Корсак, Костянтин Віталійович.
    ХХІ століття - епоха четвертої цивілізаційної хвилі / К. Корсак // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2012. - № 1. - С. 31-37. - Бібліогр.: 13 назв
Рубрики: Вища освіта--розвиток
фывфывфыв:
суспільство майбутнього -- прогнозування -- цивілізаційний поступ людства -- хвильова модель -- вища освіта -- природничі науки -- форсайт -- ноотехнології -- ноорозвиток -- ноосуспільство -- сталий розвиток -- освітньо-науковий комплекс -- Лісабонський проект -- нанотехнології -- дегуманізація освіти -- дегуманітаризація освіти
Аннотация: У статті пропонується для оцінки сучасності і прогнозів майбутнього використовувати групу нових термінів: ноотехнології, ноосуспільство, ноорозвиток, форсайт та ін. Доведено, що обгрунтовані сподівання людства на сталий розвиток пов'язані з побудовою ноосуспільства і використанням нешкідливих для довкілля ноотехнологій. Вказано головні перешкоди на шляху до нооекономіки.


Имеются экземпляры в отделах:
Ч.З.№2 Экз. 1 (свободен)


74.58
К 71


    Косенко, Олександра Іванівна.
    Європейський Союз та Україна: спільне і відмінне у вищій освіті / О. І. Косенко // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2012. - № 1. - С. 81-86 : табл. - Бібліогр.: 7 назв
ББК 74.58
Рубрики: Вища освіта--розвиток
фывфывфыв:
європейська освітня стратегія -- Лісабонський проект -- первинна освіта -- якість освіти -- природничо-математична освіта -- інженерно-технологічна освіта -- точні науки -- високі технології -- нанотехнології
Аннотация: Розглянуто Лісабонський проект і європейську стратегію розвитку вищої освіти в умовах переходу до суспільства знань XXI століття. Європа (приклад - Фінляндія) обрала підвищення якості освіти і розширення використання точних наук як засіб розвитку людського капіталу націй. Україна з 1991 року йшла у протилежному напрямі, а тому не досягла успіхів.


Имеются экземпляры в отделах:
Ч.З.№2 Экз. 1 (свободен)


74.58
П 12


    Павлюк, Світлана Вікторівна.
    Зовнішні впливи і модернізація підготовки кадрів у вищій школі Німеччини / Світлана Павлюк // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2012. - № 2. - С. 92-97. - Бібліогр.: 9 назв.
ББК 74.58
Рубрики: Вища освіта в зарубіжних країнах--підготовка кадрів
   Кафедра педагогіки та педагогічної майстерності

   Німеччина--вища освіта
фывфывфыв:
Лісабонський проект -- природничо-математична освіта -- модернізація -- неуніверситетські заклади -- рівнева система -- інтернаціоналізація -- диференціація -- мотивація викладачів -- підготовка PhD -- аспірантські школи
Аннотация: Розглянуто головні аспекти діяльності і поступової модернізації вищої школи Німеччини, яка не може цілком задовольнити потреби країни у фахівцях з точних наук, інформатики та інженерії. Висвітлено засоби, якими німці намагаються розширити вищу освіту і підвищити її якість.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)


74.58
Д 25


    Дебич, Марія Андріївна.
    Європейські інновації у підготовці кадрів для ХХІ століття / Марія Дебич // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2012. - № 4. - С. 86-91. - Бібліогр.: 13 назв.
ББК 74.58
Рубрики: Освіта--недержавні організації--світ
   Вища освіта в Україні--інноваційний розвиток

фывфывфыв:
вища школа -- підготовка фахівців -- суспільство знань -- Лісабонський проект -- Нове Відродження
Аннотация: Розглянуто визначальні зміни у вимогах до кадрів у тих державах, які будують суспільство знань. Досліджено еволюцію пріоритетів діяльності ЮНЕСКО, доведено, що ЄС посилює підготовку кадрів з точних наук та інженерії у рамках Лісабонського проекту і плану Нового Відродження.


Доп.точки доступа:
Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) \про неї\
Нет сведений об экземплярах (Источник в БД не найден)


74.58
Д 25


    Дебич, Марія.
    Еволюція вищої освіти на зламі століть та перспективи її розвитку / Марія Дебич // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2013. - № 4. - С. 107-113 : рис. - Бібліогр.: 9 назв.
ББК 74.58
Рубрики: Вища освіта--інновації
   Вища освіта--розвиток

фывфывфыв:
якість освіти -- загальна освіта -- Болонський процес -- Лісабонський проект
Аннотация: Розглянуто явище кількісних і якісних змін світової вищої освіти у другій половині XX cт. Докладно досліджено структурні інновації та розширення завдань вищої освіти. Зазначено суперечливість використання комп’ютерів у середніх і вищих школах. Для Європи засвідчено прискорений розвиток точних наук у ВНЗ і дослідних інститутах, що може стати підґрунтям співпраці України і Європейського Союзу в цьому напрямі.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : Ч.З.№2 (1)
Свободны: Ч.З.№2 (1)