Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ПП/2013/9<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи с 1 за 11
1.
88.802
К 59


    Кокун, О. М.
    Життєве та професійне самоздійснення як предмет дослідження сучасної психології [Текст] / О. М. Кокун // Практична психологія та соціальна робота : Науково-практичний освітньо-методичний журнал. - 2013. - N 9. - С. 1-5. - Библиогр. в конце ст.
ББК 88.802 + 88.946
Рубрики: Психологія праці--професійне самоздійснення
   Практичні психологи--професійне самоздійснення

Кл.слова (ненормовані):
професійне самовизначення -- професійне самоздійснення


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

2.
88.742
Е 30


    Егорченко, С. П.
    Взаимосвязь самооценки и эмоциональной зависимости с развитием аддиктивных заболеваний [Текст] / С. П. Егорченко // Практична психологія та соціальна робота : Науково-практичний освітньо-методичний журнал. - 2013. - N 9. - С. 5-9. - Библиогр. в конце ст.
ББК 88.742
Рубрики: психологія адикції--самооцінка
   Адиктивна поведінка--самооцінка--емоційна залежність

Кл.слова (ненормовані):
адиктивні захворювання -- емоційна залежність -- самооцінка -- адиктивна поведінка
Анотація: Актуальність роботи зумовлена тим фактом, що у всіх розвинених країнах без винятку відзначається кількісний і якісний ріст аддиктивної патології. До аддиктивної патології відноситься, насамперед, дитячі ігро- та комп'ютероманія, хімічна та алкогольна залежність у підлітків, молоді, дорослої частини населення. З погляду системного підходу, коріння адиктивної поведінки формуються в сім'ї і виконують певну, захисну для пацієнта функцію. Таким чином, важливу, але малодосліджену для виникнення адикційної поведінки роль відіграють ступінь емоційної зрілості й адекватна самооцінка особистості. У статті висвітлено кореляційні взаємовідносини між такими психологічними феноменами, як емоційна співзалежність у поєднанні з низкою самооцінкою і розвитком адиктивних захворювань, що виникають на тлі дії різних фруструючих агентів, що суб'єктивно сприймаються як стресові.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

3.
88.946
Ш 68


    Шлімакова, І. І.
    Динаміка змін професійно-значимих ціннісних орієнтацій практичних психологів [Текст] / І. І. Шлімакова, О. П. Могилевець // Практична психологія та соціальна робота : Науково-практичний освітньо-методичний журнал. - 2013. - N 9. - С. 9-13
ББК 88.946
Рубрики: Практичні психологи--ціннісні орієнтації--професійні
   Шкільний психолог--ціннісні орієнтації--професійні

Кл.слова (ненормовані):
ціннісні орієнтації -- професійно-значимі цінності -- термінальні цінності -- інструментальні цінності
Анотація: У статті розглянуто проблему ціннісних орієнтацій у контексті професійної діяльності психологів. Представлено результати дослідження професійно-значимих ціннісних орієнтацій майбутніх психологів та психологів освітніх закладів, якімають різний досвід роботи.


Дод.точки доступу:
Могилевець, О.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

4.
88.7
Г 12


    Гаврилькевич, В. К.
    Структура психологічних захистів у дорослих із ішемічною хворобою серця [Текст] / В. К. Гаврилькевич // Практична психологія та соціальна робота : Науково-практичний освітньо-методичний журнал. - 2013. - N 9. - С. 13-18. - Библиогр. в конце ст.
ДРНТІ
ББК 88.7
Рубрики: Медична психологія--хвороби серця
Кл.слова (ненормовані):
ішемічна хвороба серця -- психологічні захисти -- структура психологічних захистів
Анотація: Стаття присвячена проблемі психології людей, які страждають на ішемічну хворобу серці (ІХС). Мета дослідження - уточнити структуру психологічних захистів у дорослих із ІХС. За допомогою методики виявлення психологічних захистів Келлермана-Плутчика обстежено 82 особи із різними клінічними формами ІХС та без ІХС. Виявлено відмінності за структурою захистів між особами із ІХС і без ІХС, а також між особами із різними клінічними проявами ІХС.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

5.
88.542.88
К 60


    Колісник, О. П.
    Українська духовна революція як перемога українського духу над українським матеріалізмом [Текст] / О. П. Колісник // Практична психологія та соціальна робота : Науково-практичний освітньо-методичний журнал. - 2013. - N 9. - С. 19-22. - Библиогр. в конце ст.
ББК 88.542.88
Рубрики: Етнопсихологія--етична ідентичність
   Ідентичність--національна

   самосвідомість--національна

Кл.слова (ненормовані):
складні та нелінійні системи -- біфуркація -- перелом культури -- етнічна ідентичність -- етнічний характер -- національна самосвідомість -- національна ідентичність -- духовна революція
Анотація: Етнічний стереотип взаємодії зі світом є ніби базовою особистістю цього етносу, яка передається ментально, проявляється на рівні пересічного співучасника, закріплюється психічною інерцією дії у ментальності члена етносу як у його культурному несвідомому, стає звичними проявами його етнічного характеру. Серед соціальних ідентичностей, якими визначає себе у "Я-концепції" людський індивід під час соціалізації, чільне місце займає саме переживана етнічна ідентичність, якою він відрізняє себе від представників інших етносів. У процесі свого соціально-історичного розвитку під впливом еліти, що творить авторську культуру та національну ідею як задум кращого прийдешнього для рідного етносу, цей етнос може перейти у вищий стан нації як більш досконалої форми самоорганнізації спільноти. Національна ідентичність не лише переживається, а й усвідомлюється. Сформаована нація стає ніби "великою особистістю", яка здатна через рефлексію і волю ліпше самоорганізуватися, долати вади етнічного характеру. Ефективний розвиток України і її громадян можливий тоді, коли відбувається духовна революція у вигляді одночасності революціїнаціональної з революцією соціальною.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

6.
88.576.3
Л 97


    Ляльчук, Г.
    Соціальні уявлення про трансформації сучасної української сім’ї [Текст] / Г. Ляльчук // Практична психологія та соціальна робота : Науково-практичний освітньо-методичний журнал. - 2013. - N 9. - С. 22-25
ББК 88.576.3
Рубрики: Сімейна психологія--трансформація сім’ї
Кл.слова (ненормовані):
сучасна українська сім’я -- культурна сімейна традиція українців
Анотація: У статті представлено результати вивчення соціальних уявлень мешканців Прикарпатського регіону про сучасну родину, здійснено аналіз впливу на неї чинників культурних традицій та чинників глобалізації.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

7.
88.946
К 67


    Корнілова, В. В.
    Застосування проективних методів у дитячій психодіагностиці [Текст] / В. В. Корнілова // Практична психологія та соціальна робота : Науково-практичний освітньо-методичний журнал. - 2013. - N 9. - С. 25-34. - Библиогр. в конце ст.
ББК 88.946
Рубрики: Психодіагностика--методики
   Психодіагностика--дошкільники--проективні методики

Кл.слова (ненормовані):
психодіагностика дошкільників -- проективні методики -- методика Г.Х. Махортової "Розкажи історію" -- "Розкажи історію" (методика)
Анотація: Стаття висвітлює питання використання проективних методів у реальних умовах психологічної практики. Акцентується увага на факторах, що діють у процесі формування і розвитку особистості. Визначено концептуальні основи, відповідні показники і процедури дослідження. Визначається сучасний стан та тенденції розвитку зазначеної проблеми.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

8.
74.200.511
Щ 92


    Щорс, В. В.
    Волонтерська діяльність - провідна форма гуманістичного виховання старшокласників [Текст] / В. В. Щорс // Практична психологія та соціальна робота : Науково-практичний освітньо-методичний журнал. - 2013. - N 9. - С. 34-47. - Библиогр. в конце ст.
ББК 74.200.511
Рубрики: Гуманістичне виховання--старшокласники
   Волонтерська робота

   Тренінги психологічні--старшокласники--волонтерство

Кл.слова (ненормовані):
гуманізація -- гуманізм -- волонтерство -- волонтер
Анотація: У статті представлена провідна форма гуманістичного виховання старшокласників - волонтерство.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

9.
88.946
З-12


    Забаровська, С. М.
    Програма тренінгу емоційної компетентності для практичних психологів [Текст] / С. М. Забаровська // Практична психологія та соціальна робота : Науково-практичний освітньо-методичний журнал. - 2013. - N 9. - С. 47-59. - Библиогр. в конце ст.
ББК 88.946
Рубрики: Шкільний психолог--емоційна компетентність
   Тренінги психологічні--емоційна компетентність

Кл.слова (ненормовані):
емоційний інтелект -- програма тренінгу -- тренінг емоційної компетентності
Анотація: Мета тренінгу: сприяти формуванню емоційної компетентості психологів.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

10.
88.412-51
Ш 79


    Шопіна, М. О.
    Розвиток мислення дітей 5-9-ти років та підлітків [Текст] / М. О. Шопіна // Практична психологія та соціальна робота : Науково-практичний освітньо-методичний журнал. - 2013. - N 9. - С. 60-72
ББК 88.412-51 + 88.62-5
Рубрики: Психологія дошкільника--розвиток мислення
   Психологія молодшого шкільного віку--розвиток мислення

   Психологія навчання--мислення

Кл.слова (ненормовані):
вправи для розвитку мислення -- розвиток мислення дошкільників -- молодші школярі -- підлітки -- синергетичне мислення -- творче мислення -- діалектичне мислення


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

11.
88.572.4
Г 93


    Губенко, О. В.
    Проблема політико-психологічних циклів розвитку суспільства. Три хвилі державної управлінської еліти [Текст] / О. В. Губенко // Практична психологія та соціальна робота : Науково-практичний освітньо-методичний журнал. - 2013. - N 9. - С. 73-80. - Библиогр. в конце ст.
ББК 88.572.4
Рубрики: Психологія політики--розвиток суспільства
   Психологія політики--управлінська еліта

Кл.слова (ненормовані):
управлінська еліта -- політико-психологічні цикли -- креативна стадія розвитку -- організаційна стадія
Анотація: У статті аналізується явище циклічності, повторюваності соціально-психологічних етапів й закономірностей історичного розвитку, зокрема розвитку суспільств і держав. Головна увага приділяється питанню про політико-психологічні цикли соціально-політичного розвитку. На підставі аналізу соціально-політичного розвитку таких держав, як Стародавній Рим, Радянський Союз, арабські держави епохи халіфатів і деяких інших, робиться висновок про існування подібних циклів, що стосуються як етапів виникнення, розвитку та руйнування держав, так і різних соціально-психологічних= типів управлінської еліти, які домінують на тому, чи іншому етапі. Зроблено висновки про те, що багато держав і суспільств проходять у своєму розвитку наступні стадії: креативна стадія, коли головну роль грають управлінці-новатори; організаційна стадія, коли провідну роль відіграють управлінці-організатори; деструктивно-споживча стадія, коли активність управлінців зміщується у сферу споживання і рентних економічних відносин.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)

Знайти схожі

 
Статистика
за 24.05.2024
Кількість запитів 3325
Кількість відвідувачів 1055
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя