151.51
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Моляко, Валентин Олексійович.
    Генетичні індикатори конструювання образів світу у сучасному інформаційному просторі [Текст] / В. О. Моляко // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ : Фенікс, 2015. - Т. 12 : Психологія творчості, Вип. 21. - С. 7-18. - Библиогр.: с. 18 (3 назви)
УДК
РУБ 151.51
Рубрики: Психологія творчості
Кл.слова (ненормовані):
інформація -- творча конструктологія -- перцептивні процеси на різних вікових рівнях -- інформаційний простір
Анотація: Стаття спрямована в першу чергу на подальший аналіз когнітивного конструювання образів світу в умовах інформаційної насиченості, дефіциту інформації, динамізації та машинізації суб'єктивного простору сучасної людини. Творча когнітивна діяльність розглядається на різноманітному матеріалі (іграшки, технічні завдання, художні твори, дисплейна та рекламна інформація).


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)


151.51
А 43


    Поддьяков, А. Н.
    Создание обьектов для изучения исследовательского поведения и мышления: от замысла до психологического эксперимента [Текст] / А. Н. Поддьяков // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ : Фенікс, 2017. - Т. 12 : Психологія творчості, Вип. 23. - С. 230-248. - Бібліогр.: с. 245-248 (19 назв)
УДК
РУБ 151.51
Рубрики: Психологія творчості
Кл.слова (ненормовані):
творча конструктологія -- експериментальні об'єкти -- виникнення задуму -- інсайт -- творчий діалог
Анотація: В статті викладена розроблена автором система об’єктів типу іграшок-головоломок, які давалися дітям від 3 років, підліткам і дорослим для самостійного дослідження, постановки і вирішення різноманітних проблем. Описані середовищні передумови конструкторської діяльності. Викладені два основних шляхи виникнення задуму експериментального об’єкта. Розроблені задачі розробки дизайну дослідницького об'єкту і «інтерфейсу дослідника». Сформульовані основні принципи з розробки цілісної системи експериментальних об’єктів. Показано, що реальні об'єкти у ряді важливих аспектів більш оптимальні, ніж віртуальні для психологічних експериментів, діагностики і оцінювання. Встановлено, що в складній діяльності інсайт може бути пов’язаний не тільки з рішеннями, але й з продуктивною постановкою нових проблем – для інших і для себе. Творча конструктології розглядається в ракурсі конструювання задач на творче мислення: як традиційних задач «на розуміння», так і проблемних ситуацій з відкритим початком і кінцем та дослідницьких середовищ, які надають свободу творчості учаснику і свободу побудови діалогу між ними і дослідником.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)


15(08)
А 43


    Гулько, Ю. А.
    Проблематика підготовки дитини до школи в контексті творчої конструктології [Текст] / Ю. А. Гулько // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ : Фенікс, 2020. - Т. 12 : Психологія творчості, Вип. 27. - С. 80-87. - Бібліогр.: с. 86-87 (8 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Психологія творчості
Кл.слова (ненормовані):
конструювання -- творча конструктологія -- готовність дитини до школи -- методика КАРУС
Анотація: У психологічній науці завжди у різних ступенях був присутній конструктивіський підхід, а на даний момент він є найперспективнішим напрямом досліджень. Сприраючись на загальні положення теорії конструктивізму, важливо включати в загальну систему підготовки дітей до школи такий вид діяльності як конструювання, тим самим забезпечуючи розвиток вміння створювати різні смислові конструкти як у предметно-практичній так і у внутрішній розумовій діяльності. Включення у систему підготовки дітей до школи навчання конструюванню за системою КАРУС дозволяє розвивати всі складові такого психологічного конструкту як готовність дитини до школи. Вміння переносити аналоги і різноманітні варіанти комбінацій у нові соціальні та пізнавальні ситуації дозволяє дошкільникам краще адаптуватися до умов шкільного навчання. У діяльності конструювання, що здійснюється згідно із методикою КАРУС, розвивається довільність психологічних процесів, створюються передумови розуміння нового учбового матеріалу за аналогією, розвивається семіотична функція психіки. Все це сприятиме більш глибокому і збагаченому формування у дитини внутрішньої позиції школяра.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)