Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Електронна бібліотека НДУ ім. Миколи Гоголя- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>A=Будний, В. В.@<.>
Общее количество найденных документов : 2
Показаны документы с 1 по 2
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Будний В. В.
Заглавие : Ганна Барвінок в освітленні літературної критики доби раннього Модерну
Место публикации : Література та культура Полісся. - 2023. - 23f. - С. 37-53 (Шифр 80:008/Л 64-223210)
Предметные рубрики:
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): ганна барвінок, український модерн, літературнокритична рецепція, інтерпретація, етноестетика, кордоцен
Аннотация: У статті досліджено сприйняття прози Ганни Барвінок у літературній критиці початку ХХ ст. Зокрема, з’ясовано обставини спалаху зацікавлення постаттю письменниці, висвітлено розбіжності між різними літературними таборами у ставленні до її творчості і поступове вироблення модерного розуміння «етнографізму» у світлі перспектив національного мистецтва. Дослідницька основа цієї розвідки – рецептивно-естетичний підхід до критики як посередниці між красним письменством і публікою, класикою і сучасною літературою, традиційними і новаторськими стильовими течіями. Першу хвилю уваги до оповідань Ганни Барвінок підняв Борис Грінченко публікаціями до сорокаліття від початку її творчості. Згодом появилися аналітичні і концептуальні інтерпретації Олександра Грушевського, Дмитра Дорошенка, Людмили Старицької-Черняхівської. Часопис «Українська Хата» запросив письменницю до співпраці, а хатянські критики-неоромантики переосмислювали її творчість крізь призму національного самоусвідомолення, орієнтуючи сучасників на багатющі традиції національного мистецтва. Критику і публіку вабили мистецькі якості прози Ганни Барвінок. Модерністи, особливо хатяни, звертали увагу на недооцінені попередниками і сучасниками стилістичні і світоглядні риси співачки жіночої долі, які, на їхнє переконання, були варті засвоєння й дальшого розвитку в новітньому мистецтві. Природність і витончені форми першоособової нарації, пісенність і ліричність оповідного мовлення, по-жіночому чутливе і вдумливе світовідчуття виявилися суголосними з естетичними потребами і новітніми віяннями модерної доби. Вивчення рецепції творчості Ганни Барвінок тодішньою критикою веде до висновку: для доби Модерну властиве не тільки відмежування від позитивізму, а й свідоме апелювання до певних, переважно романтичних, традицій, як-от «філософія серця», естетизм, індивідуаліз. Есть полнотекстовые версии (для доступа требуется авторизация)
Найти похожие

2.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 80:008/Л 64
Заглавие : Література та культура Полісся [Электронный ресурс] . Вип. 109. Серія Філологічні науки. № 23
Выходные данные : Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2023
Колич.характеристики :354 с
Вид и объем ресурса: Электрон. текстовые дан.
Примечания : Загл. с титул. экрана
ISSN: 2618-0022
Цена : Б.ц.
УДК : 80:008
Предметные рубрики: Кафедра української літератури, методики її навчання та журналістики
Содержание : ДО 195–РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГАННИ БАРВІНОК ; Проза Ганни Барвінок 1880–1890-х років: проблематика й поетика/ М. З. Легкий. Оповідання-ідилії Ганни Барвінок у контексті української прози середини ХІХ ст./ Н. Т. Бойко. Ганна Барвінок в освітленні літературної критики доби раннього Модерну/ В. В. Будний. Повсякдення дворянства Лівобережної України середини ХІХ ст. (за матеріалами родинного епістолярію Пантелеймона та Олександри Куліш)/ О. О. Малишко. Інформаційний потенціал листування Ганни Барвінок для вивчення біографії П. Куліша/ К. О. Тімофєєва. Ганна Барвінок та Микола Лисенко: штрихи до історії взаємин/ Н. Г. Міщанчук. «Вона мене дійсно приймала як доньку»: до історії взаємин Наталії Кобринської та Олександри Куліш/ А. І. Швець. Презентація книги Г. В. Самойленка «Пантелеймон Куліш і Гання Барвінок: доля, Україна, любов» (мотронівський період життя і творчості) ; Книга, написана від душі/ А. І. Швець. Мотронівка в долі Пантелеймона Куліша і Ганни Барвінок/ Н. П. Онищенко. «І буде дух його із віку в вік сіяти»/ О. В. Забарний. Літературознавство ; Святі Батьківщини своєї після смерті не покидають: митрополит Дмитро Туптало/ Г. В. Самойленко. Антивоєнна проза Олександра Забарного: релігійно-родинна парадигма (на матеріалі збірки оповідань «Багряні терикони»)/ Ю. І. Бондаренко. Біблійний вимір роману Джона Фаулза «Колекціонер»/ Л. М. Остапенко. Гетеротопія художнього простору у горорі/ М. О. Борзова. Мовознавство ; Мова як ключовий лінгвоментальний образ поетичної картини світу Сергія Жадана (на матеріалі збірки «Скрипниківка»)/ Л. І. Коткова. Оказіоналізми у творах письменників-мігрантів (на матеріалі німецькомовної прози Каті Петровської)/ М. I. Блажко, В. В. Юркевічюс. Краєзнавство та історія культури ; Поет і художник XVII ст. Лаврентій Крщонович/ Г. В. Самойленко. Місто Ніжин під час Східної (Кримської) війни 1853–1856 років/ О. О. Лейберов. Особовий фонд Плевако Миколи Антоновича у ЦДАМЛМ України як джерело досліджень регіональної культурної спадщини (на прикладі Сумщини)/ Н. С. Подоляка. Культуротворення Івана Синиці в контексті музичної регіонології України/ О. А. Кавунник. Церковна діяльність архієпископа Павла (Погорілка) (РПЦ-УАПЦ-УСЦ-БОПУПАЦ-УСЄЦ)/ Н. Р. Кравчук. Рецензія ; Проблема людської ідентичності у творах М. Гоголя/ А. В. Ролік, Є. О. Плотніков. Рецензія на монографію «І на оновленій землі… (Межигір’я та Нові Петрівці в історико-суспільному та культурному вимірах)» доктора філологічних наук, професора кафедри літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Самойленка Григорія Васильовича (Ніжин, 2022. 203 с.)/ В. М. Пугач.
Экземпляры :ВІТКЗ(1)
Свободны : ВІТКЗ(1)Есть полнотекстовые версии (для доступа требуется авторизация)
Найти похожие

 
Статистика
за 05.08.2024
Число запросов 63631
Число посетителей 1183
Число заказов 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя