Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>U=159.92.27<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 151.51/А 43
Автор(и) : Терещенко М.В., Шапошнікова А.Д.
Назва : Вплив ілюзорної картини світу на дитячо-батьківські стосунки
Колективи : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України
Місце публікування : Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України. Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Фенікс, 2015. - Т. 12: Психологія творчості, Вип. 21. - С. 284-293 (Шифр 151.51/А 43-277493)
Примітки : Бібліогр.: с. 291-292 (9 назв)
УДК : 159.92.27
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія творчості
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): картина всіту--ілюзорна картина світу--уявлення--дитячо-батьківські стосунки--сім'я--розвиток особистості--творчість--потенціал--життєвий сценарій
Анотація: Стаття присвячена поняттю картини світу, ілюзорної картини світу, потенціалу людини. Розглядається життєвий сценарій, як один з аспектів діагностики ілюзорної картини світу. Надаються деякі поради щодо подолання ілюзій у сімейних стосунках.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Терещенко М.В.
Назва : Можливість подолання ілюзорної картини світу у сімейних стосунках
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Фенікс, 2020. - Т. 12: Психологія творчості, Вип. 27. - С. 236-245 (Шифр 15(08)/А 43-204885885)
Примітки : Бібліогр.: с. 244-245 (11 назв)
УДК : 159.92.27
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія творчості
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): картина світу--ілюзорна картина світу--сімейні стосунки--ілюзії--діадичний зв'язок--сімейний сценарій--подружні стосунки--сім'я
Анотація: В статті зроблена спроба розкрити поняття картини світу, ілюзорної картини світу, потенціалу людини, життєвого сценарію, діадичного зв'язку. Виділені деякі діагностичні компоненти ілюзорної картини світу, а також піднімається питання про вплив батьків на життя особистості і неможливість більшості людей протистояти цьому впливу. Обгрунтовується небезпечність життя у світі ілюзій. Також приводяться деякі поради щодо подолання ілюзій у сімейних стосунках: подолання стереотипів, розрив діадичного зв'язку з батьками, розуміння того, що діти не належать батькам як речі, що подружжя не повинні залишатись разом лише заради дітей, а також того, що діти повинні навчитися вирішувати власні проблеми без допомоги батьків.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 15(08)/А 43
Автор(и) : Терещенко М.В.
Назва : Основні проблеми розвитку сучасних гендерних уявлень дітей дошкільного віку в умовах головних інститутів соціалізації
Місце публікування : Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць/ За ред. С. Д. Максименка. - Київ: Фенікс, 2019. - Т. 12: Психологія творчості, Вип. 26. - С. 310-317 (Шифр 15(08)/А 43-789904387)
Примітки : Бібліогр.: с. 316-317 (8 назв)
УДК : 159.92.27
Предметні рубрики (Галузі знань): Психологія творчості
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): гендерні уявлення--гендерні стереотипи--маскулінність--фемінінність--ідентифікація--гендерна ідентичність--інститути соціалізації
Анотація: Стаття присвячена розгляду основних сучасних уявлень про маскулінність та фемінінність. Піднімається питання про рівність між чоловіком і жінкою. Найбільш поширені гендерні уявлення засвоюються ще в дитинстві завдяки основним інститутам соціалізації, які описані в статті. Завдяки цим інститутам формується гендерна ідентичність, яка проходить свої стадії. Для розвитку позитивних і гармонійних гендерних уявлень дуже важливо, щоб брали участь і чоловік, і жінка. Проте, у зв'язку з масовою відсутністю батька у житті дітей, дослідники говорять про "кризу батьківства". Важливу роль у розвитку гендерних уявлень відіграє також наявність братів і сестер, досвід спілкування з педагогами дошкільного навчального закладу.
Знайти схожі

 
Статистика
за 30.06.2024
Кількість запитів 587
Кількість відвідувачів 233
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя