Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (109)Електронна бібліотека НДУ ім. Миколи Гоголя (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=правопорушення<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 159.613.81/М 17
Автор(и) : Максимова, Наталія Юріївна
Назва : Роль громади у профілактиці правопорушень неповнолітніх
Колективи : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України
Місце публікування : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України. Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Житомир: Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2015. - Т. 7: Екологічна психологія., Вип. 39. - С. 176-184 (Шифр 15(57.026)/А 43-889710170)
Примітки : Бібліогр.: с. 182-183 (4 назви)
УДК : 159.613.81
Предметні рубрики (Галузі знань): Екологічна психологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): громада--правопорушення--неповнолітні--соціальна дезадаптація--ресоціалізація
Анотація: Розглянуто соціально-психологічний аспект попередження злочинності підлітків та молоді, а сме вплив життєвої ситуації в територіальній громаді та різновиду соціальної дезадаптації неповнолітніх. Розроблено систему профілактики правопорушень неповнолітніх як комплексний підхід, що на рівні громади об'єднує зусилля органів місцевої влади та самоуправління, правоохоронних органів, соціальних служб, освітніх закладів та громадських організацій.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Мураненко К. Ю.
Назва : Суб'єкти профілактики правопорушень неповнолітніх
Колективи : Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: ДП "Інформаційно-аналітичне агенство", 2019. - Т. 10: Психологія навчання. Генетична психологія. Медична психологія., Вип. 33. - С. 125-137 (Шифр 15(08)/А 43-334113969)
Примітки : Бібліогр.: с. 135-136 (8 назв)
УДК : 343.91-053.6:159.922
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія навчання
Генетична психологія
Медична психологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): правопорушення--профілактика правопорушень--правопорушення неповнолітніх--суб'єкти профілактики правопорушень--система профілактики правопорушень--превентивна діяльність
Анотація: У статті представлено аналіз суб'єктів профілактики правопорушень неповнолітніх та на основі цього розглянуто особливості системи профілактики правопорушень неповнолітніх в Україні. Зазначено, що система профілактики правопорушень неповнолітніх в Україні має широке коло суб'єктів, діяльність яких спрямована на превенцію молодіжної злочинності. Згідно чинного законодавства, до суб'єктів профілактики првопорушень неповнолітніх належать органи виконавчої влади; уповноважені органи внутрішніх справ; приймальники-розподільники для дітей органів внутрішніх справ; школи соціальної реабілітації та професійні училища соціальної реабілітації органів освіти; центри медико-соціальної реабілітації дітей закладів охорони здоров'я; спеціальні виховні установи Державної кримінально-виконавчої служби України; притулки для дітей; центри соціально-психологічної реабілітації дітей; соціально-реабілітаційні центри (дитячі містечка). У статті представлено напрямки діяльності та основні завдання кожного суб'єкта профілактики правопорушень неповнолітніх. Зазначається, що система профілактики правопорушень неповнолітніх в Україні не є цілісною, а функції деяких суб'єктів викликають суперечки. Актуальним є питання кадрового забезпечення служб, що працюють з неповнолітніми правопорушниками, а також надання психологічної підтримки та проведення психокорекційної роботи задля профілактики девіантної поведінки дитини. На основі аналізу зарубіжного досвіду у статті наголошується на неефективності застосування арешту як карального заходу щодо неповнолітнього правопорушника та будь-яке відмежування дитини від суспільства.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Мураненко К. Ю.
Назва : Організація системи профілактики правопорушень серед неповнолітніх
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Логос, 2019. - Т. 1: Організаційна психологія. Економічна психологія. Соціальна психологія, Вип. 53. - С. 81-85 (Шифр 15(08)/А 43-647755445)
Примітки : Бібліогр.: С. 85 (8 назв).
УДК : 159.9
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): правопорушення неповнолітніх--система профілактики--дитяча злочинність--суб’єкти профілактичної діяльності--превенція
Анотація: У статті представлено аналіз сучасної системи профілактики правопорушень серед неповнолітніх та надано рекомендації щодо її удосконалення. Визначено, що сучасна система не є ефективною, оскільки не має цілісності, не здійснює комплексної превентивної діяльності, не відповідає сучасним вимогам суспільства. Серед чинників, що негативно впливають на здійснення превентивної діяльності, виділяють організаційні та правові. Визначено, що система профілактики правопорушень неповнолітніх має бути спрямована в першу чергу на недопущення правопорушень, усунення причин злочинності, а для цього необхідна співпраця між усіма суб’єктами превенції. Автором зазначається неможливість вичерпного переліку суб’єктів профілактичної діяльності, адже профілактична діяльність має здійснюватися усіма органами та установами в якості додаткової. Заходи профілактики мають відповідати сучасному стану злочинності, потребам суспільства та загальнодержавній політиці у сфері сім’ї, дітей та молоді. Система профілактики правопорушень неповнолітніх має здійснювати проактивний, відновний підхід, враховувати психологічні особливості дитини, поважати права та інтереси дитини, суспільні цінності загалом.
Знайти схожі

 
Статистика
за 27.08.2024
Кількість запитів 18641
Кількість відвідувачів 626
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя