159.922.63
Б 48


Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України (Київ)

    Березіна, О. О.
    Психосинергетичні особливості розвитку особистості в період геронтогенеза [Текст] / О. О. Березіна // Проблеми загальної та педагогічної психології : Збірник наукових праць / За ред. С. Д. Максименка. - Київ : Гнозіс, 2013. - Т. 16, ч. 1, 2. - С. 271-278 : табл. - Бібліогр.: с. 278 (6 назв)
УДК

Кл.слова (ненормовані):
геронтогенез -- криза -- адаптація -- старість -- віковий розвиток -- точка біфуркації -- вікові кризи
Анотація: У статті розглядається розвиток людини в період старості.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Інститут психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України(Київ)

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗ


15(08)
А 43


    Коваленко-Кобилянська, І. Г.
    Естетика старіння і старості [Текст] / І. Г. Коваленко-Кобилянська // Актуальні проблеми психології : збірник наукових праць / за ред. С. Д. Максименка. - Київ, 2019. - Т. 8 : Психологічна теорія і технологія навчання., Вип. 10. - С. 143-152. - Бібліогр.: с. 150-152 (18 назв)
УДК
РУБ 15(08)
Рубрики: Психологічна теорія і технологія навчання
Кл.слова (ненормовані):
старіння -- інтелект -- розвиток -- естетика -- соціальна інновація -- красива старість
Анотація: У статті проаналізовано соціальну інновацію "красива старість", яка реалізується в міру інтерпретації естетичного і можу набувати деструктивних форм. Відзначається, що тенденція створення суспільства "для всіх" за допомогою впровадження трендів одягу "поза віком" при ігноруванні програми інтелектуального розвитку для людини в період старіння і старості, не може виконати покладену на неї функцію. Проблема зумовлена тим, що в період середнього і пізнього геронтогенезу споглядальність превалює над діяльністю, що не сприяє очікуваній ресоціалізації представників зазначеної вікової групи. Названий феномен доведений експериментально і пояснюється незатребуваністю інтелектуального потенціалу старої людини для суспільства, що в свою чергу, мінімізує її потребу до висхідного розвитку інтелектуального потенціалу. Результати дослідження доводять можливість такого розвитку в пізньому віці, що дасть можливість побудувати не декларативне, а реальне "суспільство для всіх".


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)