Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=непедагогічний<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.
15(08)
А 43


    Чорна, І. М.
    Психологічний аналіз особливостей становлення професії соціального працівника в Україні [Текст] / І. М. Чорна, М. М. Чорний // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ-Ніжин : ПП Лисенко М. М., 2020. - Т. 14 : Методологія і теорія психології, Вип. 3. - С. 319-332. - Бібліогр.: с. 328-331 (20 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Методологія і теорія психології
Кл.слова (ненормовані):
важковиховуваний -- девіантний -- підліток -- психокорекційна робота -- відхилення -- акцентуації -- непедагогічний -- асоціальний
Анотація: У статті здійснено контент-аналіз досліджень та публікацій з проблеми профілактики та психокорекції девіантної поведінки підлітків. Дано морально-психологічну характеристику підлітків із девіантною поведінкою. Встановлено типові причини появи девіацій у поведінці підлітка. Зокрема, розкрито суть основних, типових помилок виховної роботи, антипедагогічної поведінки дорослих по відношенню до підлітка. Це, зокрема, небажання чи невміння знайти індивідуальний підхід до дитини, неблагополучність сімейного оточення, неправильна організація життя та діяльності дитини на певному етапі її розвитку. Експериментальним шляхом встановлено кореляційний взаємозв'язок між стилем сімейного виховання та формування девіантної поведінки у підлітка, скоєнням злочинів. Розкрито чинник хибного уявлення дорослості та його наслідки у поведінкових девіаціях. Розкрито взаємозв'язок між педагогічними помилками та відхиленнями у поведінці, акцентуаціями, девіаціями. Проаналізовано взаємозв'язок між загально-віковими особливостями підлітків (новоутворення віку, домінуюча діяльність, статеве дозрівання) та їх потенційно можливим впливом на прояви девіацій у підлітків. Визначено що емоційність та неврівноваженість процесів збудження та гальмування; довірлевість, підвищена навіюваність та схильність до наслідування; прагнення до самоствердження та недостатній життєвий досвід; незавершеність розвитку системи навичок соціальної поведінки є віковими факторами розвитку девіацій підлітка. Визначено характер домінуючих переживань, які впродовж тривалого часу визначають структуру поведінкових реакцій; емансипації; реакцій групування з ровесниками; реакцій, пов'язаних із сексуальною хіттю. Окреслено ступінь розвитку потрапляння під вплив асоціальних осіб, криміналітету. Розкрито суть явища "ножиць" між біологічним та соціальним у формуванні особистості у підлітковому віці. Систематизовано основні авторські класифікації типів девіантних підлітків. Частково розроблені рекомендації щодо психокорекційної роботи психолога з кожним типом підлітків із девіантною поведінкою.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Чорний, М.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

 
Статистика
за 11.07.2024
Кількість запитів 79242
Кількість відвідувачів 977
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя