Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=шлюбний статус<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.
15(08)
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Афанасенко, В. І.
    Особливості психологічного благополуччя жінок з різним шлюбним статусом [Текст] / В. І. Афанасенко, Т. В. Комар // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ,[Ніжин] : [ПП Лисенко М. М.], 2020. - Т. 9 : Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія., Вип. 13. - С. 177-188. - Бібліогр.: с. 185-187 (15 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Загальна психологія
   Історична психологія

   Етнічна психологія

Кл.слова (ненормовані):
шлюбний статус -- повторний шлюб -- психологічне благополуччя -- розлучення -- задоволеність шлюбом -- задоволеність життям -- шлюбні стосунки
Анотація: У статті проаналізоване та емпірично досліджене психологічне благополуччя жінок, які перебувають у першому/другому/третьому шлюбі, розлучених, та таких, які раніше не перебували у шлюбі. Численні дослідження показали, що люди, які перебувають у шлюбі, відрізняються більш високим рівнем задоволеності життям, психологічного благополуччя і кращим станом здоров'я, ніж люди, які не перебувають у шлюбі. Останні дослідження також показують, що у чоловіків і жінок різного віку, які перебувають у шлюбі, рівень психологічного благополуччя вище ніж у тих, хто розлучений. Ще нижче психологічне благополуччя у тих, хто ніколи не був у шлюбі, а найнижчий рівень відзначається у вдівців. Відзначається, що психологічне благополуччя заміжних жінок вище ніж у незаміжних жінок і це пов'язано переважно з успішним управлінням власним життям, здатністю досягати поставлених цілей, з більшим усвідомленням власного життя, відчуттям самоцінності і прагненням до саморозвитку. Вибірку дослідження склали 365 жінок у віці від 35 до 56 років. Використовувалися методики: "Шкала психологічного благополуччя" К.Ріфф в адаптації Т.Д. Шевеленкової, Т.П. Фесенко та "Опитувальник задоволеності шлюбом" В.В. Століна, Т.Л. Романової, і Г.П. Бутенко. В результаті дослідження показано, що шлюбний статус жінок різного віку пов'язаний з їх психологічним благополуччям. Жінки, які перебувають у шлюбі, більше задоволені своїм життям, ніж ті, які ніколи не були заміжні. Розлучені жінки займають провідне місце за рівнем психологічного благополуччя. У треьому шлюбі психологічне благополуччя жінок істотно вище, ніж в перших двох. Загалом, з накопиченням жінкою різного досвіду шлюбних стосунків, перебудовуються різні аспекти її взаємин з оточенням. Психологічне благополуччя жінок більшою мірою пов'язане з задоволеністю шлюбом у першому і другому шлюбах, в третьому шлюбі з задоволеністю шлюбом пов'язана лише особистісна автономія жінки.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Комар, Т.В.; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)

Знайти схожі

 
Статистика
за 26.06.2024
Кількість запитів 12184
Кількість відвідувачів 952
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя