15(08)
А 43


    Турбан, В. В.
    Чинники безпеки в розвиткові та життєдіяльності особистості [Текст] / В. В. Турбан // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ : ДП "Інформаційно-аналітичне агенство", 2020. - Т. 10 : Психологія навчання. Генетична психологія. Медична психологія., Вип. 34. - С. 319-320. - Бібліогр.: с. 319-320 (10 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Психологія навчання
   Генетична психологія

   Медична психологія

Кл.слова (ненормовані):
особистість -- фрустрація -- особистісна рефлексія -- деструктивні наслідки -- життєдіяльність особистості
Анотація: У статті аналізується подолання деструктивних наслідків, пов'язаних із фрустраційним станом, як чинником небезпеки в розвиткові та життєдіяльності особистості. Описано багатоманітні прояви фрустрації. Показано, що адаптаційний характер фрустрації, а також його становий характер, в основі якого перебуває здатність до самозбереження, унеможливлюють розвиток та життєдіяльність особистості, при цьому, уявлення особистості про самообмеження детермінується соціокультурними нормами. Останні, в свою чергу, набувають репрезентації в дискурсах. Доведено, що подолання деструктивних наслідків, які пов'язані з фрустраційним станом, неодмінно потребують актуалізації механізмів, особистісної рефлексії


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)


15(08)
А 43


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Турбан, В. В.
    Особистість в психологічному дискурсі: концептуалізація поняття [Текст] / В. В. Турбан // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ,[Ніжин] : [ПП Лисенко М. М.], 2020. - Т. 9 : Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія., Вип. 13. - С. 397-405. - Бібліогр.: с. 404 (5 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Загальна психологія
   Історична психологія

   Етнічна психологія

Анотація: У статті аналізується генеза поняття "особистість" та психологічні наративи, в яких воно концептуалізується. Зроблено спробу розкрити структуру та зміст понять "особистість", відображуючи еволюцію наукових поглядів на феномен особистості, зокрема вплив культурно-історичних факторів на становлення понять "особистості" в українській психологічній думці. Показано типи рамкових підходів до концептуалізації поняття "особистість", що відображені в корпусах текстів. Виявлено зміну домінантних підходів до концептуалізації поняття "особистість", що відображені в корпусах текстів. Виявлено зміну домінантних підходів до концептуалізації поняття "особистість", спричинену зміною теоретико-методологічної бази, яка використовувалася українськими авторами (філософами та психологами). Останні, в свою чергу, засвідчують становлення суто наукових підходів до вироблення поняття "особистість". Грунтучись на конкретизації, по-перше генетичних факторів, по-друге, соціальних факторів, по-третє, феноменології особистості - її описові за допомогою емпіричних методів - поняття проаналізовано як соціокультурний феномен. Згідно з висновками, отриманими на основі концепції "історії понять", реалізація тих чи інших факторів відображалась у відповідних наукових напрямках досліджень, а отже й уявленнях про поняття "особистість".


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Є примірники у відділах: всього 2 : ЧЗ (2)
Вільні: ЧЗ (2)