Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=органи психіки<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.
15(5А2.2)П
А 43


    Клименко, Віктор Васильович.
    Психофізіологічна асиметрія півкуль мозку і сервомеханізми у здійсненні наміру людини [Текст] / В. В. Клименко // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ : Інформ.-аналіт. агентство, 2018. - Т. 5 : Психофізіологія. Психологія праці. Експериментальна психологія., Вип. 18. - С. 89-106. - Бібліогр.: с. 104-105 (13 назв)
УДК
РУБ 15(5А2.2)П
Рубрики: Психофізіологія
   Психологія праці

   Експериментальна психологія

Кл.слова (ненормовані):
органи психіки -- чуттєво-інтуїтивне -- дискурсивно-логічне -- асиметрія -- сервомеханізми -- корекція -- інтуїція -- гармонія -- тонус -- почерк
Анотація: Дихотомічний аналіз поняття "психіка" виявив, що його обсяг ділиться на два суперечливі один одному видові поняття: чуттєво-інтуїтивні і дискурсивно-логічні органи, якими людина утворює відповідно до функції дві картини довкілля в одному образі. Єдність органів психіки і їхня протилежність спонтанно позначається: анагонізмом- гальмування, придушення і руйнування; синергізмом- комбінованого впливу, що переважає сили окремого органу і діє в одному напрямку; протагоністом - двух перших, режисера і укладача дій і вчинків. Між відображенням і створенням літер рухами руки тягнуться спонтанні процеси долання перекручень, доповнення форм літер і відновлення їхньої гармонії інтуїцією, які залагоджують сервомехамізми: чуттєвими - сенсорні, перцептивні і смислові корекції; дискурсивними - уточнення означень властивостей предмета дій, системи суджень і символізації його досконалості. Найвиразніше симетрія органів психіки відгукується у манері почерку людини: чуттєво-інтуїтивний орган регулює швидкісні рухи лівої руки і хилить літери вліво, дискурсивний- правої і повертає вправо, а протагоніст "ставить" прямовисно або виписує їх колами. Корекції сервомеханізму у швидкому почерку: перетворили майже всі літери на форми "овалів"- геометричні форми знаків, а всі інші "важкі" для руки манери письма відкидали; інтуїція спонтанно відновила гармонію рухів без втручання ззовні зруйнованих сваволею соціальних стандартів; виявили несправності та налаштували психічні механізми на остороги "письмових спазмів" робочих органів; сприяли перенесенню та обміну інформацією і енергією між органами психіки для створення літер за мірками гармонії.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)

Знайти схожі

 
Статистика
за 16.06.2024
Кількість запитів 61684
Кількість відвідувачів 1286
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя