Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (97)Електронна бібліотека НДУ ім. Миколи Гоголя (6)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=індивідуалізація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : 159.922.6/73-053./Т 50-341255
Автор(и) : Товкач, Ірина Євгеніївна
Назва : Індивідуальні особливості пізнавальної активності старших дошкільників : дис. ... канд. психол. наук: 19.00.07
Вихідні дані : Б.м., 2017
Кільк.характеристики :318 с.
Примітки : Бібліогр.: с. 204-260.
УДК : 159.922.6/73-053.4(043.3)
Предметні рубрики (Галузі знань): Педагогічна психологія
Вікова психологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): активність--пізнавальна активність--психічний розвиток--дитина старшого дошкільного віку--індивідуальні особливості--індивідуалізація--диференціація--мовленева діяльність
Анотація: Дисертацію присвячено проблемі індивідуальних особливостей пізнавальної активності дітей старшого дошкільного віку в процесі мовленнєвої діяльності. Обгрунтовано та експерементально перевірено психолого-педагогічні умови ефективного впливу на розвиток пізнавальної активності з урахуванням індивідуальних особливостей старших дошкільників у мовленнєвій діяльності та шляхи впровадження названих умов у практику роботи закладів дошкільної освіти.
Примірники :ЧЗ(1)
Вільні : ЧЗ(1)
Знайти схожі

2.

Форма документа : Видання, що продовжується
Шифр видання : 372/А 43
Назва : Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць. Т. 4 : Психологія розвитку дошкільника. Вип. 14
Вихідні дані : Харків: КЦ ФОП Іванової М. А., 2015
Кільк.характеристики :356 с.
ISSN: 2072-4772
Ціна : 21.00 грн.
УДК : 373.2(06)
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія дошкільника
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): психологія дошкільника
Зміст : Якість дошкільної освіти: сучасна ситуація та погляд у перспективу/ Т. О. Піроженко. Психологічний портрет сучасного вихователя дошкільного закладу в контексті ціннісного ставлення батьків до даної професії/ І. М. Балицька. Ціннісно-смислова сфера педагога в аспекті психологічної готовності до професійної діяльності/ М. В. Барсуковська. Родиноцентризм у розвитку здібностей дитини/ І. М. Біла. Теоретичні засади формування соціально-доцільної поведінки дітей старшого дошкільного віку у предметно-перетворювальній діяльності з об'єктами природи/ С. А. Васильєва. Батьки як чинник впливу на становлення самоставлення дітей старшого дошкільного віку/ В. В. Горбатих. Розуміння дошкільниками емоцій/ Ю. А. Гулько. Фактори впливу на професійне самоздійснення вихователів дитячих дошкільних закладів/ Т. В. Завадська. "Лялька-персона"-іноваційна методика зміцнення та розвитку психічного здоров'я дітей/ А. В. Кабанцева, О. Л. Корнєєва, О. О. Стягунова. РЕальні та ігрові взаємовідносини дітей старшого дошкільного віку у відображенні міжособистісної взаємодії в творчій грі/ К. А. Каплунова. Особливості ціннісних орієнтацій сучасних старших дошкільників/ І. І. Карабаєва. Вербальне заохочення як ефективний засіб формування впевненості у дітей дошкільного віку/ І. В. Кондратець. Психологічні і психолінгвістичні особливості розповідного мовлення дітей дошкільного віку/ О. В. Кролівець. Соціокультурні передумови формування особистості старшого дошкільника у багатовимірному соціальному просторі/ В. В. Маршицька. Формування моральних якостей дітей дошкільного віку засобами рухливих ігор/ О. І. Пуйо. Спостережливість старшого дошкільника: сутність і діагностика/ В. В. Рагозіна, Н. В. Очерятина. Психолого-педагогічні засади ціннісного самоставлення/ О. Д. Рейпольска. Арт-терапія як засіб естетичного виховання дітей дошкільного віку/ Ю. Ю. Савченко. Цінності дитини:шляхи привласнення в дошкільному віці/ Л. І. Соловйова. Відвертий діалог: нові форми взаємодії з батьками/ О. В. Телесенко. Індивідуалізація освітнього процесу з дітьми старшого дошкільного віку за авторською методикою "Розглядай та впізнавай"/ І. Є. Товкач. Специфіка прояву термінальних і інструментальних цінностей старшого дошкільника в сім'ї/ Л.Д. Токарєва. Батьківська безвідповідальність як чинник деструктивної поведінки дошкільника/ О. І. Федорчук. Розвиток особистості дітей раннього віку методом бінарних занять в парі "вихователь-психолог"/ А. А. Чернов.
Примірники :ЧЗ(1)
Вільні : ЧЗ(1)
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 372/А 43
Автор(и) : Товкач І.Є.
Назва : Індивідуалізація освітнього процесу з дітьми старшого дошкільного віку за авторською методикою "Розглядай та впізнавай"
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Харків: КЦ ФОП Іванової М. А., 2015. - Т. 4: Психологія розвитку дошкільника, Вип. 14. - С. 289-304 (Шифр 372/А 43-930366919)
УДК : 373.2:159.922.7
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія розвитку дошкільника
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): індивідуалізація--індивідуальні особливості--пізнавальна активність--діти старшого дошкільного віку--методика--принципи
Анотація: У статті представлено зміст авторської методики "Розглядай та пізнавай" - психолого-педагогічної роботи з ілюстрованим змістом для дітей старшого дошкільного віку з ігровими й творчими завданнями для організації індивідуальної і групової роботи з дітьми зазначеного віку з творами художньої літератури (загадками, віршами, казками, зокрема й авторськими) в умовах закладу дошкільної освіти та сім'ї, побудований на результатах психолого-педагогічного дослідження щодо індивідуальних особливостей пізнавальної активності дітей старшого дошкільного віку в мовленнєвій діяльності.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Хохліна О. П.
Назва : Проблема змісту особистості як базової категорії психології
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ-Ніжин: ПП Лисенко М. М., 2019. - Т. 14: Методологія і теорія психології, Вип. 2. - С. 388-397 (Шифр 15(08)/А 43-596370335)
Примітки : Бібліогр. с. 395-396 (5 назв)
УДК : 159.9.01
Предметні рубрики (Галузі знань): Методологія і теорія психології
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): особистість--людина--індивід--індивідуальність--об'єкт та суб'єкт впливів--біологічні та соціальні умови--соціалізація--індивідуалізація--ознаки та критерії сформованості особистості
Анотація: У статті висвітлено результати теоретичного вивчення проблеми змісту особистості як базової категорії психології. Концептуальне уявлення про особистість є необхідною складовою теоретико-методологічних засад наукової та практичної діяльності психолога, проведення конкретного психологічного дослідження та надання психологічної допомоги клієнтові. Розкриття змісту категорії здійснюється на основі з'ясування найважливішого у визначенні суті особистості, детермінації її становлення, ознак та критеріїв сформованості. Основою для визначення особистості слугував порівняльний аналіз споріднених понять "людина", "індивід", "індивідуальність". Важливим для розуміння особистості виявилося і використання дотичних понять - "об'єкт" та "суб'єкт" впливів. Відмічається, що якщо людина-індивід - це носій біологічних (природних) властивостей, то людина-особистість є носієм соціально-зумовлених властивостей. Людина ж як індивідуальність - це носій єдності неповторних в ній біологічних та соціально-зумовлених особливостей. Повнота ж розгляду особистості забезпечується її розумінням як об'єкта так суб'єкта впливів. У результаті особистість визначається як саморегульоване системне утворення, що складається з соціально-значущих психічних властивостей, які забезпечують вибірковість відношень та регуляцію поведінки людини як поведінки суб'єкта активності, в тому числі щодо себе, свого розвитку. У статті розкриття змісту категорії особистості пов'язується також з розглядом проблеми причинної зумовленості становлення явища в аспекті біологічної й соціальної детермінації та в аспекті детермінації процесами соціалізації й індивідуалізації; проблеми ознак, критеріїв та рівнів сформованості особистості. Зокрема, як ознаки особистості визначаються відносна сталість, певна прогнозованість, наявності стрижня, стійкий психічний склад людини, особистісна рефлексія, духовність, а також цілісність, унікальність, активність, вираження, відкритість, саморегуляція. Як критерії сформованості особистості відмічається ефективність діяльності, успішність життєвого шляху; максимальна самореалізація (професійна та ексзестенційна задоволеність); досягнення найвищого рівня розвитку (реалізація здібностей); як інтегративний критерій розглядається зрілість особистості.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Пустовий О.М.
Назва : Дослідження особистісних чинників групової згуртованості у військовому колективі
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Логос, 2018. - Т. 1: Організаційна психологія. Економічна психологія. Соціальна психологія, Вип. 48. - С. С. 3-8 (Шифр 15(08)/А 43-785968165)
Примітки : Бібліогр.: С. 7-8 (10 назв)
УДК : 316.6
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): адаптація--індивідуалізація--інтеграція--групова взаємодія--групова згуртованість--психологічна атмосфера у колективі--індивідуальні риси особистості
Анотація: У статті акцентовано увагу на залежності групової згуртованості та психологічної атмосфери в військовому колективі від індивідуальних рис особистості військовослужбовців. Обґрунтована актуальність визначення показників, що впливають на входження військовослужбовців у військовий колектив. Показано переваги дослідження індивідуальних рис особистості для укомплектування підрозділів військовослужбовцями, для підвищення групової взаємодії під час військово-професійної діяльності. Проаналізовано результати емпіричного дослідження індивідуальних і групових чинників групової взаємодії військовослужбовців, які брали участь у бойових діях на Сході України.
Знайти схожі

 
Статистика
за 11.06.2024
Кількість запитів 17591
Кількість відвідувачів 1363
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя