. 172-204.
УДК : 159.98+364.62]:316.613(043.5)
Предметные рубрики: Загальна психологія-- Психологічне консультування
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): психологічне консультування--психотерапія--соціокультурна компетентність--культуродоцільність--антипсихіатрія--панпсихологізація--універсалізація--індигенізація
Аннотация: У дисертації здійснено теоретичний аналіз проблеми соціокультурної зумовленості практики надання психологічної допомоги й емпіричне вивчення особливостей репрезентації вказаного феномену у професійній свідомості практикуючих психологів. Здійснено комплексний аналіз існуючих поглядів на проблематику психологічного консультування в контексті культури, що передбачає зумовленість специфіки ведення консультативного процесу соціокультурним середовищем. Визначено й охарактеризовано основоположні принципи й умови побудови культуродоцільних моделей психологічного консультування.
Экземпляры :ЧЗ(1)
Свободны : ЧЗ(1)
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 15(08)/А 43
Автор(ы) : Івашкевич Е.Е., Терновик Н.А.
Заглавие : Творчий потенціал казок як засіб формування соціокультурної компетентності учнів початкової школи
Место публикации : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Фенікс, 2020. - Т. 12: Психологія творчості, Вип. 27. - С. 98-109 (Шифр 15(08)/А 43-204885885)
Примечания : Бібліогр.: с. 109 (4 назви)
УДК : 925:159.927-134
Предметные рубрики: Психологія творчості
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): соціокультурна компетентність--творчий потенціал--казки--поведінка--ставлення
Аннотация: У статті автори обгрунтували значення соціокультурної компетентності. Було показано, що соціокультурна компетентність передбачає розуміння особистістю національно-культурної специфіки мовленнєвої поведінки іншої людини та вміння використовувати елементи соціокультурного контексту, що мають відношення до породження та сприйняття мовлення з точки зору цієї мови. Зазначено, що до національно-культурної специфіки мовленнєвої поведінки відносять звичаї, правила, норми, соціальні конвенції, ритуали, соціальні стереотипи, знання про країну, мова якої вивчається тощо. Було показано, що національний менталітет є способом мислення представників певної культури або субкультури, який визначає їхню поведінку та очікування інших осіб. Зазначено, що менталітет країни вивчається у трьох напрямах: занальному, ситуативному та у напрямку культурного самовизначення. До загальних характеристик менталітету відносять: знання, поведінку та ставлення. Яскравими прикладами експлікації цих складових можуть бути свята, традиції та звичаї носіїв мови. Ситуативні характеристики можуть включати особливості менталітету, сприйняття та вираження. Автори статті також наголосили, що ментальність передбачає культурне самовизначення, яке може вміщувати як загальні, так і ситуативні характеристики. З метою окреслення засобів розвитку соціокультурної компетентності учнів автори статті запропонували для них певні вправи (виконання яких мало здійснюватися після того, як школярі прочитали казку). Вправи передбачали систематичне становлення навичок та вмінь, які й формують соціокультурну компетентність школярів. Визначено психологічні чинники актуалізації продуктивного становлення соціокультурної компетентності учнів початкової школи.
Найти похожие

 
Статистика
за 07.08.2024
Число запросов 58480
Число посетителей 920
Число заказов 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя