Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=теоретичні проблеми<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.
15(902.7)
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Поклад, І. М.
    Сторінка з історії психології щодо дискусії про здібності [Текст] / І. М. Поклад // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ-Ніжин : ПП Лисенко М. М., 2017. - Т. 9 : Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія, Вип. 10. - С. 174-183 . - ISBN 978-617-640-211-4
УДК
РУБ 15(902.7)
Рубрики: Загальна психологія
   Історична психологія

   Етнічна психологія

Кл.слова (ненормовані):
теоретичні проблеми -- дискусія -- соціальна обумовленість психіки -- здібності -- умови розвитку здібностей
Анотація: У статті систематизовано наукові підходи до проблеми здібностей, розглянуті психологічні особливості їх розвитку. Простежено шлях розвитку даного поняття від теорії Л.С.Виготського та теоретичних розробок його послідовників до сьогодення. Зазначено, що у психологічній спадщині Г.С.Костюка феномен "здібності" розглядається як "загальнолюдські істотні властивості спільні для всіх людей" і таким чином, виступав невід'ємною складовою проблеми розвитку і формування зростаючої особистості. Досліджено теоретичну та практичну розробку проблеми здібностей в працях С.Л.Рубінштейна в яких вчений доводив, що здібності людини-це різні прояви здібностей до засвоєння знань та досягнень людської культури, до навчання та праці в яких вони формуються. Висвітлено в історичному плані дві конфронтуючі одна одній точки зору на проблему співвідношення природного та соціального в людині. Доведено, що така здатність не може розглядатися як проста властивість. Це своєрідне поєднання відносно стійкого асортименту прав інтелектуальної властивості, що призводить до можливості успішного виконання певних видів діяльності. Проте синтез специфічних властивостей не є постійним і незмінним. Це єдність розвивається і змінюється під впливом ззовні.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

 
Статистика
за 07.06.2024
Кількість запитів 39060
Кількість відвідувачів 1755
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя