Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=ВОУ1/2014/3<.>
Общее количество найденных документов : 16
Показаны документы с 1 по 16
1.
74.584(4Укр)
А 66


    Андрущенко, Віктор.
    Європейський педагогічний досвід та національні традиції: гармонізація пріоритетів / Віктор Андрущенко // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 5-11. - Бібліогр.: 13 назв.
ББК 74.584(4Укр)
Рубрики: Вища освіта в Україні--ціннісні засади
   Вища освіта в Україні--євроінтеграція

   вища освіта в зарубіжних країнах

   Європа--вища освіта
фывфывфыв:
системи освіти -- загальносвітові тенденції -- освітні реформи -- управління освітою -- децентралізація -- національні особливості -- інновації в освіті -- навчання протягом життя -- рамки кваліфікацій -- європейська освіта -- громадянське виховання -- толерантність -- доступність освіти -- нова парадигма освіти -- розвиток освіти -- стратегічна програма розвитку -- аксіологія
Аннотация: Аналізується процес реформування вищої освіти України; відзначається необхідність його узгодження із загальноєвропейськими і світовими нормами, напрацьованим досвідом. Підкреслюючи авторитет і значення європейських освітніх стандартів, автор наголошує, що орієнтація на них аж ніяк не означає відкидання вітчизняного педагогічного досвіду, який багато в чому може бути корисним і продуктивним для країн європейського простору освіти. Система освіти кожної з країн має свої національні особливості. Їх сутність визначається характером цінностей, сформованих народом і культурою впродовж історичного розвитку. Цивілізованою вважається система освіти, у якій національне корелюється із загальнолюдським, не випадає з історичного контексту, а розвивається разом з розвитком історії, цивілізації, культури.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

2.
74.584(4Укр)
К 17


    Калашнікова, Світлана.
    Ідентифікація сучасних орієнтирів розвитку вищої освіти / Світлана Калашнікова // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 12-23. - Бібліогр.: 30 назв.
ББК 74.584(4Укр)
Рубрики: Вища освіта в Україні--реформування освіти
   Вища освіта в зарубіжних країнах--національні стратегії

   Європа--вища освіта--національні стратегії
    Великобританія--вища освіта

    Ірландія--вища освіта

    Фінляндія--вища освіта

фывфывфыв:
академічна досконалість -- інституційний профіль -- лідерство -- стратегія розвитку -- стратегічне планування -- євроінтеграція -- національна стратегія розвитку -- вища освіта -- зарубіжний досвід -- доступність вищої освіти -- масифікація -- диверсифікація -- експертні організації
Аннотация: У статті на основі аналізу стратегій розвитку та інституційних профілів європейських експертних організацій ідентифіковані сучасні орієнтири розбудови вищої освіти та сформульовані рекомендації щодо стратегічного планування розвитку вищої освіти на національному та інституційному рівні в Україні.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

3.
74.584(4Укр)
К 59


    Козьменко, Сергій.
    Виклики на шляху інтеграції у міжнародний науковий простір / Сергій Козьменко // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 24-29. - Бібліогр.: 6 назв.
ББК 74.584(4Укр)
Рубрики: Вищі навчальні заклади України--міжнародна діяльність--наукова діяльність
фывфывфыв:
наукові публікації -- рейтинги -- наукометричні бази -- профільні наукові центри -- наукові конференції -- академічна мобільність -- Scopus -- вища освіта
Аннотация: У статті викладено досвід інтеграції у міжнародний науковий простір Української академії банківської справи Національного банку України; наголошується на тому, що інноваційність діяльності вишу на шляху інтеграції до світового наукового простору полягає у поєднанні й пріоритетності таких трьох складових: робота профільних наукових центрів, міжнародні наукові конференції, "скопусівські" публікації і журнали.


Доп.точки доступа:
Українська академія банківської справи Національного банку України (м. Суми) \о ней\

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

4.
74.584(4Укр)
К 48


    Клепко, Сергій.
    Основні поняття Закону України "Про вищу освіту" / Сергій Клепко // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 30-37. - Бібліогр.: 20 назв.
ББК 74.584(4Укр)
Рубрики: Вища освіта в Україні--законодавство--закон про вищу освіту (2014 р.)
   Вища освіта в Україні--законодавство--закон про вищу освіту (2014 р.)

фывфывфыв:
поняття вищої освіти -- система вищої освіти -- структура вищої освіти -- мета вищої освіти -- національна система вищої освіти -- системний підхід -- закон про вищу освіту
Аннотация: Досліджується актуальність уточнення понятійного апарату нової редакції Закону України "Про вищу освіту", що забезпечує створення умов для натхненної праці "нових ректорів", "нових студентів" і "нових професорів" з забезпечення громадян українського суспільства кваліфікаціями, відповідними потребам і стандартам глобалізованого світу. Показано, що нечіткість визначень понять "вища освіта", її системи, структури і мети впливає на точність стратегії національної системи освіти. Висловлено пропозиції стосовно уточнення визначення цих понять на засадах системного підходу, який вимагає оптимізації усієї системи, а не лише її відокремлених частин.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

5.


    Крилова, Світлана.
    Дійсне соціальне партнерство як передумова та різновид краси відносин в освітньому процесі / Світлана Крилова // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 38-43. - Бібліогр.: 9 назв.
ББК 74.584(4Укр)
Рубрики: Освіта в Україні--соціальне партнерство
фывфывфыв:
соціальне партнерство -- краса відносин -- філософія освіти -- відносини вчителя і учня
Аннотация: Аналізується феномен соціального партнерства в широкому сенсі. Розглядаються дійсне та формальне соціальне партнерство, які корелюють з красою та егоїзмом у стосунках. Соціальне партнерство усвідомлюється як передумова та різновид краси відносин учителя та учня.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

6.
74.584
К 93


    Курбатов, Сергій.
    Корпоративний університет як продукт взаємодії бізнесового та освітнього середовища в сучасних умовах / Сергій Курбатов // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 44-49 : табл. - Бібліогр.: 24 назви.
ББК 74.584
Рубрики: Університети--розвиток як інституту, 21 ст.
   Університети--корпоративний університет--модель

фывфывфыв:
корпоративний університет -- підприємницький університет -- традиційний університет -- підприємництво -- бізнесове середовище -- ринок праці -- транснаціональні корпорації
Аннотация: В статті розглядається феномен корпоративного університету в контексті взаємних впливів ринку праці та традиційних вищих освітніх інституцій. Проаналізовано процес становлення корпоративного університету та його місце і роль в сучасній системі вищої освіти. Доведено, що корпоративний університет є ефективним інструментом активізації взаємодії академічного та бізнесового середовища як на національному, так і на глобальному рівні.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

7.
74.202.245
Б 19


    Бак, Мирослав.
    Неперервність інформаційного супроводу освіти / Бак Мирослав // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 50-57. - Бібліогр.: 14 назв.
ББК 74.202.245
Рубрики: Навчання--технології навчання
   Навчання--інформаційно-комунікаційні технології

фывфывфыв:
інформаційні технології -- інформаційний простір -- інформаційний супровід учнів -- інформаційна взаємодія -- ІКТ-компетентність педагога
Аннотация: Аналізується природа та завдання інформаційного супроводу освіти, прослідковується його спадкоємність на всіх стадіях освітнього процесу; підкреслюється, що інформаційний супровід має ґрунтуватися на розмаїтих інформаційно-комунікаційних технологіях, ефективність застосування яких значною мірою залежить від інформаційної компетентності педагога та наявних технічних можливостей; інформаційний супровід освіти передбачає не тільки використання зазначених технологій у навчальному процесі, але й розробку необхідних навчально-методичних матеріалів, створення особливої взаємодії освітнього призначення. Остання, зокрема, спрямована на збір, обробку, застосування і передачу інформації та здійснюється суб'єктами освітнього процесу з огляду на мету і зміст інформаційного супроводу освіти. Доведено, що інформаційний супровід має бути процесом неперервним і спадкоємним.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

8.
22.1р30
С 30


    Семеніхіна, Олена.
    Дослідження відкритих освітніх ресурсів з математики / Олена Семеніхіна // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 58-63 : діагр., табл. - Бібліогр.: 9 назв.
ББК 22.1р30
Рубрики: Математика--методика викладання дивись--Викладання математики
   викладання математики у ВНЗ

   Кафедра вищої математики

фывфывфыв:
відкрита освіта -- освітні ресурси -- відкриті освітні ресурси -- математика -- онлайн-курси -- математичні онлайн-курси -- вища освіта -- інформаційні технології
Аннотация: У статті наведено часткові результати дослідження відкритих освітніх ресурсів з математики. Описано власні враження від проходження математичних курсів з аналітичної геометрії, лінійної алгебри, математичної філософії та геометрії на ресурсах Coursera, Edx, Udemy та ИНТУИТ. Запропоновано ідеї щодо упровадження таких онлайн-курсів у навчальний процес українських вишів.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

9.
74.584(4Укр)
Ш 45


    Шелюк, Людмила.
    Зміст і проблеми впровадження демократичної вищої освіти / Людмила Шелюк // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 64-68
ББК 74.584(4Укр)
Рубрики: Вища освіта в Україні--демократизація
фывфывфыв:
Болонський процес -- самоорганізація вищої освіти -- демократична вища освіта -- громадянська освіта
Аннотация: У сучасному вітчизняному науковому і філософському дискурсі проблема змісту демократичної вищої освіти дотепер залишається дискусійною. Проте не викликає жодних сумнівів те, що, як форма організації освітньої системи, саме вища освіта щонайбільше забезпечує реалізацію інтересів, прав і свобод усіх учасників освітнього процесу. Цьому сприяє реорганізація вищої освіти не тільки як системи, що самоорганізується, але й такої сфери, яка сприяє безперешкодному впровадженню демократичних чинників її розвитку. Це забезпечує подолання перешкод, що виникають на шляху демократичного піднесення вищої освіти.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

10.


    Яременко, Лілія.
    Мотивація навчального процесу як педагогічна проблема / Лілія Яременко // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 69-74. - Бібліогр.: 12 назв.
ББК 74.58.2
Рубрики: Підготовка майбутніх вчителів--педагоги позашкільної освіти--підготовка до мотиваційної діяльності
фывфывфыв:
освітнє середовище -- позашкільна освіта -- підготовка педагогічних кадрів -- мотивація навчання -- педагогічна психологія
Аннотация: Процес підготовки педагогічних кадрів для роботи в системі педагогічної освіти базується на мотивації майбутніх кадрів для роботи саме в царині позашкільної освіти - у середовищі, що сприяє вільному волевиявленню внутрішньої природи та характеру особистості, її творчій самореалізації, формуванню комплексу її пізнавальних, практичних, емоційних та інших якостей; підкреслюється важливість формування у майбутніх педагогів компетенцій у цьому сегменті освіти, здатності до формування мотивації у своїх учнів і вихованців.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

11.


    Губенко, Ганна.
    Інтегративна педагогічна біоетика як новий напрям підготовки фахівців / Ганна Губенко // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 75-81 : табл. - Бібліогр.: 7 назв.
ББК 74.58.42
Рубрики: Викладачі вищих навчальних закладів--підготовка викладачів біоетики--актуальність фаху
   Кафедра біології

фывфывфыв:
педагогічна біоетика -- інтегративний світогляд -- біоетична освіта -- педагог-біоетицист -- викладання біоетики -- педагогічна освіта -- підготовка фахівців з біоетики
Аннотация: У статті запропоновано модель інтегративної педагогічної біоетики як підстави методологічного забезпечення системи безперервної біоетичної освіти фахівців. Натепер існує необхідність пошуку шляхів оптимізації та модернізації навчання майбутніх біоетицистів, а також подальшого розроблення системи їх професійної підготовки у сучасній соціально-педагогічній парадигмі.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

12.


    Орлова, Ольга.
    Художнє сприйняття як основа медіакомпетентності студентів-філологів / Ольга Орлова // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 82-88 : табл. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Підготовка майбутніх вчителів-філологів--медіаосвіта
фывфывфыв:
процес сприйняття -- художнє сприйняття -- медіаосвіта -- медіасприйняття -- медіаграмотність -- медіакомпетентність -- студенти-філологи -- інформаційне поле -- перцептивний образ -- критичне мислення -- інтерактивне навчання -- вища школа -- педагогічна освіта
Аннотация: У статті аналізується процес формування у майбутніх педагогів-словесників медійного й художнього сприйняття: роль у літературній комунікації, формат, структура, елементи, механізми перебігу. З опертям на зіставлення художньої та медійної рецепції розглядаються можливості формування медіасприйняття як основи медіакомпетентності студентів.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

13.
74.584(4Укр)
Щ 61


    Щербакова, Олена.
    Риторикознавча компонента в новітніх дослідженнях вищої освіти / Олена Щербакова // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 89-96. - Бібліогр.: 10 назв.
ББК 74.584(4Укр)
Рубрики: Викладання риторикознавчих дисциплін
   Вища освіта в Україні--міжнародні конференції

фывфывфыв:
новітні дослідження -- риторикознавча компонента -- риторикознавство -- риторика -- викладання риторики -- круглий стіл -- наукова конференція -- міжнародна конференція
Аннотация: У статті розглянуто важливі аспекти риторикознавчої компоненти в новітніх дослідженнях вищої освіти. Авторка спирається на досвід комплексного наукового осмислення стану й актуальних питань з викладання риторики та інших риторикознавчих дисциплін у вищій школі України початку ХХІ ст. Ідеться також про досвід організації та проведення круглого столу "Риторика у вищій освіті: вітчизняні традиції, світовий досвід та європейські орієнтири" (Київ, 24 червня 2014 р.) у рамках роботи ХХІІІ Міжнародної наукової конференції "Мова і культура" імені професора Сергія Бураго (Київ, 23-26 червня 2014 р.). Наголошено на головних результатах такої роботи та новітніх пріоритетних напрямах щодо подальшого ефективного розвитку сучасного українського риторикознавства.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

14.
74.584(7США)
Ф 33


    Федоренко, Світлана.
    Грамотність як комплексний педагогічний феномен у вищій освіті США / Світлана Федоренко // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 97-102. - Бібліогр.: 11 назв.
ББК 74.584(7США)
Рубрики: вища освіта в зарубіжних країнах
   США--вища освіта
фывфывфыв:
мультимодальна грамотність -- візуальна грамотність -- медіаграмотність -- інформаційна грамотність -- культурна грамотність -- культурний інтелект -- теорія -- зарубіжний досвід -- вища освіта -- педагогічна наука
Аннотация: У статті визначено загальне поняття "грамотності" з точки зору американської педагогічної науки. Розкрито особливості комплексної мультимодальної грамотності на основі принципів візуальної, інформаційної, мультикультурної та медіа грамотності. Висвітлено, що сформована мультимодальна грамотність сприяє успішній життєдіяльності особистості в сучасних умовах.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

15.


    Горун, Юлія.
    Міжнародна співпраця у розвитку медіа- та інформаційної грамотності й інтеркультурного діалогу / Юлія Горун // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 103-108. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Медіаосвіта--міжнародна співпраця
   Студенти--медіакомпетентність

фывфывфыв:
медіаосвіта -- медіа-інформаційна грамотність -- інтеркультурний діалог -- суспільство знань -- засоби масової комунікації -- міжнародна співпраця -- університетська мережа
Аннотация: У статті зосереджено увагу на глобальному значенні медіа- та інформаційної грамотності в умовах розвитку інформаційних і комунікаційних технологій і формування суспільства знань. Висвітлено особливості міжнародної співпраці у розвитку медіа- та інформаційної грамотності та інтеркультурного діалогу. Проаналізовано досягнення різних країн у впровадженні в навчальні плани університетів проектів з формування медіа- та інформаційної грамотності студентів.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

16.
74.584(4Укр)
В 75


    Воронкін, Олексій.
    Періодизація розвитку інформаційно-комунікаційних технологій навчання / Олексій Воронкін // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 3. - С. 109-116 : діагр., табл. - Бібліогр.: 16 назв.
ББК 74.584(4Укр)
Рубрики: Вища освіта в Україні--інформаційно-комунікаційні технології--етапи розвитку
фывфывфыв:
інформаційно-комунікаційні технології -- терміни -- вища школа
Аннотация: У статті подано результати аналізу науково-педагогічних джерел, на основі яких виявлено етапи розвитку інформаційно-комунікаційних технологій навчання студентів вищих навчальних закладів України (друга половина ХХ - початок ХХІ ст.), та розглянуто можливості критеріального підходу для їх виділення. Проведений аналіз літератури свідчить, що досліджувана проблема потребує особливої уваги та детального вивчення.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)

Найти похожие

 
Статистика
за 12.07.2024
Число запросов 11164
Число посетителей 656
Число заказов 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя