Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=формотворення людини<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.
15(08)
А 43


    Москаленко, В. В.
    Культурно-діяльнісна концепція дослідження особистості (ретроспективний аналіз досягнень української культурологічної школи) [Текст] / В. В. Москаленко // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Житомир : Вид-во ЖДУ імені І. Франка, 2019. - Т. 6 : Психологія обдарованості, Вип. 16. - С. 25-35. - Бібліогр.: с. 33-34 (18 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Психологія обдарованості
Кл.слова (ненормовані):
особистість -- некласична парадигма -- культурно-діяльнісна концепція -- система форми культури -- формотворення людини -- відношення "людина-світ" -- світ людини -- система категорій дослідження
Анотація: В статті систематизовано основні теоретичні положення про зміст і сутність принципів культурно-діяльнісної концепції як методології дослідження особистості, проаналізовано її основні категорії. Визначено місце культурно-діяльнісної теорії у системі некласичної парадигми дослідження особистості. Акцентовано увагу на досягнення української культурологічної школи у напряму розробки культурно-діяльнісної концепції особистості. Показано, що з позицій культурно-діяльнісної концепції як некласичної парадигми дослідження особистості розв'язується парадокс, що існував сторіччями у класичній науці, між особистістю як одиничним та спільнотою як всезагальним. Цей парадокс розв'язується завдяки тому, що культурно-діяльнісна методологія спрямовує дослідження особистості на зміщення акцентів з опису зовнішнього середовища людини та характеристик її духовного світу на аналіз системи культурно-історичних відносин, з якою людина вступає у взаємодію, утворюючи особливу онтологічну реальність, в якій вона є системотворчим фактором.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

2.
15(08)
А 43


    Москаленко, В. В.
    Культура як суб'єктивний синтез людської діяльності і форма освоєння світу [Текст] / В. В. Москаленко // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ-Ніжин : ПП Лисенко М. М., 2019. - Т. 9 : Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія., Вип. 12. - С. 196-210. - Бібліогр.: с. 207-209 (28 назв) . - ISBN 2072-4772
УДК
РУБ 15(08)

Кл.слова (ненормовані):
культура -- предметно-перетворювальна діяльність -- форми культури -- формотворення людини -- всезагальність діяльності -- символічність форм культури -- смисл предмету культури -- моральна спрямованість форм культури -- система "Людина-Світ"
Анотація: В статті на основі узагальнення основних положень концепції культури київської філософської школи розглядаються основні характеристики культури як системи всезагальних форм предметно-перетворювальної діяльності, засвоєння якої індивідами забезпечує розвиток особистості і суспільства. Визначено та проаналізовано людинотворчу функцію культури. Показано, що вона зумовлена наступними характеристиками: по-перше, її симполічною формою; по-друге, всезагальністю (втілює всезагальні способи людської діяльності); по-третє, втілення досвіду людства як концентрації історично відображеного у відповідності з інтересами спільноти об'єктивного предметно-речового і духовного світу людей; по-четверте-моральною спрямованістю (за своїм призначенням об'єктивно втілює можливість прогресивної діяльності). Показано, що завдяки цим характеристикам культура виступає як сукупність певних зразків і вимог до індивідів, які у своїй сукупності складають індивідуально приписану соціально-генетичну програму діяльності людини, засвоєння якої є обов'язковою умовою розвитку як всього суспільства так і окремих індивідів.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)

Знайти схожі

 
Статистика
за 26.06.2024
Кількість запитів 2756
Кількість відвідувачів 489
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя