Шифр: П320878/2011/4(49)
   Журнал

Політичний менеджмент. Український науковий журнал [Текст]. - київ : Центр соціальних комунікацій, 2003 - . - Виходит раз на два місяця
2011р. N 4(49)
Зміст:
Баранівський, Василь. Держава та церква в Україні: чи настане гармонія відносин? / В. Баранівський. - С.3-7.
Галаган, Людмила. Президент у системі влади за різних форм державного правління / Л. Галаган. - С.8-17.
Чупрій, Леонід. Історична освіта в Україні як складова державної політики пам’яті / Л. Чупрій. - С.18-26.
Мамонтова, Елла. Мовний фактор у формуванні національної концептосфери: державотворчий аспект / Е. Мамонтова. - С.27-36. - Библиогр. в конце ст.
Проценко, Інна. Саморефлексія університету як нова освітня парадигма / І. Проценко. - С.46-51.
Траверсе, Олег. Особливості політичного простору України (60-ті-початок 90-х рр. XX ст.) / О. Траверсе. - С.76-83.
Смола, Лідія. Інформаційно-психологічний вплив у контексті взаємодії суб’єктів політичної сфери / Л. Смола. - С.84-91.
Сенько, Володимир. Розвиток громадянської освіти в контексті виникнення феномену транснаціонального громадянства / В. Сенько. - С.112-118.
Костюк, Тетяна. Сепаратизм в Україні: ілюзія чи реальна загроза / Т. Костюк. - С.119-125.
Тимошенко, Радіон. Погляд на воєнну доктрину позаблокової України / Р. Тимошенко, Ф. Саганюк, Ю. Макаров. - С.126-136.
Луценко, Анатолій. Багатопартійність на українських землях у кінці XIX- на початку XX століття / А. Луценко. - С.152-159.
Павлів, Андрій. Роль Англійської, Французької та Російської революцій в історії Європи і світу / А. Павлів. - С.160-169. - Библиогр. в конце ст.
Глушко, Антон. "Руський" і "карінтійський" спадки як складові історичної пам’яті українців і словенців / А. Глушко. - С.170-176. - Библиогр. в конце ст.
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)


66.2(4УКР)
Б 24


    Баранівський, Василь.
    Держава та церква в Україні: чи настане гармонія відносин? [Текст] / В. Баранівський // Політичний менеджмент. Український науковий журнал. - 2011. - N 4(49). - С. 3-7.
ББК 66.2(4УКР) + 86.0(4Укр)
Рубрики: Кафедра філософії та соціології
   Політика України--внутрішня політика--держава та церква

   Церква і держава--Україна

Кл.слова (ненормовані):
держава і церква в Україні -- державотворення


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)


Шифр: ВОУ1/2013/4
   Журнал

Вища освіта України [Текст] : Теоретичний та науково-методичний часопис/ Інститут вищої освіти АПН України. - К. : "Педагогічна преса", 2001 - . - Виходить кожного кварталу
2013р. N 4
Зміст:
Андрущенко, Віктор. Філософія неформальної освіти: проблеми та перспективи розвитку / Віктор Андрущенко. - С.5-9. - Бібліогр.: 3 назви.
Луговий, Володимир. Нобелівські лауреати і топ-заклади вищої освіти, країни та континенти з передовим університетським потенціалом / Володимир Луговий. - С. - Бібліогр.: 15 назв. : табл.
Інші автори: Калашнікова С., Слюсаренко О., Таланова Ж.
Шульгіна, Людмила. Аналіз фінансово-економічних умов отримання вищої освіти в Україні / Людмила Шульгіна. - С.21-31. - Бібліогр.: 26 назв. : табл.
Нестерова, Марія. Когнітивні аспекти прийняття управлінських рішень: завдання вищої освіти / Марія Нестерова. - С.32-37. - Бібліогр.: 11 назв.
Москалик, Геннадій. Феномен "освіти" у педагогічному дискурсі на межі століть / Геннадій Москалик. - С.38-44. - Бібліогр.: 9 назв.
Тарутіна, Зінаїда. Новітні досягнення у вивченні людини як засіб підвищення якості вищої освіти / Зінаїда Тарутіна. - С.45-51. - Бібліогр.: 12 назв.
Касьянов, Дмитро. Трансформація освіти в контексті вимог нанотехнологічного розвитку / Дмитро Касьянов. - С.52-58. - Бібліогр.: 10 назв.
Косенко, Олександра. Фізика у вищій школі в умовах нанореволюції / Олександра Косенко. - С.59-64. - Бібліогр.: 12 назв.
Бобало, Юрій. Концепції створення електронних підручників для вищих навчальних закладів / Юрій Бобало. - С. - Бібліогр.: 8 назв. : іл.
Інші автори: Мандзій Б., Стахів П., Шаховська Н.
Семеніхіна, Олена. Наслідки поширення IT і зміщення акцентів навчання математики у вищій школі / Олена Семеніхіна, Інна Шишенко. - С.71-78. - Бібліогр.: 8 назв. : табл.
Олексенко, Роман. Економічна освіта і виховання як засоби розвитку світоглядних засад сучасного підприємництва / Роман Олексенко. - С.79-85. - Бібліогр.: 13 назв.
Париш, Наталія. Інформаційно-аналітичні та просвітницькі технології у формуванні екологічної культури студентів інженерно-педагогічних спеціальностей / Наталія Париш. - С.86-93. - Бібліогр.: 15 назв.
Баранівський, Василь. Доступ до вищої освіти в контексті стратифікаційних змін у країнах Заходу / Василь Баранівський. - С.94-106. - Бібліогр.: 32 назви.
Дебич, Марія. Еволюція вищої освіти на зламі століть та перспективи її розвитку / Марія Дебич. - С.107-113. - Бібліогр.: 9 назв. : рис.
Покажчик публікацій журналу за 2013 рік / уклад. Морозова А. В. - С.123-125
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)


74.58
Б 24


    Баранівський, Василь.
    Доступ до вищої освіти в контексті стратифікаційних змін у країнах Заходу / Василь Баранівський // Вища освіта України : теорет. та наук.-метод. часоп. - 2013. - № 4. - С. 94-106. - Бібліогр.: 32 назви.
ББК 74.58
Рубрики: вища освіта в зарубіжних країнах
   світ
Кл.слова (ненормовані):
доступ до освіти -- інформаційне суспільство -- стратифікація суспільства -- соціальні класи -- зарубіжний досвід
Анотація: У статті на основі досліджень сучасних соціологів здійснена спроба об’єктивного аналізу стратифікаційних змін і соціальної мобільності в сучасних західних суспільствах та показано тенденції розвитку їх соціально-класової структури, вплив стратифікаційних змін на доступ громадян до освіти, зокрема - вищої. Підкреслено, що в сучасних західних суспільствах зменшується так званий "середній клас", посилюється диференціація на "багатих" та "бідних", зростає роль культурного та освітнього капіталу в системі стратифікаційних змін і соціальної мобільності країн Заходу. Наголошено, що система освіти в західних країнах за формальної рівності членів суспільства також стратифікувалась на елітарну, підвищену, середню і з низьким рівнем. Таким чином, сучасна освіта швидше камуфлює реальну нерівність, ніж служить "ліфтом" у вирівнюванні позицій. Зроблено висновок, що соціальна нерівність в західних суспільствах значною мірою визначається стратегією відтворення свого панування вищими класами або їх консервативною частиною.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч.З.№2 (1)
Вільні: Ч.З.№2 (1)