Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (14)Електронна бібліотека НДУ ім. Миколи Гоголя (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=НАРЦИСИЗМ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 153/А 43
Автор(и) : Щербатюк В.В.
Назва : Селфі як засіб репрезентації ціннісної спрямованості особистості
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2018. - Т. 11: Психологія особистості. Психологічна допомога особистості, Вип. 17. - С. 273 (Шифр 153/А 43-439307777)
УДК : 159.923:17.022.1]:004
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія особистості
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): селфі--соціальні мережі--цінності особистості--причини селфі--теорії селфі--нарцисизм--селфізм
Анотація: У статті розглядаються цінності особистості, які репрезентуються за допомогою сучасного явища селфі. Фотографії є інструментом соціальних мереж, за допомогою якого здійснюється міжособистісне спілкування. Селфі є не лише візуальним повідомленням, а й засобом репрезентації особистісних цінносте, дзеркалом суспільних тенденцій. Достатньо переглянути селфі-знімки конкретного користувача мережі, щоб дати йому психологічну характеристику, зрозуміти, чим наповнене його життя, де він буває, з ким спілкується, його соціальний статус, матеріальні можливості, інтереси тощо. У роботі проаналізовано теоретичну та джерельну базу з даної проблематики. Виявлено основні причини виникнення теорії популярності селфі. Визначено негативні наслідки надмірним захопленням селфі, до яких можна віднести зростання прояву нарцисизму та появи нової форми залежності - селфізму.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Єрмакова Н. О.
Назва : Нарцисичні прояви сучасної студентської молоді
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ-Ніжин: ПП Лисенко М. М., 2019. - Т. 14: Методологія і теорія психології, Вип. 2. - С. 105-119 (Шифр 15(08)/А 43-596370335)
Примітки : Бібліогр.: с. 116-117 (15 назв)
УДК : 159.923.3/.964.2:618.89-008.442.6
Предметні рубрики (Галузі знань): Методологія і теорія психології
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): особистість--нарцисизм--нарцисичні прояви--віра особистості у власну унікальність--зухвала поведінка--студентство
Анотація: У статті висвітлено нарцисичні прояви у студентської молоді, визначено суть та головні ознаки цього феномену. Здійснено огляд робіт вчених, які займаються вивченням нарцисизму, зокрема у студентської молоді (З. Фрейд, К. Морф, Ф. Родеволт, К. Берні, К. Хамбург, П. Кілтер, Б. Брос, С. Мілн та ін.) У ході теоретичного аналізу проблеми з'ясовано, що у якості полярних форм дослідниками виокремлюються патологічний і нормальний нарцисизм, які існують вздовж єдиного континууму, і утворюють безліч перехідних форм. Нормальний нарцисизм передбачає організацію зрілих регуляторних механізмів, які забезпечують досвід адаптивного і досяжного самовдосконалення і реалістичні амбіції, відповідні автентичності і позитивному погляду на себе. Патологічний нарцисизм активізує примітивні регуляторні механізми в поєднанні з неадаптивними компенсаторними стратегіями, що перешкоджає ефективному самоствердженню. Нарцисизм, як негативний компонент характеру великою мірою властивий студентській молоді, що пов'язано із специфічними умовами життя у інформаційному суспільстві, бажанням бути кращими за всіх, "комплексом переваги" та "комплексом меншовартості", претенціозністю, і є особливо небезпечним тому, що уражена масовою культурою свідомість сприймає його некритично. Дослідницею проаналізовано результати проведеного емпіричного дослідження проблеми нарцисизму у молодіжній субкультурі. Було встановлено, що студенти-іноземці схильні до нарцисизму більше ніж українські студенти. Середньогруповий показник вираження нарцисизму у іноземних студентів (71,25%) є дуже високим, що виявляється у схильності особистостей до демонстрації впевненості у власній унікальності, надзвичайності, ідеальності. Середньогруповий показник вираження нарцисизму в українських студентів (46,25%) відповідає середньому рівню, що означає схильність респондентів даної групи до адекватної оцінки своїх можливостей і рівня домагань, своєї зовнішності. Результати дослідження свідчать про те, що переважаючими нарцисичними рисами в досліджуваній вибірці студентів-іноземців є: "Маніпулювання в міжособистісних стосунках", "Зухвала поведінка", "Очікування особливого ставлення", а в українських студентів превалює - "Маніпулювання в міжособистісних стосунках", "Зухвала поведінка". В найменшій мірі українським студентам властиві "Надмірна зайнятість почуттям заздрості", а студентам-іноземцям - "Дефіцит емпатії". Статистично значущі зв'язки виявилися між нарцизмом і зухвалою поведінкою досліджуваних обох вибірок і вірою у власну унікальність. Перспективами подальшого вивчення проблеми виступають дослідження чинників та складових нарцисизму як особистісного феномену, вивчення гендерних та вікових аспектів зазначеного феномену, розробка ефективних психокорекційних технологій оптимізації зазначеного явища як у студентській молоді, так і у представників інших вікових, соціальних, гендерних категорій.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Клімаш Т.П.
Назва : Особливості Я-концепції нарцисичної особистості
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Логос, 2020. - Т. 1: Організаційна психологія. Економічна психологія. Соціальна психологія, Вип. 56. - С. 85-90 (Шифр 15(08)/А 43-953823351)
Примітки : Бібліогр.: с. 89-90 (13 назв)
УДК : 159.9
Предметні рубрики (Галузі знань): Соціальна психологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): я-концепція--я-реальне--я-ідеальне--нарцисична особистість--здоровий нарцисизм--патологічний нарцисимз
Анотація: У статті розглядаються особливості Я-концепції особистостей, що мають нарцисичну детермінанту. Розкривається зміст поняття Я-концепції людини та особливості формування нарцисичної особистості. Здійснено аналіз теоретичних джерел про різновиди нарцисизму та основні складові Я-концепції у психологічній науці. Встановлено перспективи можливих досліджень у рамках заданої теми. Серед особливостей Я-концепції нарцисичної особистості виділяються екстремальність та поляризація критеріїв самооцінки, а також слабка розвиненість морального аспекту та невисока диференційованість гендерного компонету.
Знайти схожі

 
Статистика
за 03.06.2024
Кількість запитів 32772
Кількість відвідувачів 1426
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя