Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=психодинамічний підхід<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : 159.964.22/Б 13 рукописний текст
Автор(и) : Бабенко, Катерина Анатоліївна
Назва : Взаємозв`язок механізмів символізації змісту несвідомого : дис. ... канд. психол. наук: 19.00.07
Вихідні дані : Черкаси, 2007
Кільк.характеристики :439 с.: табл., рис.
Колективи : Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького (Черкаси)
Примітки : Бібліогр.: с. 199-238.
УДК : 159.964.22
Предметні рубрики (Галузі знань): Педагогічна психологія-- Символізація
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): символізація--механізми символізації--несвідоме--психодинамічний підхід--психоаналіз психомалюнків--психоаналіз казки--витіснення--психологічний захист--опір
Анотація: Дисертаційну роботу присвячено вивченню механізмів символізації несвідомого змісту психіки у їх взаємзв"язках, що, як продемонструвало проведене дослідження, пов"язане з внутрішньою динамікою цілісної психіки. У роботі презентовано історичний аспект дослідження феноменів несвідомого та символізації його змісту у вітчизняній та зарубіжній психології;розглянуто методи, завдяки яким можливе їх вивчення. Аналіз емпіричного матеріалу групової психокорекційної роботи за методосм соціально-психологічного навчання (АСПН) з майбутніми психологами-практиками дозволяє констатувати, що механізми символізації,відкриті З.Фрейдом при тлумаченні сноведінь, проявляються особливо рельєфно у малюнковому матеріалі та матеріалі "Казок про власне життя" людей, що знаходяться в межах психічного здоров"я. Доведено. що механізм символізації змісту несвідомого знаходяться у взаємозв"язках, але і узгоджуються з генеральним механізмом захисної системи "до сили". Дисертаційне дослідження переконливо свідчить про переваги психодинамічного підходу до аналітичної роботи з малюнками порівняно з формалізованою інтерпритацією. також у роботі доведена необхідність врахування особливостей механізмів символізації несвідомого змісту психіки та їх взаємозв"язків у фаховій підготовці психологів-практиків.
Примірники :ЧЗ(1)
Вільні : ЧЗ(1)
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Кахно І.В.
Назва : Психодинамічний підхід до виконання клінічної (медичної) психології студентам медичного університету
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Логос, 2020. - Т. 1: Організаційна психологія. Економічна психологія. Соціальна психологія, Вип. 56. - С. 79-85 (Шифр 15(08)/А 43-953823351)
Примітки : Бібліогр.: с. 83-85 (19 назв)
УДК : 371.32+61.159.9+615.851.1
Предметні рубрики (Галузі знань): Соціальна психологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): клінічна психологія--медична психологія--студенти медики--викладання--психодинамічний підхід--психологічні захисти--структура особистості--ефективність
Анотація: У статті представлені основні положення викладання клінічної (медичної) психології з психодинамічних позицій для студентів медичного та стоматологічного факультетів. Особлива увага приділена вивченню структури психіки, особистості лікаря з позицій психодинамічного підходу, теорії драйвів та розвитку особистості. Висвітлено значення психологічних захистних механізмів у формуванні особистості, розглянуті рівні, типи особистості та особливості реагування їх на хворобу. Показано важливість розуміння майбутніми лікарями глибинних психодинамічних механізмів у формуванні внутрішньої картини хвороби, психосоматичних взаємовпливів, взаємин хворих з медичним персоналом. Психодинамічний підхід до вивчення основних тем дисципліни поєднується з інноваційними методами навчання, такими як ділова гра, вивчення клінічних випадків тощо, що дозволяє вибудувати місток між вивченням базових теоретичних дисциплін (загальна психологія) та клінічних дисциплін (психіатрія), закладаючи розуміння студентами психологічного континууму норми через різноманітні межові стани до безумовного психічного розладу.
Знайти схожі

 
Статистика
за 25.06.2024
Кількість запитів 72584
Кількість відвідувачів 1415
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя