Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (12)Електронна бібліотека НДУ ім. Миколи Гоголя (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=індивідуалізм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.
371.015
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Шамне, Анжеліка Володимирівна.
    Континуум особистісно-суб'єктних властивостей як чинник індивідуалізації психосоціального розвитку [Текст] / А. В. Шамне // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ : ДП "Інформаційно-аналітичне агенство", 2015. - Т. 10 : Психологія навчання. Генетична психологія. Медична психологія., Вип. 27. - С. 634-645. - Бібліогр.: с. 644 (6 назв)
УДК
РУБ 371.015
Рубрики: Загальна психологія
Кл.слова (ненормовані):
психосоціальний розвиток -- підлітковий вік -- соціальна поведінка -- домінантність -- індивідуалізм -- автономність
Анотація: У статті проаналізовано результати емпіричної операціоналізації конструкта "тип психосоціального розвитку". Окреслено феноменологічну картину індивідуалізації психосоціального розвитку підлітків.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (1), (1)
Вільні: ЧЗ (1), (1)

Знайти схожі

2.
153
В 20


    Васютинський, Вадим Олександрович.
    Психологічна правда про індивідуалізм і колективізм [Текст] : монографія / В. О. Васютинський ; Інститут соціальної та політичної психології НАПН України. - Київ : Міленіум, 2016. - 138 с. - ISBN 978-966-8063-77-11 : 10.00 грн.
УДК
РУБ 153
Рубрики: Психологія особистості
Кл.слова (ненормовані):
індивідуалізм -- колективізм -- українці -- дорадянська соціальна філософія

Утримувачі документа:
Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Бібліотека : Україна, 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2, тел.: +38(044)288-27-23

Дод.точки доступу:
Інститут соціальної та політичної психології НАПН України
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)
Знайти схожі

3.
15(08)
А 43


    Наконечна, М. М.
    Фактори, що перешкоджають становленню інтерсуб'єктної взаємодії [Текст] / М. М. Наконечна // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ-Ніжин : ПП Лисенко М. М., 2020. - Т. 14 : Методологія і теорія психології, Вип. 3. - С. 175-185. - Бібліогр.: с. 182-183 (12 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Методологія і теорія психології
Кл.слова (ненормовані):
інтерсуб'єктність -- взаємодія -- фактори -- особистість -- суб'єктність -- егоцентризм -- конкуренція -- індивідуалізм
Анотація: У статті інтерсуб'єктна взаємодія розглядається як особлива форма взаємодії між людьми, результатом якої є збільшення рівня суб'єктності учасників та зростання креативності, рефлексивності, відповідальності та активності. Стверджується, що в інтерсуб'єктній взаємодії надзвичайно важливою є позиція "Я є суб'єктом і очікую твоєї суб'єктності", іншими словами - врахування суб'єктної позиції іншого. Аргументовано, що без такого врахування відносини можуть бути інтерсуб'єктивними, але не інтерсуб'єктними. Узагальнюється, що інтерсуб'єктна взаємодія надихає, надає сил, ініціативи, бажання діяти і творити. Доведено, що тріаду найбільш суттєвих факторів, які заважають становленню інтерсуб'єктної взаємодії складають: 1) егоцентризм, орієнтованість на себе, замкненість у собі; 2) конкуренція, змагальність; 3) індивідуалізм та суб'єктивність. Наголошено, що для становлення інтерсуб'єктності потрібен певний оптимум спілкування і спільно-розподіленої діяльності. Досліджено переживання, яке забарвлює інтерсуб'єктну взаємодію, визначає емоційно-афективну сторону цієї взаємодії та цілісній єдності виражає ставлення людини до іншої людини. Переживання і інтерсуб'єктній взаємодії має бути достатньо відкритим, щоб включати в себе увагу та інтерес до переживань іншої людини. Показано, що в момент, коли моє переживання взаємодіє, переплітається, сполучається із переживанням іншої людини в інтерсуб'єктній взаємодії, виникає простір взаємного розвитку, натхнення, ініціативи та ефективності, тобто взаємодія стає справді інтерсуб'єктною. Проаналізовано момент переходу інтерсуб'єктивності в інтерсуб'єктність як трансценденція, яка дозволяє забути про себе і зосередитися або на іншій людині, або на спільній діяльності. Підкреслено, що треба вийти за межі власного егоцентризму, власної замкненості в собі - тоді можуть відбутися зустріч, контакт, справжня інтерсуб'єктність


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

 
Статистика
за 17.07.2024
Кількість запитів 139036
Кількість відвідувачів 912
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя