Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
 Найдено в других БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (1)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>K=сюжетно-рольова гра<.>
Общее количество найденных документов : 4
Показаны документы с 1 по 4
1.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 159.922.73-053.4 /К 21-223668 рукописный текст
Автор(ы) : Карасьова, Катерина Володимирівна
Заглавие : Розвиток комунікативних функцій дошкільників у процесі творчих ігор : дис. ... канд. психол. наук: 19.00.07
Выходные данные : Київ, 2008
Колич.характеристики :175 с.: табл., рис.
Коллективы : Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України (Київ)
Примечания : Бібліогр.: с. 161-177.
УДК : 159.922.73-053.4 (043.3)
Предметные рубрики: Педагогічна психологія-- Комунікативність
Вікова психологія-- Дошклільники
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): комунікативні функції--партнерська взаємодія--творча гра--сюжетно-рольова гра--молодші дошкільники--спілкування--проектування
Аннотация: Дисертаційне досліжденя присвячено проблемі динаміки прояву комунікативних функцій молодших дошкільніків в процесі творчих ігор, зокрема сюжетно-рольових. У результаті проведеного аналізу методологічних та методичних аспектів проблеми визначено, що розвиток комунікативних функцій дітей зазначеного віку в процесі творчої гри обумовлений переходом на новий суб"єктивний рівень взаємодії із однолітками, який з одного боку, відбувається на основі засвоєних дітьми форм спілкування з близькими дорослими в ранньому дитинстві, з іншого,-визначається рівнем опанування новими засобами взаємодіїз однолітками у молодшому шкільному віці. Оптимальний рівень розвитку комунікативних функцій молодших дошкільників передбачає засвоєння ними партнерської поведінки, спрямованої на взаємодію, взаємообмін, взаєморозуміння та взаємовплив у процесі спільної ігрової діяльності. Становлення творчої гри у молодшому шкільному віці залежить від розвитку комунікативного конструкту в єдності прояву таких функцій: фатичної, емотованої, інформаційної та функції управління. Динаміка комунікативних функцій молодших дошкільників у процесі творчої сюжетно-рольової гри виявляється в диференціюванні рівнів прояву комунікативного конструкту на різних рівнях творчої сюжетно-рольової гри. Практичне значення дослідження полягає у застосування отриманих експериментальних результатів для розширення і збагачення підходів до розуміння вікових особливостей розвитку комунікативних функцій молодших дошкільників у процесі творчої сюжетно-рольової гри, що сприяє гуманізації взаємин між дорослими і дільми, успішному засвоєнню останніми структурами провідного у дошкільному віці виду діяльності- сюжетно-рольової гри та оптимізації психолого-педагогічного поцесц в дошкільних навчальних закладах.
Экземпляры :ЧЗ(1)
Свободны : ЧЗ(1)
Найти похожие

2.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 159.922.7:159.942/Г 52-251565 рукописный текст
Автор(ы) : Гірченко, Олена Леонідівна
Заглавие : Комп'ютерні ігри як фактор впливу на тривожність дітей молодшого шкільного віку : дис. ... канд. психол .наук: 19.00.07
Выходные данные : Київ, 2010
Колич.характеристики :242 с.: табл., рис.
Коллективы : Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (Київ)
Примечания : Бібліогр.: с. 161-187.
УДК : 159.922.7:159.942.5
Предметные рубрики: Педагогічна психологія-- Комп'ютерні ігри
Вікова психологія-- Молодші школярі
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): тривожність--комп"ютерна гра--сюжетно-рольова гра--казка--казкотерапевтичний тренінг
Аннотация: У дисертації досліджуються психологіні чинники впливу комп"ютерних ігр з казковим сюжетом на тривожність дітей молодшого шкільного віку. Виявлено та проаналізовано психологічні чинники впливу комп"ютерної гри на зростання рівня тривожності дітей. Встановлено, що комп"ютерна гра на відміну від традиційної сюжетно-рольової гри негативно впливає на тривожність молодших школярів. Представлені феноменологічні відмінності комп"ютерної гри-казки, традиційної гри та народної чи літературної казки. В процесі порівняння емоційно-чуттєвих складових комп"ютерної гри, традиційної гри та чарівної казки виявлено їхні змістовні відмінності. доведено, що незакінченність та надмірна розтягненність у часі комп"ютерної гри породжує внутрішню напругу та стає підгрунтім для розвитку тривожності. Розроблено та апробовано програму тренінгу за методом казкотерапії, спрямованого на подолання специфічної тривожності, викликаної надмірним захопленням комп"ютерними іграми, та розвиток творчих дзібностей дітей молодшого шкільного віку.
Экземпляры :ЧЗ(1)
Свободны : ЧЗ(1)
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 153.6/А 43
Автор(ы) : Карасьова, Катерина Володимирівна
Заглавие : Характеристики прояву ціннісних орієнтирів старших дошкільників у сюжетно-рольовій грі
Место публикации : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Житомир: Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2011. - Т. 6: Психологія обдарованості, Вип. 6. - С. 57-63: табл. (Шифр 153.6/А 43-462680)
Примечания : Бібліогр.: с. 62-63 (16 назв)
УДК : 159.922.73-053.4
Предметные рубрики: Психологія обдарованості
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): ціннісні орієнтири--термінальні цінності--старші дошкільники--сюжетно-рольова гра--рольова активність
Аннотация: Розглядається характеристика прояву ціннісних орієнтирів старших дошкільників у сюжетно-рольових іграх. Розглянуто можливості використання методики спостереження за сюжетно-рольовими іграми шестирічок у процесі діагностики їх рольової активності як основного показника рівня прояву термінальних цінностей старшими дошкільниками.
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из сборника (том многотомника)
Шифр издания : 15(08)/А 43
Автор(ы) : Зозуля І.М.
Заглавие : Роль гри у розвитку креативності дітей дошкільного віку
Место публикации : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Житомир: Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2020. - Т. 6: Психологія обдарованості, Вип. 17. - С. 267-276 (Шифр 15(08)/А 43-443233677)
Примечания : Бібліогр.: с. 274-276 (27 назв)
УДК : 159.954.4-026.15-053.4
Предметные рубрики: Психологія обдарованості
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): креативність--мотиваційно-особистісний показник креативності--наслідування--діти дошкільного віку--гра--ігрова діяльність--творча гра--сюжетно-рольова гра
Аннотация: У статті висвітлено результати теоретичного аналізу ролі гри у розвитку креативності дітей дошкільного віку. Проаналізовано позиції науковців щодо дефініції понять "креативність" та "гра". Обгрунтовано розвивальний потенціал творчої гри дошкільників та розкрито її вплив на формування креативності дітей. Зазначено, що гра включає в себе і наслідування значущого дорослого, що є одним із механізмів формування креативності, і власне експерементування. Визначено основні характеристики гри як провідного виду діяльності у період дошкільного дитинства. Розглянуто специфіку динаміки гри як механізму розвитку креативності. Відмічено, що в онтогенезі процес розвитку креативних якостей дитини починається на мотиваційно-особистісному рівні.
Найти похожие

 
Статистика
за 15.08.2024
Число запросов 80033
Число посетителей 1154
Число заказов 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя