Тимощук, Ярослава.
    [Рецензія на кн.] [Текст] / Я. Тимощук // Критика : Рецензії. Ессеї. Огляди. - 2017. - N 9/10. - С. 9.
Рец. на кн. : Квятковська-Москалевич, Катажина. Вбити дракона. Українські революції / пер. з польської Андрій Бондар. - Львів : Видавництво Львівського медіафоруму, 2017.

Рубрики: Історія України, 21 ст.
   Кафедра історії України та політології

Кл.слова (ненормовані):
Україна в 21 ст.
Анотація: Епізоди новітньої української історії у книжці польської письменниці Катажини Квятковської-Москалевич змальовані з незвичного для нас погляду стороннього, але не чужого спостерігача. Ця, побудована на людських історіях, книжка, яку авторка писала понад десять років, — про боротьбу з нашим внутрішнім монстром, якого неможливо вбити, і про силу, яка змушує Україну не здаватись у цій боротьбі. «Вбити дракона» («Zabić smoka. Ukraińskie rewolucje») - це збірка художніх репортажів про Україну від Майдану 2004 року до початку війни на Донбасі.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)




    Шевчук, Дмитро.
    Рецензія на книгу [Текст] / Д. Шевчук // Критика : Рецензії. Ессеї. Огляди. - 2017. - N 9/10. - С. 11.
Рец. на кн. : Світова гібридна війна: український фронт / за заг. ред. Володимира Горбуліна. - К. : НІСД, 2017.

Рубрики: Політика України--зовнішня політика--російсько-українська війна
   Кафедра історії України та політології

Кл.слова (ненормовані):
гібридна війна -- Україна в 21 ст.
Анотація: У колективній монографії, підготовленій фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень, вперше у вітчизняній та світовій науці детально досліджено явище світової гібридної війни в перспективі російської агресії проти України. Сутність гібридної війни розглянуто у контексті системної кризи світової безпеки, а її феномен – як новітній вид глобального протистояння. Детально розглянуто причини та передумови російської агресії проти України, її стратегічні цілі, а також особливості ведення гібридної війни у різних вимірах: воєнному, політичному, економічному, соціальному, гуманітарному, інформаційному. Аналізуються локальні успіхи нашої держави у протидії ворожим планам РФ за окремими напрямами. Зроблено загальний висновок про доведення Україною своєї спроможності як держави, що відстоює свій суверенітет у боротьбі з агресором. Розглянуті питання реформування міжнародних безпекових інститутів та пошуку балансу сил у новій, гібридній реальності. Розраховано на політиків, політичних аналітиків, державних службовців вищої ланки, науковців у сфері безпекознавства. Результати дослідження зацікавлять освітян, представників громадянського суспільства, а також національно свідомих громадян.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)