Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=дезадаптивна поведінка<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15/Г 82
Автор(и) : Грись, Антоніна Михайлівна
Назва : Особливості функціонування "образу Я" в результаті переживання психологічної травми
Колективи : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України
Місце публікування : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України. Проблеми загальної та педагогічної психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Гнозіс, 2013. - Т. 16, ч. 1, 2. - С. 25-37 (Шифр 371.015/П 78-462471799)
Примітки : Бібліогр.: с. 36 (10 назв)
УДК : 15
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): образ я--психологічна травма--травматизація особистості--дезадаптивна поведінка
Анотація: У статті розглянуто особливості образу Я осіб, що пережили психологічну травму. Визначено свідомі та неусвідомлювані прояви хибного Я - втеча у свій внутрішній світ, надмірне фантазування, дистанціювання, розщепленість та дезінтеграція Я. Виділено основні причини травматизації особистості. Розкрито психологічні механізми функціонування образу Я у результаті травматизації та намічено орієнтири для психотерапії.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Комплієнко І.О.
Назва : Теоретичний аналіз проблеми дезадаптивних взаємостосунків батьків та дітей
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ-Ніжин: ПП Лисенко М. М., 2020. - Т. 14: Методологія і теорія психології, Вип. 3. - С. 99-113 (Шифр 15(08)/А 43-586854919)
Примітки : Бібліогр.: с. 108-111 (22 назви)
УДК : 929.153:178'56-302
Предметні рубрики (Галузі знань): Методологія і теорія психології
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): дезадаптивні взаємостосунки--дезадаптивна поведінка--психоаналітичний підхід--когнітивний підхід--біхевіористичний підхід--соціально-психологічний підхід--сімейне виховання--адаптивні взаємостосунки
Анотація: В статті проаналізовано існуючі в психологічній науці підходи, що пояснюють причини дезадаптивної поведінки особистості, спроектовано ці причини на парадигму взаємостосунків батьків та дітей тощо. Виокремлено психоаналітичний, когнітичний, біхевіористичний та соціально-психологічний підходи, обгрунтовано, як пояснюється дезадаптивна поведінка в їхніх межах. Визначено, що згідно з психоаналітичним підходом причиною зезадаптивності постає фрустрація, що виникає внаслідок конфлікту особистості і соціального середовища. В парадигмі бехевіористичного підходу дезадаптивна поведінка розглядається як результат опанування індивідом деструктивними реакціями. Когнітичний підхід пояснює дезадаптивну поведінку емоційними розладами, пов'язаними з помилковою когнітивною інтерпретацією людини тих чи інших подій. Гуманістичний підхід наголошує, що причиною дезадаптованості є невідповідність "реального Я" і життєвого досвіду, з одного боку, і "реального Я" і життєвого досвіду. В межах соціально-психологічного підходу дезадаптивна поведінка пояснюється неготовністю індивіда до виконання певних соціальних ролей, до прийняття рішень щодо ціннісних орієнтацій і ласного способу життя. Схарактеризовано адаптивні взаємостосунки батьків і дитини в сім'ї. Зазначено, що їх ми розглядаємо як процес психологічного реагування на поведінку одних одного, коли форма, зміст та інтенсивність реакцій є досить адекватними щодо основної проблеми у взаємостосунках і суттєво фасилітують розв'язання конфліктної ситуації.
Знайти схожі

 
Статистика
за 13.07.2024
Кількість запитів 36402
Кількість відвідувачів 553
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя