Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (4)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=розумова діяльність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 159.955.1/Д 79
Автор(и) : Дуткевич, Тетяна Вікторівна, Панчишина, Тетяна Анатоліївна
Назва : Структурно-функціональні особливості розумової діяльності мовця (на прикладі висловлення ірреального бажання)
Місце публікування : Проблеми сучасної психології: Збірник наукових праць/ Кам'янець-Подільський нац. ун-т ім. І. Огієнка; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Кам'янець-Подільський: Аксіома, 2015. - Вип. 29. - С. 206-216: табл. (Шифр 15(06)/П 78-053396811)
Примітки : Бібліогр.: с. 214-215 (17 назв)
УДК : 159.955.1
Предметні рубрики (Галузі знань): Загальна психологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): розумова діяльність--мотивація--пізнавальні процеси--суперечність--мовець--мотив--мовлення--сприйняття--пам'ять--мислення--ірреальне бажання
Анотація: Розкрито складові розумової діяльності мовця і їх функції при побудові висловлення ірреального бажання. Показано, що розумова діяльність мовця містить мотиваційну та операційну сторони, а її результатом є розуміння шляхів подолання суперечностей. Виділено компоненти розумової діяльності мовця при побудові висловлення ірреального бажання.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 371/Ц 12
Автор(и) : Цавалюк, Тетяна Олександрівна
Назва : Психологічний супровід формування інтелектуальних почуттів молодших школярів
Колективи : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України
Місце публікування : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України. Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Житомир: Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2015. - Т. 6: Психологія обдарованості, Вип. 11. - С. 393-400 (Шифр 153.6/А 43-826575836)
Примітки : Бібліогр.: с. 399 (13 назв)
УДК : 371
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія обдарованості
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): дидактичні ігри--інтелектуальні почуття--психологічний супровід--розумова діяльність
Анотація: Розкрито основні завдання інтелектуального розвитку (формування правильних уявлень про навколишній світ, розвиток пізнавальних психічних процесів, розвиток пізнавальних психічних умінь і навичок; формування найпростіших способів розумової діяльності), як основного чинника успішності психологічного супроводу формування інтелектуальних почуттів.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 159.923/М 17
Автор(и) : Максименко, Сергій Дмитрович
Назва : Асоціативно-рефлекторна теорія навчання Н.О. Менчинської
Місце публікування : Проблеми сучасної психології: Збірник наукових праць/ Кам'янець-Подільський нац. ун-т ім. І. Огієнка; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Кам'янець-Подільський: Аксіома, 2015. - Вип. 30. - С. 7-18 (Шифр 15(06)/П 78-184316)
Примітки : Бібліогр.: с. 17-18 (4 назви)
УДК : 159.923
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): асоціативно-рефлекторна теорія навчання--здатність до навчання--навчальний експеримент--діяльнісний підхід--навчальні цілі--розумова діяльність
Анотація: Автором констатовано . що центральною проблемою досліджень лабораторії Н.О. Менчинської є питання про особливості "здатності до навчання", обумовленої як здатність до засвоєння знань і способів учбової діяльності.Показано принципово важливі показники при розробці типології учнів у процесі навчання. Встановлено функції навчального експерименту у роботах Н.О. Менчинської та її співробітників.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 153.6/А 43
Автор(и) : Гулько, Юлія Анатоліївна
Назва : Дитяче експериментування як показник розумової діяльності дошкільника
Колективи : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України
Місце публікування : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України. Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Житомир: Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2016. - Т. 6: Психологія обдарованості, Вип. 12 (Шифр 153.6/А 43-032614)
Примітки : Бібліогр.: с. 76 (3 назви)
УДК : 159.955
Предметні рубрики (Галузі знань): Вікова психологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): розумова діяльність--дитяче експериментування--дослідницька активність--творча діяльність
Анотація: Розроблено показники за якими можна оцінювати розумову діяльність дошкільника в процесі самостійного експериментування.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Моляко, Валентин Олексійович
Назва : Футурологічна методологія Г. С. Костюка у дослідженнях розумової діяльності
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: [Фенікс], 2019. - Т. 12: Психологія творчості, Вип. 25. - С. 6-15 (Шифр 15(08)/А 43-340001304)
Примітки : Бібліогр. : С. 14-15 (13 назв)
УДК : 159.9
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія творчості
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): мислення--розумова діяльність--розуміння--концепції когнітивної діяльності
Анотація: На сучасному етапі здійснення психологічних досліджень як у широкому, так само й у біль вузькому діапазонах, відшукуючі нові перспективні підходи, ми неодмінно звертаємось до вже здійснених розробок і, в першу чергу, звичайно, до тих, які видаються більш адекватними з точки зору наукових задумів та гіпотез. Продовжуючи багаторічні дослідження проблем творчості та мислення, ми особливою увагою маємо підстави знов і знов звертатись зокрема до праць видатного вітчизняного фахівця - Г. С. Костюка, який з нашої точки зору, є й досі неперевершеним піонером у розробці деяких конкретних складових сфери розумової діяльності, на що ми й будемо звертати увагу в даному й подальних викладах. Тут ми для початку підкреслимо, що в нинішньому досить насиченому потоці розробок когнітивної сфери різного рівня й конкретного спрямування нам видається обгрунтованим звернути спеціальну увагу на цілісне функціонування психіки у вимірах саме розумової діяльності, яка вбирає в себе, так би мовити, процеси мисленн перцепції в першу чергу (звичайна річ, ані пам'ять, ані увага, а тим більш емоційно-почуттєві та вольові мовні складові не залишаються осторонь, але ми, як це прийнято, більшою мірою залишаємо їх дещо остаронь для звичайної зручності аналізу).
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Моляко, Валентин Олексійович
Назва : Г.С. Костюк - видатний стратег психологічної науки (до 120-річчя з дня народження)
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Фенікс, 2019. - Т. 12: Психологія творчості, Вип. 26. - С. 7-17 (Шифр 15(08)/А 43-789904387)
Примітки : Бібліогр.: с. 17 (5 назв)
УДК : 159.9
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія творчості
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): стратегічне мислення--стратегічна діяльність--стратегія--стратег--розумова діяльність--стратегія життєдіяльності г.с. костюка
Анотація: Виділемо, як ми їх розуміємо, основні стратегічні досягнення Г.С. Костюка у своїй багаторічній науковій діяльності (а фактично науково-педагогічній, бо він, як це відомо, займався й безпореденьою практичною діяльністю, як вчитель математики в школі, як викладач в інституті, як керівник аспірантами, як завідуючий кафедрою, й нарешті - як директор наукової установи - створеного ним Інституту психології, про що йтиметься окремо трохи далі).Тож основними стратегічними досягненнями Г.С. Костюка, на наш погляд, безперечно можна вважати: свідоме конструювання свого власного науково-практичного шляху у дуже не простому життєвому просторі 20-60-х, та й більш пізніх років, якими вони були конкретно в Україні того часу; створення першого в УРСР (і третього в СРСР) Інституту психології (на той час в системі Міністерства освіти) у 1945 році; здійснення науково-практичного керівництва вказаним Інститутом (до кінця 1972 року, коли це керівництво факточно штучно було призупинено вкрай, в кращому випадку, неграмотною політикою керівництва вказаного міністерства); створення поліфонічної психологічної школи (автономних векторів цілої плеяди шкіл), здобутки якої адекватно не оцінені аж до нашого часу. Звичайно, можна було б сформулювати розгляд наших питань синтетичною назвою: стратегія життєдіяльності академіка Г.С. Костюка (1899-1984), яка б названі стратегії включала певною мірою як складові загальної, але в будь-якому випадку в конкретному плані усі їх слід розглядати як насправді характеризуючі й самого Г.С. Костюка й його теоретико-практичні досягнення безумовно історичного для нашої науки масштабу.
Знайти схожі

 
Статистика
за 13.09.2024
Кількість запитів 8640
Кількість відвідувачів 352
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя