Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=суб'єктивний образ психотерапевта<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.
15(08)
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Плескач, Б. В.
    Роль соціально-економічних факторів у психологічному становленні людини [Текст] / Б. В. Плескач, В. С. Украєв // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Київ : Логос, 2018. - Т. 3 : Консультативна психологія і психотерапія, Вип. 14. - С. 153-191. - Бібліогр.: с. 183-186 (5 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Консультативна психологія та психотерапія
Кл.слова (ненормовані):
внутрішньо переміщені особи -- психотерапевтичні стосунки -- психотерапевтична діада -- суб'єктивний образ психотерапевта -- перенесення -- психосоціальний розвиток
Анотація: В статті представлені результати вивчення впливу суб'єктивного образу психотерапевта та ряду інших аспектів психотерапії на особливості стосунків "клієнт-психотерапевт" у внутрішньо переміщених осіб. Запропоновано алгоритми для діагностики суб'єктивного образу терапевта та міри схожості особистісних рис між клієнтом та спеціалістом на основі диференціалу психосоціального розвитку В. А. Іл'їна. На основі кластерного аналізу виявлено, що вся вибірка клієнтів з числа внутрішньо переміщених осіб, може бути розділена на дві групи за своїми особливостями сприйняття психотерапевта. Клієнти з групи "недооцінка" схильні применшувати якості психотерапевта за шкалами "довіра" та "ідентичність", що вказує на розчарування, через очікування від терапевта прояву особистісної позиції, а також таких рис як оптимістичність, відкритість, директивність. Клієнти з групи "переоцінка" схильні переоцінювати терапевта за шкалами "автономія" та "компетентність", що свідчить про сприйняття терапевта як компетентного професіонала. Показано, що "переоцінка" психотерапевта позитивно впливає на розвиток та підтримання робочого альянсу та ступінь задоволення якістю психотерапії, а "недооцінка" психотерапевта має негативний вплив. Клієнти, з низькими значення за всіма шкалами диференціалу та значеннями за шкалою "компетентність" менше 4.4 балів схильні до "недооцінки". Таким ВПО може бути рекомендовано проходження терапії з терапевтом такої ж статі, як і сам клієнт, при цьому терапевт обов'язково повинен мати схожий рівень психосоціального розвитку (при високому рівнях професійності та адаптивності). За даними нашого дослідження, зазначені організаційні умови отримання психотерапевтичної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які схильні до недооцінки, будуть позитивно впливати на робочий альянс.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Уркаєв, В. С.; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)

Знайти схожі

 
Статистика
за 13.06.2024
Кількість запитів 54919
Кількість відвідувачів 1525
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя