Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=комплаєнс<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.
15(08)
А 43


    Луньов, В. Є.
    Ефективність компланс-терапії як засобу корекції батьківських настановлень щодо дітей із вадами розвитку [Текст] / В. Є. Луньов, Я. В. Фесенко // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ-Ніжин : ПП Лисенко М. М., 2019. - Т. 14 : Методологія і теорія психології, Вип. 2. - С. 231-237. - Бібліогр.: с. 236 (5 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Методологія і теорія психології
Кл.слова (ненормовані):
комплаєнс -- комплаєнтність -- комплаєнс-терапія -- батьківські настановлення -- тренінг соціальних навичок
Анотація: Статтю присвячено проблемі визначення ефективності комплаєнс-терапії батьківських настановлень щодо дітей з вадами розвитку, зокрема, мовленнєвого. Метою статті є теоретичне обгрунтування та емпіричне дослідження впливу комплаєнс-терапії на батьківські настановлення. Переваги комплаєнс-терапії полягають у тому, що для її здійснення потрібно 6-12 психотерапевтичних сесії, це практично і легко реалізоване втручання в реальних клінічних умовах, до того ж його успішно можна застосувати для роботи з батьками психічно хворих дітей. Результатами дослядження встановлено, що комплаєнс-терапія разом із тренінгом соціальних навичок є ефектвним засобом корекції батьківських настановлень щодо логопедичної корекції дітей з мовленнєвими вадами.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Фесенко, Я. В.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗ

Знайти схожі

2.
15(08)
А 43


    Фесенко, Я. В.
    Батьківські настановлення щодо дітей із мовленнєвими проблемами [Текст] / Я. В. Фесенко // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ-Ніжин : ПП Лисенко М. М., 2019. - Т. 14 : Методологія і теорія психології, Вип. 2. - С. 356-363. - Бібліогр. с. 362-363 (5 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Методологія і теорія психології
Кл.слова (ненормовані):
комплаєнс -- терапевтичний альянс -- мовленнєвий розвиток -- батьківські настановлення
Анотація: Дану статтю присвячено теоретико-емпіричному дослідженню батьківських настановлень щодо дітей із вадами мовленнєвого розвитку. Проаналізовано поняття стилів батьківського виховання, настановлень щодо логопедичної корекції, комплаєнсу. На основі отриманих даних обгрунтовано програму розвитку ефективного комплаєнсу між логопедом та батьками, визначено, що психологічне благополуччя значною мірою впливає на рівень комплаєнтності, насамперед в контексті його емоційної складової, яка й є визначальною у формуванні батьківських настановлень щодо дітей із мовленнєвими вадами.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗ

Знайти схожі

3.
15(08)
А 43


    Хворова, Г. М.
    Психологічні особливості комплаєнтності батьків дітей із вадами мовленнєвого розвитку [Текст] / Г. М. Хворова, Я. В. Фесенко // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ-Ніжин : ПП Лисенко М. М., 2019. - Т. 14 : Методологія і теорія психології, Вип. 2. - С. 380-388. - Бібліогр. с. 377-379 (16 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Методологія і теорія психології
Кл.слова (ненормовані):
комплаєнс -- комплаєнтність -- терапевтичний альянс -- мовленнєвий розвиток -- психологічне благополуччя -- мотивація
Анотація: Статтю присвячено проблемі визначення психологічних особливостей комплаєнсу логопеда і батьків дітей з вадами мовленнєвого розвитку. Метою статті є теоретичне обгрунтування та емпіричне дослідження комплаєнсу логопеда з батьками дітей із різними видами мовленнєвих вад. Методами дослідження обрано модифіковану "Шкалу комплаєнтності" Моріскі-Гріна, опитувальник рівня комплаєнтності (Р. Кадиров); "Шкали психологічного благополуччя" (К. Ріфф, в адаптації Т. Шевеленкової і П. Фесенко). Результатами дослідження встановлено, що помірний рівень комплаєнсу спостерігається спостерігається у батьків дітей без розумових вад, а також дітей дошкільного віку, натомість дуже низький виявлено у батьків, які виховують підлітків, особливо зі зниженим інтелектом. На основі отриманих даних обгрунтовано програму розвитку ефективного комплаєнсу між логопедом та батьками, визначено, що психологічне благополуччя значною мірою впливає на рівень комплаєнтності, насамперед в контексті його емоційної складової. Висновками дослідження є те, що більшість досліджуваних батьків характеризується низьким рівнем психологічного благополуччя та низьким рівнем усіх складових комплаєнтності, найнижчий рівень комплаєнтності виявлено у батьків дітей з вадами мовленнєвого і розумового розвитку, а помірний і почасти високий - у батьків дітей з незначними мовленнєвими проблемами та збереженим інтелектом.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Фесенко, Я. В.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗ

Знайти схожі

 
Статистика
за 25.07.2024
Кількість запитів 44631
Кількість відвідувачів 784
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя