Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Електронна бібліотека НДУ ім. Миколи Гоголя (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=задоволеність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 31
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-31 
1.
15(08)
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Коваленко, А. Б.
    Чинники професійного благополуччя трудових мігрантів [Текст] / А. Б. Коваленко, А. Р. Печиборщ // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ,[Ніжин] : [ПП Лисенко М. М.], 2020. - Т. 9 : Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія., Вип. 13. - С. 146-156. - Бібліогр.: с. 154-156 (14 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Загальна психологія
   Історична психологія

   Етнічна психологія

Кл.слова (ненормовані):
міграція -- трудова міграція -- професійне благополуччя -- задоволеність процесом роботи -- професійна мотивація
Анотація: Розглядається проблема професійного благополуччя трудових мігрантів з України. Встановлено статистично значущі відмінності між уявленням про майбутнє професійне благополуччя в осіб, які мали міграційні наміри, та реальною його оцінкою після міграції, а також між професійним благополуччям мігрантів та тих, хто працює в Україні. Порівняно з тими, хто працює в Україні, мігранти менш задоволені своєю трудовою діяльністю, що у свою чергу є однією із причин трудової міграції. Крім того, виявлено значущі відмінності між пробами "До" та "Тепер" у трудових мігрантів, що підтверджує гіпотезу щодо зміни рівня професійного благополуччя мігрантів залежно від стадії міграційного процесу. Визначено дві факторні моделі наявного професійного благополуччя в мігрантів та тих, хто працює в Україні. Виявлено відмінності між факторними структурами професійного благополуччя в двох досліджуваних групах: вони мають по два подібні фактори: "Задоволеність організацією та умовами трудової діяльності", "Вмотивованість до професійної діяльності". Фактор "Задоволеність професійним життям" з групи тих, хто працює в Україні, в групі трудових мігрантів ділиться на два фактори: "Задоволеність процесом роботи та стосунками з колегами", "Залученість до трудової діяльності". Крім того, кожна з груп має особливі фактори: у групі осіб, що працюють в Україні, це фактори "Задоволеність професійним вибором" та "Визнання близькими і колегами", а в трудових мігрантів - "Професійна самореалізація". Виявлено зміни у показниках професійного благополуччя після міграції. Встановлено статистично значущі відмінності між уявленням про майбутнє професійне благополуччя в осіб, які мали міграційні наміри, та реальною його оцінкою після міграції.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Печиборщ, А.Р.; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)

Знайти схожі

2.
159.9007.2
П 32


    Підбуцька, Ніна Вікторівна.
    Характеристика й особливості ціннісного компонента професіоналізму особистості майбутнього інженера [Текст] / Н. В. Підбуцька // Проблеми сучасної психології : Збірник наукових праць / Кам'янець-Подільський нац. ун-т ім. І. Огієнка; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2015. - Вип. 29. - С. 498-508 : табл. - Бібліогр.: с. 507 (3 назви)
УДК
Рубрики: Загальна психологія
Кл.слова (ненормовані):
професіоналізм -- задоволеність професією -- майбутні інженери -- образ професії -- професійна самосвідомість -- особистісно-професійний розвиток -- успішна професіоналізація
Анотація: У статті досліджено особливості ціннісного компонента професіоналізму особистості майбутнього інженера, до якого віднесено особистісно-професійну задоволеність і образ професії інженера. Використано комплекс психодіагностичних методик. Розкрито динаміку задоволеності професією протягом навчання у ВНЗ. За допомогою однофакторного дисперсійного аналізу виявлені уявлення щодо професії респондентів із низьким рівнем особистісно-професійної задоволеності.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \наук. ред.\; Онуфрієва, Ліана Анатоліївна \наук. ред.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

3.
15(08)
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Петяк, О. В.
    Особливості взаємозв'язку задоволеності шлюбом та міжособистісних стосунків шлюбних партнерів, зайнятих педагогічною діяльністю [Текст] / О. В. Петяк, Н. В. Ханецька // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ,[Ніжин] : [ПП Лисенко М. М.], 2020. - Т. 9 : Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія., Вип. 13. - С. 248-256. - Бібліогр.: с. 254-255 (12 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Загальна психологія
   Історична психологія

   Етнічна психологія

Кл.слова (ненормовані):
міжособистісні взаємини -- стосунки шлюбних партнерів -- задоволеність-незадоволеність шлюбом -- шлюбні стосунки чоловіків та жінок-педагогів -- види міжособистісних стосунків
Анотація: У статті розглядаються деякі теоретичні узагальнення досягнень у вирішенні проблеми міжособистісних взаємин і задоволеності шлюбом у сім'ї. Особливе місце відводиться чоловікам та жінкам, зайнятим педагогічною діяльністю. Мета дослідження полягала у вивченні зв'язку між ступенем задоволеністю шлюбом та особливостями міжособистісних стосунків шлюбних партнерів, які займаються педагогічною діяльністю (викладачі вищих навчальних закладів). Дослідження показало, що значна частина жінок мають потребу в залежності від інших людей, вони потребують зовнішнього контролю, для них прийняття рішень - важке завдання. До особливостей вибудовування стосунків жінок з чоловіками відноситься їх прагнення компенсувати наявні недоліки в спілкуванні з оточуючими людьми, включаючи своїх студентів. Незадоволені подружжям жінки дуже обережні при виборі осіб, з якими створюють глибокі емоційні стосунки. Задоволені шлюбом жінки частіше, ніж чоловіки-педагоги, прагнуть з оточуючими встановити близькі емоційні відносини. Вивчення рефлексивного досвіду жінок та чоловіків зверненого до оцінки власних шлюбних стосунків, стане сильним чинником передосмислення змісту і форм роботи батьками студентів вищих навчальних закладів.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Ханецька, Н.В.; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)

Знайти схожі

4.
15(08)
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Афанасенко, В. І.
    Особливості психологічного благополуччя жінок з різним шлюбним статусом [Текст] / В. І. Афанасенко, Т. В. Комар // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ,[Ніжин] : [ПП Лисенко М. М.], 2020. - Т. 9 : Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія., Вип. 13. - С. 177-188. - Бібліогр.: с. 185-187 (15 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Загальна психологія
   Історична психологія

   Етнічна психологія

Кл.слова (ненормовані):
шлюбний статус -- повторний шлюб -- психологічне благополуччя -- розлучення -- задоволеність шлюбом -- задоволеність життям -- шлюбні стосунки
Анотація: У статті проаналізоване та емпірично досліджене психологічне благополуччя жінок, які перебувають у першому/другому/третьому шлюбі, розлучених, та таких, які раніше не перебували у шлюбі. Численні дослідження показали, що люди, які перебувають у шлюбі, відрізняються більш високим рівнем задоволеності життям, психологічного благополуччя і кращим станом здоров'я, ніж люди, які не перебувають у шлюбі. Останні дослідження також показують, що у чоловіків і жінок різного віку, які перебувають у шлюбі, рівень психологічного благополуччя вище ніж у тих, хто розлучений. Ще нижче психологічне благополуччя у тих, хто ніколи не був у шлюбі, а найнижчий рівень відзначається у вдівців. Відзначається, що психологічне благополуччя заміжних жінок вище ніж у незаміжних жінок і це пов'язано переважно з успішним управлінням власним життям, здатністю досягати поставлених цілей, з більшим усвідомленням власного життя, відчуттям самоцінності і прагненням до саморозвитку. Вибірку дослідження склали 365 жінок у віці від 35 до 56 років. Використовувалися методики: "Шкала психологічного благополуччя" К.Ріфф в адаптації Т.Д. Шевеленкової, Т.П. Фесенко та "Опитувальник задоволеності шлюбом" В.В. Століна, Т.Л. Романової, і Г.П. Бутенко. В результаті дослідження показано, що шлюбний статус жінок різного віку пов'язаний з їх психологічним благополуччям. Жінки, які перебувають у шлюбі, більше задоволені своїм життям, ніж ті, які ніколи не були заміжні. Розлучені жінки займають провідне місце за рівнем психологічного благополуччя. У треьому шлюбі психологічне благополуччя жінок істотно вище, ніж в перших двох. Загалом, з накопиченням жінкою різного досвіду шлюбних стосунків, перебудовуються різні аспекти її взаємин з оточенням. Психологічне благополуччя жінок більшою мірою пов'язане з задоволеністю шлюбом у першому і другому шлюбах, в третьому шлюбі з задоволеністю шлюбом пов'язана лише особистісна автономія жінки.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Комар, Т.В.; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)

Знайти схожі

5.
15(08)
А 43


    Заіка, І. В.
    Основні вияви особистісної напруженості [Текст] / І. В. Заіка // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ : Логос, 2019. - Т. 1 : Організаційна психологія. Економічна психологія. Соціальна психологія, Вип. 53. - С. 9-15. - Бібліогр.: С. 13-15 (39 назв).
УДК
РУБ 15(08)

Кл.слова (ненормовані):
соціальна напруженість -- особистісна напруженість -- соціальна фрустрація -- ситуаційна тривожність -- особистісна тривожність -- життєва задоволеність
Анотація: У статті на основі теоретичного дослідження проаналізовано такі основні поняття, як «соціальна фрустрація», «ситуативна та особистісна тривожність», «життєва задоволеність». Встановлено, що соціальна фрустрація розуміється як вид психічної особистісної напруженості, яка обумовлена незадоволеністю особистості життям, власними досягненнями і становищем у соціальній ієрархії. Ситуаційна та особистісна тривожність розглядається як протиріччя між оцінкою особистістю певної ситуації як загрозливої і відсутністю необхідних засобів для її уникнення чи подолання. «Життєва задоволеність» – це загальне уявлення людини про психічний комфорт


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

6.
154
А 43


    Чиркова, Т. І.
    Етнопсихологічні особливості інтернаціональних шлюбних пар у практиці сімейного консультування [Текст] / Т. І. Чиркова // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ : Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, 2019. - Т. 1 : Організаційна психологія. Економічна психологія. Соціальна психологія, Вип. 51. - С. 49-53. - Бібліогр.: с. 53 (11 назв)
УДК
РУБ 154
Рубрики: Соціальна психологія
Кл.слова (ненормовані):
сімейне консультування -- менталітет -- етнічний психолог -- поліетнічні сім'ї -- задоволеність шлюбом -- психологічна сумісність -- міжетнічні взаємини -- рольові очікування -- етноси -- сімейний конфлікт
Анотація: У статті проаналізовано етнопсихологічні особливості інтеграціональних шлюбних пар у практиці сімейного консультування. Вивчено вплив соціокультурних особливостей комунікативної взаємодії шлюбного подружжя з різних етносів на вербальному та невербальному рівнях на міжособистісні взаємини. Виявлено такі етнопсихологічні чинники сумісності подружніх поліетнічних партнерів: культура спілкування в межах дотримання національних традицій, мотивація до міжкультурної інтеграції сімейних взаємин, відповідність психологічних ролей партнерів іхнім очікуванням, етнопсихологічні настановлення, міжетнічне взаєморозуміння. Розроблено психокорекційну програму з формування комунікативних навичок у певному міжетнічному оточенні й гнучкого образу реального "Я" в подружніх пар з порушеннями у функціонально-рольовій взаємодії.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

7.
155
А 43


   
    Актуальні проблеми психології особистості та міжособистісних взаємин [Текст] : матеріали ІІІ міжнародної науково-практичної конференції 18-19 травня 2011 року / НАПН України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Інститут психології ім. Г. С. Костюка, Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Факультет психології. Лабораторія психології навчання. - Кам'янець-Подільський : [ПП "Медобори"], 2011. - 272 с. - ISBN 5-9268-0483-3 : 10.00 грн.
    Зміст:
Максименко, С. Д. Дослідження кризових явищ генези особистості: методологічні основи / С. Д. Максименко. - С .8-12
Дзюбко, Л. В. Урахування особливостей навчальної мотивації учнів 5-6 класів як умова підвищення їх навчальної результативності / Л. В. Дзюбко. - С .69-73. - Бібліогр. С. 73 (7 назв)
Капустюк, О. М. Теоретична модель розгортання процесу самодетермінації особистості / О. М. Капустюк. - С .97-99
Субота, М. В. До проблеми емоційного впливу музики на особистість / М. В. Субота. - С .218-220. - Бібліогр. С. 220 (4 назви)
УДК
РУБ 155

Кл.слова (ненормовані):
кризові явища генези особистості -- відповідальність -- аналіз низької фрустраційної толерантності у студентів -- симптоматика емоційного вигорання -- самоідентичність -- соціалізація молодшого школяра -- соціалізація молодшого підлітка -- соціальні потреби у старшокласників -- діти з розумовою відсталістю -- формування характеру у підлітковому віці -- навчальна мотивація учнів -- формування професіоналізму практичного психолога -- картина світу -- духовне становлення майбутнього фахівця -- амбівалентність клієнта -- самодетермінація особистості -- збереження здоров'я -- міжособистісна взаємодія на етапі професійної ідентифікації -- спілкування суб'єктів правоохоронної діяльності -- оволодіння педагогічними цінностями -- молодші школярі -- психологічне консультування -- категорії психічного здоров'я -- задоволеність шлюбом -- формування взаємин у навчанні -- навчальна взаємодія -- перша експериментальна психологічна лабораторія -- становлення професійної ідентичності особистості -- самосвідомість молодших школярів -- вегетосудинна дистонія

Утримувачі документа:
Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Бібліотека : Україна, 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2, тел.: +38(044)288-27-23

Дод.точки доступу:
НАПН України; Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України; Інститут психології ім. Г. С. Костюка; Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Факультет психології. Лабораторія психології навчання
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

8.
159.944.07-026.12:[005.95:37
К 79


    Креденцер, Оксана Валеріївна.
    Психологічні основи підприємницької активності персоналу освітніх організацій [Рукопис] : дис. ... докт. психол. наук: 19.00.10 / О. В. Креденцер ; наук. конс. Л. М. Карамушка ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Київ, 2020. - 473 с. : табл. + 1 додатки 90 с. - Бібліогр.: с. 403-474 (548 назва). -
УДК
Рубрики: Організаційна психологія
Кл.слова (ненормовані):
внутрішньоорганізаційне підприємництво -- підприємницька активність -- освітні організації -- персонал освітніх організацій -- задоволеність працею -- підприємницька самоефективність -- організаційна культура -- організаційний розвиток -- технологія психологічної підготовки персоналу освітніх організацій
Анотація: Дисертацію присвячено психологічним основам підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Проаналізовано сутність внутрішньоорганізаційного підприємництва в освітніх організаціях, ресурси, умови, функції та основні напрями та форми вияву. Показано роль внутрішньоорганізаційного підприємництва в реалізації концепції "Нова українська школа". Обгрунтовано авторську концепцію підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Представлено авторську психологічну модель підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Наведено результати емпіричного дослідження внутрішньоорганізаційного підприємництва в освітніх організаціях. Проаналізовано особливості розвитку підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Досліджено підприємницьку самоефективність та систему управління як важливі психологічні чинники розвитку підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Проаналізовано задоволеність працею як важливий психологічний результат розвитку підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Досліджено вплив підприємницької активності персоналу освітніх організацій та організаційний розвиток та розвиток організаційної культури. Висвітлено мету, завдання та структуру "Технології психологічної підготовки персоналу освітніх організацій до розвитку підприємницької активності". Представлено результати впровадження технології та доведено її ефективність.

Утримувачі документа:
Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Бібліотека : Україна, 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2, тел.: +38(044)288-27-23

Дод.точки доступу:
Карамушка, Людмила Миколаївна \наук. конс.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (Київ)
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

9.
159.944.07-026.12:[005.95:37
К 79


    Креденцер, Оксана Валеріївна.
    Психологічні основи підприємницької активності персоналу освітніх організацій [Рукопис] : автореф. дис. ... докт. психол. наук: 19.00.10 / О. В. Креденцер ; наук. конс. Л. М. Карамушка ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Київ, 2020. - 44 с. : табл. -
УДК
Рубрики: Організаційна психологія
Кл.слова (ненормовані):
внутрішньоорганізаційне підприємництво -- підприємницька активність -- освітні організації -- персонал освітніх організацій -- задоволеність працею -- підприємницька самоефективність -- організаційна культура -- організаційний розвиток -- технологія психологічної підготовки персоналу освітніх організацій
Анотація: Дисертацію присвячено психологічним основам підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Проаналізовано сутність внутрішньоорганізаційного підприємництва в освітніх організаціях, ресурси, умови, функції та основні напрями та форми вияву. Показано роль внутрішньоорганізаційного підприємництва в реалізації концепції "Нова українська школа". Обгрунтовано авторську концепцію підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Представлено авторську психологічну модель підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Наведено результати емпіричного дослідження внутрішньоорганізаційного підприємництва в освітніх організаціях. Проаналізовано особливості розвитку підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Досліджено підприємницьку самоефективність та систему управління як важливі психологічні чинники розвитку підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Проаналізовано задоволеність працею як важливий психологічний результат розвитку підприємницької активності персоналу освітніх організацій. Досліджено вплив підприємницької активності персоналу освітніх організацій та організаційний розвиток та розвиток організаційної культури. Висвітлено мету, завдання та структуру "Технології психологічної підготовки персоналу освітніх організацій до розвитку підприємницької активності". Представлено результати впровадження технології та доведено її ефективність.

Утримувачі документа:
Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Бібліотека : Україна, 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2, тел.: +38(044)288-27-23

Дод.точки доступу:
Карамушка, Людмила Миколаївна \наук. конс.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (Київ)
Примірників всього: 3
ЧЗ (3)
Свободны: ЧЗ (3)
Знайти схожі

10.
159.923.2(043.3)
О 82


    Отенко, Світлана Анатоліївна.
    Психологічні особливості розвитку салютогенетичної спрямованості особистості [Рукопис] : дис. ... доктора філософії: 053 / С. А. Отенко ; наук. кер. Л. З. Сердюк ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Київ, 2021. - 205 с. : табл. + 1 додатки 5 с. - Бібліогр.: с. 180-205 (259 назв). -
УДК
Рубрики: Соціальна психологія
Кл.слова (ненормовані):
особистість -- салютогенез -- почуття когерентності -- салютогенетична спрямованість -- психологічне здоров'я -- психологічне благополуччя -- задоволеність життям -- автономія -- життєстійкість -- психологічні ресурси -- самоприйняття -- осмисленність -- тренінг сприяння салютогенетичній спрямованості
Анотація: У дисертації представлено теоретичне узагальнення та нове розв'язання проблеми салютогенетичної спрямованості особистості, що грунтується на методологічних принципах позитивного функціонування особистості, салютогенетичній парадигмі А. Антоновськи та полягає у тлумаченні її як чинника психологічного благополуччя й психічного здоров'я особистості, створенні процедури її діагностики, обгрунтуванні та апробації програми тренінгу сприяння салютогенетичної спрямованості в контексті розвитку в особистості здатності до підтримки психічного здоров'я, розкриття й розвитку особистісного потенціалу. Основною метою дослідження є теоретичне обгрунтування та емпіричне вивчення структури та психологічних чинників салютогенетичної спрямованості особистості.

Утримувачі документа:
Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Бібліотека : Україна, 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2, тел.: +38(044)288-27-23

Дод.точки доступу:
Сердюк , Людмила Захарівна \наук. кер.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (Київ)
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

11.
159.923.[373.2.016:81-028.31]:616.896
С 60


    Соловова, Тетяна Іванівна.
    Особливості розвитку мовленнєвої компетентності у дітей дошкільного віку з розладами аутистичного спектра [Рукопис] : дис. ... доктора філософії: 053 / Т. І. Соловова ; наук. кер. Б. М. Ткач ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Київ, 2021. - 198 с. : табл. + 1 додатки 50 с. - Бібліогр.: с. 177-198 (239 назв). -
УДК
Рубрики: Соціальна психологія
Кл.слова (ненормовані):
компетентність -- мовленнєва компетентність -- мовленнєва компетентність дошкільників із розладами аутистичного спектру -- корекція -- діагностика -- програма -- модель -- почуття когерентності -- салютогенетична спрямованість -- психологічне здоров'я -- психологічне благополуччя -- задоволеність життям -- автономія -- життєстійкість -- психологічні ресурси -- самоприйняття -- осмисленність -- тренінг сприяння салютогенетичній спрямованості
Анотація: Дисертацію присвячено теоретичному обгрунтуванню й експериментальному вивченню проблеми розвитку мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку з розладами аутистичного спектра. За результатами теоретичного аналізу виокремлено основні наукові підходи до характеристики мовленнєвої компетентності особистості. Виокремлено вікові особливості дітей дошкільного віку, специфіка їх мовленнєвого розвитку. Схарактеризовано клінічні картини, діагностичні критерії розладів аутистичного спектру. Представлено риси мовлення дітей дошкільного віку з аутистичними розладами. Здійснено аналіз досліджень, присвячених діагностиці, корекції, розвитку мовленнєвої активності дітей дошкільного віку з розладами аутистичного спектру.

Утримувачі документа:
Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Бібліотека : Україна, 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2, тел.: +38(044)288-27-23

Дод.точки доступу:
Ткач, Богдан Миколайович \наук. кер.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (Київ)
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

12.
153/154
О-64


    Дембицька, Н.
    Стратегії матеріального забезпечення українців, вимушених шукати прихистку в інших країнах [Текст] / Н. Дембицька, Я. Рябчич // Організаційна психологія. Економічна психологія : науковий журнал / Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України; Укр. Асоц. організац. психологів та психол. праці. - Київ, 2023. - № 1 (28). - С. 6-16. - Бібліогр. С. 14-16 (25 назв)
УДК
РУБ 153/154

Кл.слова (ненормовані):
українці за кордоном -- прихисток -- економічне благополуччя -- особистість -- задоволеність життям -- стратегії долання -- копінг-механізми


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \наук. ред.\; Карамушка, Людмила Миколаївна \наук. ред.\; Рябчич, Я.; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України(Київ); Українська асоціація організаційних психологів та психологів праці

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

13.
159.944.4:373.5.091.113-05(043.5)
С 53


    Снігур, Юлія Сергіївна.
    Організаційно-психологічні чинники вибору копінг-стратегії керівниками закладів загальної середньої освіти [Рукопис] : дис. ... доктора філософії: 053 / Ю. С. Снігур ; наук. кер. Л. М. Карамушка ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Київ, 2021. - 222 с. : табл. + 1 додатки 61 с. - Бібліогр.: с. 200-222 (235 назв). -
УДК

Кл.слова (ненормовані):
освітні організації -- заклади загальної середньої освіти -- керівники -- копінг-стратегії -- види копінг-стратегій -- організаційно-психологічні чинники вибору копінг-стратегій -- організаційний розвиток -- задоволеність організацією -- стиль управління -- активність -- оптимізм -- тайм-синдром менеджера -- тренінгова програма
Анотація: У дисертації теоретично обгрунтовано й експериментально вивчено організаційно-психологічні чнники вибору копінг-стратегій керівниками закладів загальної середньої освіти. Розкрито сутність організації, особливості закладів загальної середньої освіти як освітніх організацій, зміст управлінської діяльності керівників цих закладів в сучасних умовах. Визначено зміст копінг-стратегій керівників закладів загальної середньої освіти, які являють собою сукупність когнітивних, емоційних та поведінкових зусиль, спрямованих на подолання труднощів в процесі здійснення управлінської діяльності в умовах професійного стресу. Охарактеризовано організаційно-психологічні чинники мікроівня, які можуть впливати на вибір керівниками копінг стратегій.

Утримувачі документа:
Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Бібліотека : Україна, 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2, тел.: +38(044)288-27-23

Дод.точки доступу:
Карамушка, Людмила Миколаївна \наук. кер.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (Київ)
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

14.
15(08)
А 43


    Чиханцова, О. А.
    Якість життя як фактор розвитку життєстійкості особистості [Текст] / О. А. Чиханцова // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Житомир : Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2020. - Т. 6 : Психологія обдарованості, Вип. 17. - С. 234-241. - Бібліогр.: с. 239-240 (11 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Психологія обдарованості
Кл.слова (ненормовані):
якість життя -- задоволеність життям -- життєстійкість особистості
Анотація: У статті розглянуто чинники, що впливають на якість життя особистості та визначено оцінку задоволеності життям у сучасних умовах. Якість життя розглядається нами як рівень задоволеності потреб, які пов'язані з багатьма сферами життя. При цьому показниками якості життя виступають суб'єктивний та об'єктивний підходи. Визначено, що оцінка якості життя та задоволеність власним життям впливає на розвиток життєстійкості особистості. Проаналізовано результати задоволеності життям та визначено, що фінансове забезпечення має найсуттєвіший вплив на якість життя людини.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

15.
153/154
О-64


   
    Організаційна психологія. Економічна психологія [Текст] : науковий журнал. № 2-3 (17) / Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України; Укр. Асоц. організац. психологів та психол. праці ; наук. ред. С. Д. Максименко, Л. М. Карамушка . - Київ : [б. в.], 2019. - 121 с. : табл. - ISSN 2411-3190. - 15.00 грн.
    Зміст:
Бахмутова, Л. М. Дослідження задоволеності працею як вагомого чинника ефективої міжособистісної взаємодії в умовах довготривалих полярних експедицій / Л. М. Бахмутова. - С .7-18. - Бібліогр.: с. 16-18 (34 назви)
Брюховецька, О. В. Роль рефлексії у професійній діяльності керівників загальноосвітніх навчальних закладів / О. В. Брюховецька. - С .19-27. - Бібліогр.: с. 26-27 (19 назв)
Вознюк, А. В. Зв’язок між типами психологічної готовності керівників закладів освіти до управління педагогічними працівниками в освітніх округах та чинниками, які стосуються діяльності закладу освіти / А. В. Вознюк. - С .28-35. - Бібліогр.: с. 33-34 (15 назв)
Гура, Н. А. Задоволеність кар’єрою як фактор кар’єрного розвитку та соціально-професійної мобільності / Н. А. Гура. - С .35-47. - Бібліогр.: с. 45 (15 назв)
Карамушка, Л. М. Інноваційні стилі управління менеджерів освітніх організацій у контексті розвитку емоційного інтелекту: зв’язок з психологічними та організаційно-функціональними характеристиками організацій / Л. М. Карамушка, А. О. Клочко. - С .47-57. - Бібліогр.: с. 56-57 (18 назв)
Карамушка, Л. М. Аналіз індексу ставлення до здоров’я менеджерів освітніх організацій / Л. М. Карамушка, А. М. Шевченко. - С .58-65. - Бібліогр.: с. 64 (12 назв)
Креденцер, О. В. Психологічна підготовка персоналу освітніх організацій до розвитку внутрішньоорганізаційного підприємництва / О. В. Креденцер. - С .66-76. - Бібліогр.: с. 74-76 (29 назв)
Лазос, Г. П. Теоретико-методологічна модель резильєнтності як основа побудови психотехнології її розвитку / Г. П. Лазос. - С .77-89. - Бібліогр.: с. 87-89 (29 назв)
Лоленко, К. М. Методики для дослідження психологічних чинників споживчої поведінки молоді / К. М. Лоленко. - С .99-97. - Бібліогр.: с. 96 (12 назв)
Прошукало, І. Л. Психологічна специфіка діяльності сервісних організацій / І. Л. Прошукало. - С .97-104. - Бібліогр.: с. 103-104 (11 назв)
Смирнова, О. П. Дослідження емоційного інтелекту, здоров'я та способу життя безробітних, які перебувають на етапі професійної перепідготовки / О. П. Смирнова, С. Б. Кас’янова. - С .105-113. - Бібліогр.: с. 11-112 (28 назв)
Снігур, Ю. С. Зв'язок копінг-стратегій керівників закладу загальної середньої освіти з чинниками мікрорівня / Ю. С. Снігур. - С .114-121. - Бібліогр.: с. 119-120 (16 назв)
УДК
РУБ 153/154
Рубрики: Організаційна психологія--Економічна психологія
Кл.слова (ненормовані):
організаційна психологія -- економічна психологія

Утримувачі документа:
Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Бібліотека : Україна, 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2, тел.: +38(044)288-27-23

Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \наук. ред.\; Карамушка , Людмила Миколаївна \наук. ред.\; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України (Київ); Українська асоціація організаційних психологів та психологів праці
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

16.
153/154
О-64


    Карамушка, Л.
    Копінг-стратегії керівників закладів загальної середньої освіти: зв'язок із задоволеністю роботою та організацією [Текст] / Л. Карамушка, Ю. Снігур // Організаційна психологія. Економічна психологія : науковий журнал / Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України; Укр. Асоц. організац. психологів та психол. праці. - Київ, 2020. - № 1 (19). - С. 44-53. - Бібліогр.: с. 51-53 (20 назв)
УДК
РУБ 153/154
Рубрики: Організаційна психологія
Кл.слова (ненормовані):
заклади загальної середньої освіти -- керівники закладів загальної середньої освіти -- копінг-стратегії -- задоволеність роботою та організацією


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \наук. ред.\; Карамушка , Людмила Миколаївна \наук. ред.\; Снігур, Ю.; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України(Київ); Українська асоціація організаційних психологів та психологів праці

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

17.
159.922.8
К 67


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Корнієнко, Інокентій Олександрович.
    Оціночно-динамічна складова описів життєвого простору підлітків та юнаків [Текст] / І. О. Корнієнко // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Житомир : Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2015. - Т. 7 : Екологічна психологія., Вип. 40. - С. 43-54. - Бібліогр.: с. 52 (3 назви)
УДК
Рубрики: Екологічна психологія
Кл.слова (ненормовані):
елементи життєвого простору -- підліток -- юнак -- суб'єктність -- задоволеність життям -- інтерпретаційно-оціночна
Анотація: Життєвий простір учнівської молоді не обмежується тільки значущим, близьким, улюбленим; в нього входить і те, з чим суб'єкт постійно зустрічається, взаємодіє, при чому, не по своїй волі. Проаналізовано вплив внутрішнього і зовнішнього на причинну зумовленість власного життєвого простору. Виявлено відмінності у бажанні змінити власний життєвий простір підлітків та юнаків, що свідчить про активний процес почуття суб'єктивності.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)

Знайти схожі

18.
159.9:17.018.21:615.851
П 75


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Приходько, А. М.
    Психологічні особливості лікарів та пацієнтів центрів планування сім'ї та медичної генетики як передумова формування ефективної взаємодії [Текст] / А. М. Приходько // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Житомир : Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2015. - Т. 7 : Екологічна психологія., Вип. 40. - С. 135-150. - Бібліогр.: с. 144-146 (44 назви)
УДК
Рубрики: Екологічна психологія
Кл.слова (ненормовані):
психологічні особливості -- взаємодія лікар-пацієнт -- планування сім'ї -- професійне вигорання -- захисні механізми -- задоволеність пацієнтів
Анотація: Вивчено психологічні особливості лікаря та пацієнта для оптимізації профілактики, діагностики та лікування в сфері репродуктивного здоров'я. Вперше досліджені психологічні особливості лікарів, що працюють в центрах планування сім'ї й медичної генетики та їхніх пацієнтів. Запропоновані стратегії оптимізації психологічної складової лікувально-профілактичного процесу.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)

Знайти схожі

19.
153.6
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Лопата, В. В.
    Про деякі особливості мотивації до професійної діяльності молодих офіцерів оперативно-розшукових підрозділів державної прикордонної служби України [Текст] / В. В. Лопата // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Житомир : Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2013. - Т. 6 : Психологія обдарованості, Вип. 9. - С. 252-260. - Бібліогр.: с. 259-260 (10 назв)
УДК
РУБ 153.6
Рубрики: Психологія обдарованості
Кл.слова (ненормовані):
мотивація професійної діяльнсоті -- мотиваційний профіль -- задоволеність службою -- життєві цінності
Анотація: У статті за результатами аналізу характеру мотивації професійної діяльності, мотиваційних профілів, задоволеності службою та ціннісних орієнтацій, робиться висновок щодо зв'язку зазначених показників з успіщністю-неуспішністю професійної діяльності молодих фахівців.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

20.
159.964.21:316.362:316.482.058.833
К 17


    Калинич, Людмила Василівна.
    Соціально-психологічні чинники попередження подружніх конфліктів [Рукопис] : дис. ... канд. психол. наук: 19.00.05 / Калинич Людмила Василівна ; наук. кер. Марусинець М. М. ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Київ, 2013. - 192 с. : табл., рис. - Бібліогр.: с. 167-182. -
УДК
Рубрики: Соціальна психологія--Сімейний конфлікт--Дисертації
Кл.слова (ненормовані):
шлюб -- сімейний конфлікт -- задоволеність шлюбом -- сім'я -- СІМЕЙНІ МІЖОСОБИСТІСНІ СТОСУнки
Анотація: В роботі виявлено соціально-психологічні чинники міжособистісних конфліктів у молодих сім'ях. З'ясовано соціально-психологічні та особистісні чинники задоволеності подружжя сімейними стосунками. Виявлено зв'язок між задоволеністю шлюбом та стратегіями поведінкив конфліктних ситуаціях. Розроблено програму корекції та профілактики сімейних конфліктів. Розроблено програму формування психологічної готовності молодого подружжя до ефективного розв'язання конфліктів.

Утримувачі документа:
Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Бібліотека : Україна, 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2, тел.: +38(044)288-27-23

Дод.точки доступу:
Марусинець, Мар'яна Михайлівна \наук. кер.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (Київ)
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

 1-20    21-31 
 
Статистика
за 25.07.2024
Кількість запитів 87079
Кількість відвідувачів 1039
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя