Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>U=159.9:316.356.2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.
153
П 86


    Крамченкова, .
    Методика психодіагностики впливу паління на сімейне функціонування [Текст] / В. О. Крамченкова // Психологія і особистість : Науковий журнал / Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, Полтавськ. нац. пед. ун-т ім. В.Г. Короленка. - Київ ; Полтава : ПНПУ, 2017. - № 1(11). - С. 94-108. - Бібліогр.: С. 104-105 (14 назв)
УДК
РУБ 153
Рубрики: Психологія особистості
Кл.слова (ненормовані):
тютюнова адаптація -- сім'я -- психодіагностична методика -- установка -- сімейні функції -- вплив паління
Анотація: У статті представлено методику «Вплив паління на сімейне функціонування» як самостійний інструмент для визначення установок щодо паління як чинника реалізації сімейних функцій. У структурі методики виділяються наступні шкали, що відповідають функціям сім’ї: господарчо-побутова, виховна, сексуально еротична, емоційна, духовного (культурного) спілкування та первинного соціального контролю. Методика дозволяє визначити рівень функціональності сімейної системи та характер специфічного (сприяючого, перешкоджаючого або нейтрального супроводжуючого) впливу паління на реалізацію окремих функцій сім’ї. Дана методика відповідає сучасним вимогам до психометричного обґрунтування психодіагностичних опитувальників.


Дод.точки доступу:
Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України(Київ); Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка(Полтава)

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

2.
15(08)
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Афанасенко, В. І.
    Особливості психологічного благополуччя жінок з різним шлюбним статусом [Текст] / В. І. Афанасенко, Т. В. Комар // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ,[Ніжин] : [ПП Лисенко М. М.], 2020. - Т. 9 : Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія., Вип. 13. - С. 177-188. - Бібліогр.: с. 185-187 (15 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Загальна психологія
   Історична психологія

   Етнічна психологія

Кл.слова (ненормовані):
шлюбний статус -- повторний шлюб -- психологічне благополуччя -- розлучення -- задоволеність шлюбом -- задоволеність життям -- шлюбні стосунки
Анотація: У статті проаналізоване та емпірично досліджене психологічне благополуччя жінок, які перебувають у першому/другому/третьому шлюбі, розлучених, та таких, які раніше не перебували у шлюбі. Численні дослідження показали, що люди, які перебувають у шлюбі, відрізняються більш високим рівнем задоволеності життям, психологічного благополуччя і кращим станом здоров'я, ніж люди, які не перебувають у шлюбі. Останні дослідження також показують, що у чоловіків і жінок різного віку, які перебувають у шлюбі, рівень психологічного благополуччя вище ніж у тих, хто розлучений. Ще нижче психологічне благополуччя у тих, хто ніколи не був у шлюбі, а найнижчий рівень відзначається у вдівців. Відзначається, що психологічне благополуччя заміжних жінок вище ніж у незаміжних жінок і це пов'язано переважно з успішним управлінням власним життям, здатністю досягати поставлених цілей, з більшим усвідомленням власного життя, відчуттям самоцінності і прагненням до саморозвитку. Вибірку дослідження склали 365 жінок у віці від 35 до 56 років. Використовувалися методики: "Шкала психологічного благополуччя" К.Ріфф в адаптації Т.Д. Шевеленкової, Т.П. Фесенко та "Опитувальник задоволеності шлюбом" В.В. Століна, Т.Л. Романової, і Г.П. Бутенко. В результаті дослідження показано, що шлюбний статус жінок різного віку пов'язаний з їх психологічним благополуччям. Жінки, які перебувають у шлюбі, більше задоволені своїм життям, ніж ті, які ніколи не були заміжні. Розлучені жінки займають провідне місце за рівнем психологічного благополуччя. У треьому шлюбі психологічне благополуччя жінок істотно вище, ніж в перших двох. Загалом, з накопиченням жінкою різного досвіду шлюбних стосунків, перебудовуються різні аспекти її взаємин з оточенням. Психологічне благополуччя жінок більшою мірою пов'язане з задоволеністю шлюбом у першому і другому шлюбах, в третьому шлюбі з задоволеністю шлюбом пов'язана лише особистісна автономія жінки.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Комар, Т.В.; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)

Знайти схожі

3.
   316.37
   П 12


    Павлюк , Марія Михайлівна.
    Сучасні психологічні технології надання психологічної допомоги сім’ям постраждалих у подоланні складних життєвих обставин [Електроний ресурс] : практ. посіб. / М. М. Павлюк , М. В. Шепельова ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Київ : [б. в.], 2020. - 124 с. - Б. ц.
УДК
Рубрики: Психологічна допомога--сім'ї, яки постраждали --Україна--Практичний посібник
Кл.слова (ненормовані):
психологічна допомога -- складні життєві обставини -- сім'ї, яки постраждали -- Україна
Анотація: У посібнику представлено досвід застосування психологічних технологій із військовослужбовцями, що повернулися із зони АТО та членами їх сімей. Розкрито теоретико-методологічні засади використання сучасних психологічних технологій у процесі надання психологічної допомоги сім’ям постраждалих у подоланні складних життєвих обставин. Висвітлено принципи та можливості трансформації негативного досвіду, техніки роботи з сімейною системою. Посібник адресовано психологам-практикам, студентам, аспірантам, фахівцям соціальної сфери, працівникам служб, які надають соціальнопсихологічну допомогу постраждалим внаслідок складних життєвих обставин
Есть полнотекстовые версии (для доступа требуется авторизация)

Дод.точки доступу:
Шепельова, М. В.; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)
Свободных экз. нет
Знайти схожі

 
Статистика
за 24.07.2024
Кількість запитів 95468
Кількість відвідувачів 1041
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя