Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ВОУ1/2014/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи с 1 за 17
1.
74.200.5
А 66


    Андрущенко, Віктор.
    Педагогіка миру: актуальність теорії та практики / Віктор Андрущенко // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 5-12. - Бібліогр.: 11 назв.
ББК 74.200.5
Рубрики: Виховання--філософія виховання
   Виховання миролюбності

Кл.слова (ненормовані):
цінності -- миролюбство -- толерантність -- формування миролюбства -- формування особистості -- виховання духовно-світоглядних орієнтацій -- формування європейської людини -- полікультурне виховання -- педагогіка миру
Анотація: Аналізується актуальність цінності миру та миролюбства, формування цих якостей засобами навчання та виховання; автор стверджує, що базовими установками щодо змістовної організації цього процесу є ідея І. Канта про "вічний мир" та А. Швейцера "благоговіння перед життям"; підкреслено, що у філософсько-освітній літературі сформульовані основні принципи та напрями виховання миролюбства, однак на перешкоді їх утілення в конкретну виховну практику стоять, насамперед, традиції авторитарної, суб'єкт-об'єктної педагогіки, яка в основі своїй встановлює статусне розшарування між різними суб'єктами навчально-виховного процесу, що не сприяє вихованню толерантного ставлення до іншого; сучасна європейська практика виховання миролюбства і толерантності ґрунтується виключно на суб'єкт-суб'єктній, гуманістичній парадигмі виховання, яка ставить у центр будь-якого педагогічного процесу розвиток комунікативно-екзистенціального потенціалу дитини як людини та особистості - найвищої суспільної цінності.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

2.
74.58
Л 83


    Луговий, Володимир.
    Стратифікація та стійкість "орбіт" топ-закладів вищої освіти у світі / Володимир Луговий, Олена Слюсаренко, Жанна Таланова // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 13-20 : табл. - Бібліогр.: 13 назв.
ББК 74.58
Рубрики: Вищі навчальні заклади--рейтинги
Кл.слова (ненормовані):
стратифікація -- стійкість -- рангові місця -- топ-заклади вищої освіти -- Шанхайський рейтинг -- індикатори
Анотація: Проаналізовано характеристики топ-закладів вищої освіти, які впродовж одинадцятирічного періоду (2003-2013) за рейтингом "Шанхайський" посідали 1-30 рангові місця.


Дод.точки доступу:
Слюсаренко, Олена; Таланова, Жанна

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

3.
74.58(4Укр)
В 19


    Васильєв, Анатолій.
    Інноваційні аспекти ІТ-підготовки та підвищення кваліфікації фахівців: досвід українських університетів / Анатолій Васильєв, Сергій Шкарлет // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 21-27. - Бібліогр.: 9 назв.
ББК 74.58(4Укр)
Рубрики: Підготовка фахівців--вища освіта
Кл.слова (ненормовані):
інформаційні технології -- підготовка ІТ-фахівців -- підвищення кваліфікації -- інноваційні освітні технології -- компетентнісний підхід -- управління якістю -- менеджмент ВНЗ -- e-Learning -- дистанційне навчання -- проектна діяльність
Анотація: У статті презентовано результати інноваційних рішень щодо підготовки та підвищення кваліфікації фахівців ІТ-галузі у ВНЗ України. Розглядається компетентнісний підхід, що базується на теоретико-технологічних здобутках з організації та управління електронним, у тому числі дистанційним, навчанням та проектною діяльністю. Презентовано результати комплексної роботи, яка висунута на здобуття Державної премії України в галузі освіти 2014 року в номінації "Вища освіта".


Дод.точки доступу:
Шкарлет, Сергій

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

4.
74.58
К 56


    Коваленко, Вільям.
    Дидактологістика у вищій школі: критерії та стандарти текстовізованого розуму / Вільям Коваленко // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 28-35. - Бібліогр.: 6 назв.
ББК 74.58
Рубрики: Вища освіта--дидактика--дидактологістика
Кл.слова (ненормовані):
дидактологістика -- види дидактологістики -- текстовізовані думки -- роздуми -- критерії -- стандарти -- фаховий розум -- синергетична парадигма -- концептуалізація
Анотація: У статті розглянуто предметну сферу дидактологістики та її трьох видів, які зумовлені наявністю в наукових текстах трьох зовнішньо однакових типів знаків, денотати яких презентують три різні типи критеріїв і стандартів аналізу й оцінювання текстовізованих думок та фахових міркувань вчених у контексті синергетичної парадигми.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

5.
74.04
М 80


    Морозов, Володимир.
    Філософія впровадження інновацій у педагогічний процес / Володимир Морозов // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 36-41. - Бібліогр.: 11 назв.
ББК 74.04
Рубрики: Освіта--інновації--філософський аспект
Кл.слова (ненормовані):
педагогічний процес -- навчальний процес -- навчально-виховний процес -- інновація -- філософія інновації -- методологія педагогіки
Анотація: Упровадження інновацій у педагогічний процес реалізується переважно через його вдосконалення, радикальну трансформацію або видозміну, які складаються з елементів не тільки модернізації традиційної системи, але й її трансформації. У навчальному процесі як складовій процесу педагогічного інноватизація має певні особливості. Насамперед формується філософія інновацій, яка згодом конкретизується і в основних елементах навчального процесу - цільовому, змістовому, процесуальному, технологічному та оцінному, і в його цілісній конструкції. Головні критерії ефективності педагогічного процесу виражаються показниками вихованості учнів та студентів і визначають основні форми й напрями діяльності з удосконалення педагогічної роботи в школі та ВНЗ.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

6.
74.58
К 69


    Корсак, Костянтин.
    Нооглосарій як засіб позитивізації майбутнього й нових цілей вищої освіти / Костянтин Корсак, Юрій Корсак // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 42-48
ББК 74.58
Рубрики: Вища освіта--розвиток
   Наука--наукова термінологія

Кл.слова (ненормовані):
криза людства -- колапс -- сталий розвиток -- ретротермінологія -- футуротермінологія -- ноотехнології -- ноорозвиток -- ноомислення -- нооглосарій
Анотація: Відсутність позитивності в сучасній еволюції людства має в політичній основі конфлікти і суперечності, а в економічній - відсутність футуротермінології та застаріла ідейно-теоретична база мислення. Рішення ООН і трьох світових екологічних форумів 1992, 2002 і 2012 років не вказали надійного шляху до сталого розвитку, бо містять тільки ретротерміни і не пропонують понять "з майбутнього". В даній статті пропонується нооглосарій, який містить тільки нові терміни з позитивним футурологічним спрямуванням, що можуть значно ефективніше від терміна "екологія" створити нову основу світобачення і життєдіяльності людства задля власного порятунку. Нооглосарій має стати ідейною основою вищої освіти ХХІ ст.


Дод.точки доступу:
Корсак, Юрій

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

7.
72.4
К 28


    Касьянов, Дмитро.
    Філософські засади осягнення сучасних нанотехнологій / Дмитро Касьянов // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 49-54. - Бібліогр.: 14 назв.
ББК 72.4
Рубрики: Нанотехнології--філософські засади
Кл.слова (ненормовані):
людина -- освіта -- наука -- технології -- нанонаука -- нанотехнології -- філософія нанотехнологій
Анотація: Природа нанотехнологій розглядається в контексті сучасного філософського дискурсу; автор стверджує, що нанотехнології змінюють світ за допомогою управління атомно-молекулярним рівнем матерії, вони мають бути відкриті до взаємодії зі всіма нетехнічними сторонами буття людини; у контексті "філософії нанотехнології" людина розглядається як суб'єкт планетарних дій, що здійснюються за допомогою все більш потужної індустрії; дослідження нанотехнологій вимагає визначення природи наноресурсів людства, а також особливостей їх формування, у тому числі й засобами освіти.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

8.
74.58(4Укр)
К 26


    Карпаш, Максим.
    Вища інженерна освіта в умовах сталого розвитку суспільства / Максим Карпаш, Євстахій Крижанівський, Олег Карпаш // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 55-60 : табл. - Бібліогр.: 7 назв.
ББК 74.58(4Укр)
Рубрики: Підготовка інженерів
Кл.слова (ненормовані):
інженерна діяльність -- вища інженерна освіта -- інженерне мислення -- підготовка інженерів
Анотація: Перед інженерною підготовкою студентів на сучасному етапі стоїть завдання не тільки одержати нові різнобічні знання, але й перетворити ці знання в розуміння суті інженерної діяльності, їх значущості й ролі в кожній з можливих сфер економіки. Реалізація такого завдання вимагає актуалізації змісту і форм підготовки фахівців інженерних спеціальностей. Основними викликами, які необхідно враховувати при підготовці сучасних інженерів, є бурхливий розвиток науки і технологій, необхідність реалізації стратегії сталого розвитку у всіх сферах людської діяльності та суттєве покращення практичної підготовки інженера. Виділено основні складові компетентності інженера. Окреслено перші кроки з удосконалення методології підготовки студентів до інженерної діяльності.


Дод.точки доступу:
Крижанівський, Євстахій; Карпаш, Олег

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

9.
74.58(4Укр)
П 44


    Подлєсний, Сергій.
    Інноваційна модель підготовки інженерних кадрів / Сергій Подлєсний, Олександр Періг // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 61-66. - Бібліогр.: 11 назв.
ББК 74.58(4Укр)
Рубрики: Підготовка інженерів
Кл.слова (ненормовані):
інженерні кадри -- реальний сектор економіки -- мультидисциплінарність -- економіка знань -- наукоємні технології -- парадигма -- трансфер
Анотація: Пропонований матеріал доповнює і розкриває сучасний стан та основні підходи до створення і використання комплексної інноваційної моделі підготовки інженерних кадрів, орієнтованих на розвиток наукомісткого реального сектору економіки, заснованої на знаннях. Модель будується на суб'єкт-суб'єктній парадигмі, яка передбачає партнерські відносини між викладачем і студентом. Істотний акцент зроблений на проектному підході - навчанні в процесі роботи над реальними проектами (виконання науково-дослідних робіт за замовленнями промисловості).


Дод.точки доступу:
Періг, Олександр

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

10.
74.58
К 90


    Кульбашна, Ярослава.
    Формування професійної компетентності майбутніх фахівців у галузі стоматології: міжнародний аспект / Ярослава Кульбашна // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 67-73 : табл. - Бібліогр.: 15 назв.
ББК 74.58
Рубрики: Підготовка майбутніх лікарів
   Вища освіта--медична освіта

Кл.слова (ненормовані):
академічна мобільність -- конкурентоспроможність -- підготовка стоматологів -- медична освіта -- міжнародна професійна компетентність
Анотація: У статті розглядаються сучасні погляди на проблему формування міжнародної професійної компетентності майбутніх фахівців як основи підвищення конкурентоспроможності на інтернаціональному ринку праці. Обґрунтовується необхідність уточнення і впровадження поняття міжнародної професійної компетентності у медичну освіту.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

11.
74.2
Ф 33


    Федоров, Олександр.
    Синтез теології та медіаосвіти: російський стан справ / Олександр Федоров // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 74-79. - Бібліогр.: 14 назв.
ББК 74.2
Рубрики: Медіаосвіта--теологічний підхід
   Освіта--медіаосвіта

   Виховання--духовно-моральне виховання

Кл.слова (ненормовані):
медіаосвіта -- теологія -- медіатекст -- фільм -- медіакомпетентність -- розвиток духовності особистості -- морально-релігійне виховання
Анотація: У статті подано аналіз процесів медіаосвіти в Росії, пов'язаних з теологією, православною церквою. Простежуються характерні тенденції, пов'язані з використанням педагогами теологічної орієнтації так званої захисної теорії медіаосвіти.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

12.
74.58(4Укр)
О-58


    Онкович, Ганна.
    Професійно-орієнтована медіаосвіта у вищій школі / Ганна Онкович // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 80-87. - Бібліогр.: 16 назв.
ББК 74.58(4Укр)
Рубрики: Вища освіта--медіаосвіта
Кл.слова (ненормовані):
інформаційна грамотність -- медіаграмотність -- медіаінформаційна грамотність -- парасольковий термін -- професійно-орієнтована медіаосвіта -- медіакомпетентність фахівця -- медіапсихологія
Анотація: У статті розглядаються терміни "інформаційна грамотність", "медіаграмотність", "медіаінформаційна грамотність" та "медіакомпетентність фахівця", представлені у дослідженнях зарубіжних науковців. Звертається увага на необхідність розуміння "парасолькового" поняття "медіаінформаційна грамотність" як одного з базових у сучасній гуманітаристиці суспільства знань. Ідеться про доцільність упровадження у систему вищої освіти нових курсів, які б формували професійну компетентність фахівця засобами медіаосвітніх технологій. Як приклад розглядається колективна монографія "Медіакомпетентність фахівця", яка підготовлена за матеріалами дипломних робіт студентів - слухачів спецкурсу з професійно-орієнтованої медіаосвіти.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

13.
74.2
Б 19


    Бак, Мирослав.
    Основні суперечності інформаційного простору освіти в сучасній Україні та шляхи їх подолання / Бак Мирослав // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 88-93. - Бібліогр.: 14 назв.
УДК
Рубрики: Освіта--інформатизація освіти
Кл.слова (ненормовані):
а -- реформування освіти -- інформатизація освіти -- освітній інформаційний простір -- інформаційно-комунікаційні технології -- інноваційні методи навчання
Анотація: Сучасна освіта може бути успішною лише за умови активного використання засобів комунікацій, інформаційних технологій та їх мережних додатків. Інформатизація освіти є вирішальним чинником досягнення основних цілей реформування освіти, оскільки модернізує зміст навчання, його засоби, методи і форми організації навчального процесу, забезпечує високий науковий та методичний рівень викладання, індивідуальний підхід до навчання, стимулює тих, хто навчається, до самостійної роботи, підвищує ефективність, доступність і якість надання освітніх послуг.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

14.
74.58(4ПОЛ)
Ш 95


    Шульга, Валентина.
    Особливості ієрархії цінностей польських та українських студентів / Валентина Шульга, Ірина Сікорська // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 94-101 : табл. - Бібліогр.: 12 назв.
ББК 74.58(4ПОЛ) + 74.58(4Укр)
Рубрики: Студенти ВНЗ--ціннісні орієнтації
   Вища освіта--порівняльна педагогіка

   Польща--вища освіта
Кл.слова (ненормовані):
крос-культурні дослідження -- ціннісні орієнтації -- студентська молодь -- українські студенти -- польські студенти
Анотація: Подано результати емпіричного дослідження ціннісних орієнтацій студентської молоді Польщі й України. Проведено порівняння найбільш значущих термінальних цінностей студентів двох країн. Виявлено феномени "внутрішнього конфлікту" і "внутрішнього вакууму" особистості. Обґрунтовано вплив процесів глобалізації на характер виявлених закономірностей.


Дод.точки доступу:
Сікорська, Ірина

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

15.
74.58
К 17


    Каланова, Шолпан.
    Участь студентів у процедурі забезпечення якості вищої освіти: досвід Європи та Казахстану / Шолпан Каланова, Мейргуль Алписбаєва // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 102-107. - Бібліогр.: 5 назв.
ББК 74.58
Рубрики: Вища освіта--якість вищої освіти
   Великобританія--вища освіта
    Німеччина--вища освіта

    Казахстан--вища освіта

Кл.слова (ненормовані):
якість вищої освіти -- студенти -- експертні групи студентів -- акредитація -- Болонський процес
Анотація: У статті розглянуті питання участі студентів в процесах зовнішнього забезпечення якості освітнього процесу. Проаналізований досвід залучення студентів до експертної оцінки агентства із забезпечення якості освіти Німеччини, Великобританії, Норвегії, Фінляндії і Швеції. На основі проведеного дослідження авторами систематизовані критерії відбору студентів при формуванні експертних груп із проведення процедури акредитації організацій освіти і освітніх програм. Запропоновані рекомендації можуть бути використані фахівцями в області забезпечення якості в освіті.


Дод.точки доступу:
Алписбаєва, Мейргуль; Європейський союз студентів \о нем\

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

16.
74.58(4Укр)
С 11


    Сінельнікова, Наталія.
    Формування педагогічної культури майбутніх учителів початкової школи (ІІ половина ХХ ст.) / Наталія Сінельнікова // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 108-112. - Бібліогр.: 5 назв.
ББК 74.58(4Укр)
Рубрики: Майбутні вчителі--формування педагогічної культури
   Підготовка вчителів початкових класів

Кл.слова (ненормовані):
вища педагогічна освіта -- історія освіти -- педагогічна культура -- педагогічний такт -- педагогічна техніка
Анотація: У статті розглянуто проблему формування педагогічної культури майбутніх учителів початкової школи у навчально-виховному процесі вищих навчальних закладів в історичному контексті та подано періоди її формування в УРСР (друга половина ХХ ст.).


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

17.
74.58(4Укр)
Z99


    Іванова, Ольга.
    ХІІ Міжнародна науково-практична конференція "Пріоритети розвитку сучасної освіти: теорія, методологія, практика", [18-19 лют. 2014 р., Харк. гуманіт. ун-т "Народна українська академія", м. Харків] / Ольга Іванова // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2014. - № 2. - С. 113-115
ББК 74.58(4Укр)
Рубрики: Вища освіта--форуми, конференції
Кл.слова (ненормовані):
міжнародна конференція -- науково-практична конференція -- сучасна освіта -- модернізація освіти -- безперервна освіта -- підготовка кадрів нової генерації


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

 
Статистика
за 03.07.2024
Кількість запитів 8774
Кількість відвідувачів 509
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя