Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (6)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=співзалежність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : 159.922.73-053.6-/Б 43-361905 рукописний текст
Автор(и) : Белінська, Інна Анатоліївна
Назва : Психологічні типи відхилень у розвитку підлітків з алкогольно узалежненої сім`ї : дис. ... канд. психол. наук: 19.00.07
Вихідні дані : Київ, 2000
Кільк.характеристики :218 с.: табл.
Колективи : Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України (Київ)
Примітки : Бібліогр.: с. 167-201.
УДК : 159.922.73-053.6-056.49:613.81+159.922.76 + 159.922.73-053.6-056.49:613.81 + 159.922.76
Предметні рубрики (Галузі знань): Педагогічна психологія-- Розвиток особистості
Вікова психологія-- Підлітки
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): відхилення у розвитку--особистість--дисфункційні родини--співзалежність--підлітки--типи поведінки
Анотація: Дисертаційне дослідження присвячене виявленню психологічних закономірностей розвитку особистості у алкогольно узалежненій родині. Виявлені чинники, що зумовлюють відхилення у становленні мотивації та поведінки підлітків з дисфункційної сім`ї. Розроблено та апробовано систему занять та комплекс вправ, спрямованих на нейтралізацію негативного впливу соціальної ситуації розвитку дітей у таких родинах.
Примірники :ЧЗ(1)
Вільні : ЧЗ(1)
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(57.026)/А 43
Автор(и) : Мілушина М.А.
Назва : Особливості співзалежності у студентів: тенденції, проблеми та результати дослідження (англ.)
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Житомир: Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2016. - Т. 7: Екологічна психологія., Вип. 41. - С. 294-302 (Шифр 15(57.026)/А 43-143932)
Примітки : Бібліогр.: с. 300-301 (9 назв)
УДК : 159.9
Предметні рубрики (Галузі знань): Екологічна психологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): співзалежність--освітній простір--суб'єкт--суб'єктні відносини--драматичний трикутник карпмана--порушення психологічної території--культурний вплив
Анотація: У статті розглядається роль феномена співзалежності в освітньому просторі, яке потребує активних суб'єктів, здатних до безперервної освіти. Так як, безперервна освіта стане основним інструментом захисту людей в разі втрати ними роботи та інших змін в трудовому житті.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 154/А 43
Автор(и) : Станишевский М.
Назва : Эмоционально-стрессовый подход в профилактике и терапии межличностной зависимости
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Логос, 2017. - Т. 1: Організаційна психологія. Економічна психологія. Соціальна психологія, Вип. 46. - С. 120-128 (Шифр 154/А 43-851441030)
Примітки : Бібліогр.: с. 125-127 (29 назв)
УДК : 159.923
Предметні рубрики (Галузі знань): Соціальна психологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): емоційно-стресовий підхід--міжособистісна залежність--співзалежність--залежність--групова психотерапія--ідентичність--емоційний удар
Анотація: Явище міжособистісної залежності або співзалежності (англ. Cо-addiction) та деструктивної залежності (англ. Addiction) є суттєвими проблемами європейського суспільства. Цей феномен пов'язаний з високою стресогенністю оточуючого середовища, відсутністю почуття стабільності і упевненості в завтрашньому дні, знищенням традиційних цінностей і форм стосунків в суспільстві. Феномен міжособистісної залежності призводить до розладу ряду психічних функцій у особистості, явищам синдроматики, які проявляються в неврозах і пов'язаних з ними захворюваннях, соціальній інгібіції. Сучасний стан психотерапії співзалежності потребує нових підходів у профілактичній та терапевтичній роботі.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Федосова Л. О.
Назва : Психологічні особливості агресивної поведінки жінок зі спів залежністю
Колективи : Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: ДП "Інформаційно-аналітичне агенство", 2018. - Т. 10: Психологія навчання. Генетична психологія. Медична психологія., Вип. 31. - С. 167-178 (Шифр 15(08)/А 43-171474361)
Примітки : Бібліогр.: с. 177-178 (10 назв)
УДК : 159.97:316.624
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія навчання
Генетична психологія
Медична психологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): залежність--співзалежність--агресивність--психокорекція
Анотація: Дослідження присвячено висвітленню проблеми феномена співзалежності та особливості жіночої агресивної поведінки як негативних змін особистості внаслідок тривалого спілкування з залежними. Здійснено аналіз поглядів науковців щодо поняття "співзалежність", теоретико-емпіричних досліджень психологічних особливостей жінок із співзалежністю, зокрема особливостей агресивної поведінки. Це є важливим аспектом, адже проблеми з проявом та усвідомлення агресивності співзалежними жінками призводять до неконтрольованих форм прояву агресивної поведінки, і, відповідно, дезадаптації в сімейних стосунках. Визначено характеристики, спільні для всіх співзалежних людей, це: низька самооцінка, надмірна турбота про інших, заперечення та витіснення, контроль, слабкі межі особистості, невизначені уявлення про себе, відсутність чіткої самоідентифікації, гнів, страх, невпевненість, самотність, сором, неконтрольована агресія, замкнутість, апатія, ігнорування своїх потреб, нехтування собою, проблеми спілкування, проблеми в інтимному житті, депресивна поведінка, суїцидальні думки тощо. Співзалежні вибудовують такі взаємини, які перешкоджають одуженню залежного. Отже для психокорекції залежності необхідна психокорекційна робота зі співзалежними. Виявлення ефективних методів упровадження світової практики корекції співзалежної поведінки є актуальною перспективою подальших наукових пошуків.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Станишевский М.
Назва : Явление созависимости в украинских семьях: характерные признаки и оценка распространенности
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Логос, 2018. - Т. 1: Організаційна психологія. Економічна психологія. Соціальна психологія, Вип. 49. - С. 67-74 (Шифр 15(08)/А 43-263458491)
Примітки : Бібліогр.: С. 73-74 (19 назв).
УДК : 159.923
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): емоційно-стресовий підхід--міжособистісна залежність--залежність--адикція--співзалежність--групова психотерапія
Анотація: У статті приділяється увага проблемі поширеності явища співзалежності, або міжособистісної залежності. Феномен розглядається з трьох перспектив: рівня поширеності явища, впливу на сім’ю і короткого аналізу існуючих заходів із профілактики і терапії співзалежності в Україні. Рівень поширеності явища досліджується за допомогою аналізу і синтезу літератури з теми, зокрема статистичних даних супутніх явищ, наприклад алкоголізму, наркоманії та домашнього насильства. Для висвітлення ситуації в співзалежних сім’ях та аналізу існуючих профілактичних і терапевтичних заходів використані методи інтерпретації тексту, аналогії і порівняння доступних джерел.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Сушко Д. Д.
Назва : Наукові інтерпретації феномена співзалежної поведінки
Колективи : Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: ДП "Інформаційно-аналітичне агенство", 2020. - Т. 10: Психологія навчання. Генетична психологія. Медична психологія., Вип. 34. - С. 260-268 (Шифр 15(08)/А 43-744033331)
Примітки : Бібліогр.: с. 266-267 (12 назв)
УДК : 159.9.019.4-047.37
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія навчання
Генетична психологія
Медична психологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): співзалежність--особистість--поведінка--залежність--відносини--цінності--потреби
Анотація: Статтю присвячено розгляду феномена співзалежної поведінки особистості в умовах сьогодення у звязку з ростом поширеності залежності, зокрема хімічної, інших видів адиктивної поведінки. Профілактика та подолання співзалежності належить до актуальних медико-соціальних завдань. У сучасному українському суспільстві співзалежна поведінка є соціально-поширеним явищем, виступає головним чинником ризику формування залежної поведінки в осіб, від яких емоційно залежать співзалежні. Підкреслюється, що феномен співзалежності ще недостатньо досліджений науковцями; в медичній, соціальній чи сімейній психології немає єдиного визначення поняття співзалежності, його лише описують як складний характерологічний феномен. У статті визначено актуальність проблеми "співзалежності" як предмету наукового пошуку: вказано на необхідність визначення "співзалежності" як наукової категорії у соціальному та психологічному вимірах, дослідження "співзалежності особистості" як феномена психології; визначення особливостей прояву, критеріїв співзалежності особистості, умов і механізмів формування співзалежної поведінки; акцентована потреба розробки діагностичного комплексу, який дав би можливість різносторонньо дослідити вказаний феномен. Розглянуто підходи до визначення поняття співзалежності у вітчизняній та зарубіжній літературі. Проаналізовано характерні особливості цього феномена на основі огляду особливостей його трактування в працях психологів науковців і практиків. Автор пропонує розглядати співзалежність як патологічну емоційну залежність особистості від значущих для неї близьких, зумовлено низкою соціально-психологічних чинників, серед яких чильне місце займають емоційна незрілість особистості, виховання та відносини в батьківській сім'ї.
Знайти схожі

 
Статистика
за 21.06.2024
Кількість запитів 86402
Кількість відвідувачів 820
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя