159.922.8-057.875:33+159.923.2:33
С 34


    Сич, Вікторія Олегівна.
    Соціально-психологічні чинники економічного самовизначення студентської молоді [Рукопис] : дис. ... канд. психол. наук : 19.00.10 / ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Київ, 2014. - 406 с. : табл., рис. - Бібліогр.: с. 380-406. -
УДК
Рубрики: Економічна психологія--Економічне самовизначення--Дисертації
Кл.слова (ненормовані):
економічне самовизначення -- економічна соціалізація -- студенти
Анотація: В роботі проаналізовано і узагальнено теоретичні розробки та підходи до проблеми економічного самовизначення студентської молоді і на основі цього створити загальну концепцію дослідження. Визначено зв'язок особливостей економічного самовизначення студентської молоді з її соціально-демографічними, організаційно-професійними та індивідуально-психологічними характеристиками. Визначено психологічні засади реалізації та розвитку економічного самовизначення студентської молоді в умовах системи вищих навчальних закладів.

Утримувачі документа:
Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Бібліотека : Україна, 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2, тел.: +38(044)288-27-23

Дод.точки доступу:
Москаленко, Валентина Володимирівна \наук. кер.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (Київ)
Примірників всього: 1
ЧЗ (1)
Свободны: ЧЗ (1)

15(08)
А 43


    Мельничук, Т. І.
    Соціально-психологічні особливості економічного самовизначення студентів у сфері зайнятості в умовах суспільних змін [Текст] / Т. І. Мельничук // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / за ред. С. Д. Максименка. - Київ, 2019. - Т. 1 : Організаційна психологія. Економічна психологія. Соціальна психологія, Вип. 52. - С. 55-61. - Бібліогр.: с. 59-61 (22 назви)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Економічна психологія
Кл.слова (ненормовані):
економічне самовизначення -- економічна соціалізація -- студентська молодь -- професіоналізація
Анотація: У статті здійснено аналіз теоретико-методологічних особливостей економічного самовизначення студентів у сфері зайнятості. З'ясовано, що економічне самовизначення сучасної студентської молоді тісно взаємопов'язане з цілою низкою процесів - професійним і особистісним становленням, економічною соціалізацією та адаптацією, формуванням професійної ідентичності. Показано, що досить значущими при економічному самовизначені є розвиток економічної свідомості та суб'єктні властивості людини - її активність, незалежність, стійкість, відповідальність, здатність до довільної поведінки, саморегуляції, рефлексії. Емпірично доведено, що елементи економічної свідомості (самовизначення) детермінуються індивідуальними і соціально-психологічними характеристиками особистості.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗ


15(08)
А 43


    Мельничук, Т. І.
    Соціально-психологічні чинники самовизначення студентської молоді у сфері зайнятості [Текст] / Т. І. Мельничук // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ : ДП "Інформаційно-аналітичне агенство", 2020. - Т. 10 : Психологія навчання. Генетична психологія. Медична психологія., Вип. 34. - С. 165-169. - Бібліогр.: с. 165-168 (21 назва)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Психологія навчання
   Генетична психологія

   Медична психологія

Кл.слова (ненормовані):
професійне самовизначення -- економічне самовизначення -- соціалізація -- студентська молодь -- професіоналізація
Анотація: У статті здійснено аналіз теоретико-методологічних особливостей самовизначення студентів у сфері зайнятості. З'ясовано, що самовизначення - це відносно самостійний етап соціалізації, сутність якого полягає у формуванні індивіда усвідомлення мети і сенсу життя, готовності до самостійної життєдіяльності на основі співвідношення своїх бажань, наявних якостей, можливостей і вимог, що постають перед ним з боку оточуючих і суспільства. Обгрунтовано, що професійне самовизначення є одним із ключових стрижнів економічного самовизначення особистості, зокрема студентської молоді. Також встановлено, що професійне самовизначення студентської молоді розглядається сьогодні не лише, як конкретний вибір професії, а й як непреривний процес пошуку сенсу в професійній діяльності, що вибирається, освоюється та виконується індивідом.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)