Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Поисковый запрос: <.>K=прив'язаність до інших<.>
Общее количество найденных документов : 1
1.
15(08)
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Чайка, Г. В.
    Психологічні характеристики людини постмодерну і самодетермінація особистості [Текстььь] / Г. В. Чайка // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ,[Ніжин] : [ПП Лисенко М. М.], 2020. - Т. 9 : Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія., Вип. 13. - С. 406-415. - Бібліогр.: с. 412-414 (20 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Загальна психологія
   Історична психологія

   Етнічна психологія

фывфывфыв:
постмодернізм -- автономія -- соціальна згуртованість -- прив'язаність до інших -- позитивні стосунки
Аннотация: У статті робиться спроба визначити як позитивні, так і негативні психологічні особливості людини постмодернізму. Показано, що в епоху постмодернізму відбувається відмова від панування тотальності і одноманітності; здобувають панівних позицій плюралізм, електика. З одного боку відбувається посиленні індивідуальної свободи, у тому числі, свободи вибору, і автономії. З іншого боку, такий стан справ послаблює соціальну згуртованість, інтеграцію, солідарність, ідентичність людини стає нестабільною. В епоху постмодернізму кожна людина все більше і більше починає сприймати себе як окрему одиницю, не залежну, не пов'язану з суспільством, до якого в неї немає справи і жодних зобов'язань. Не обходять ці процеси і Україну. Проведений теоретичний аналіз і експериментальне дослідження показало, що молоді, добре освідчені українці поділяють цінності епохи постмодернізму. Проте прорекламований в епоху постмодернізму індивідуалізм не призводить до остаточного розпаду суспільства. Це відбувається завдяки потребі у прив'язаності до інших, що означає бажання людини мати надійні, довірливі, теплі стосунки з іншими людьми, відчувати надійні родинні зв'язки, мати друзів, загалом бути приналежною до певної групи людей. Саме гармонійний баланс - поєднання особистісної автономії і прив'язаності до інших, позитивних стосунків з іншими людьми є запорукою успішного життя окремої людини і виходу суспільства з кризового стану загалом.


Доп.точки доступа:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ЧЗ (2)
Свободны: ЧЗ (2)

Найти похожие

 
Статистика
за 17.07.2024
Число запросов 5129
Число посетителей 455
Число заказов 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя