Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Рідкісна книга- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки НДУ ім. Миколи Гоголя (57)Електронна бібліотека НДУ ім. Миколи Гоголя (27)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=ЛІВОБЕРЕЖЖЯ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : ELVII 5№11/З-32
Назва : Записки історично-філологічного відділу : Юбілейний збірник на пошану академіка Дмитра Івановича Багалія з нагоди сімдесятої річниці життя та п"ядесятих роковин наукової діяльності. Кн. XIII-XIV (1927)
Вихідні дані : К., 1927
Кільк.характеристики :421 с
Колективи : Українська Академія Наук
Ціна : Б.ц.
Зміст : З перших років "земских собраний" на Лівобережжі/ А. О. Степович. Основні проблеми сучасної теорії пізнання й філософія Г. С. Сковороди/ О. М. Ладиженський. До характеристики філософського світогляду Сковороди/ В. П. Петров. "Наталка Полтавка" І. П. Котляревського за рукописом 1820 року/ М. М. Марковський. Переклад Котляревського із Сапфо/ П. П. Филипович. Паліцин О. З культурного минулого Слобожанщини/ Я. Я. Айзеншток. Харківські спогода В. Г. Масловича/ І. Ф. Єрофіїв. Про збирачів українських пісень/ В. І. Срезневський. Маруся, казка. Одеса. 1834/ А. А. Музичка. До питання про джерела повісті Пушкіна "Кірджалі"/ В. І. Селінов. Куліш у Тулі на засланні/ М. П. Павлушков. Буквар Шевченка/ П. П. Потоцький. Політична повість М. І. Костомарова/ О. В. Багрій. Вихід П. О. Куліша з російського підданства та поворот до російського підданства/ П. П. Чубський. До тексту Кулішевої збірки поезій "Дзвін"/ Ів. Ткаченко. До історії освіти на Вкраїні/ П. П. Кудрявцев. З перших років "земских собраний" на Лівобережжі/ А. О. Степович. Харківські вчені 1880-х років в українській літературі/ В. В. Білий. Маркевич Г. І. , полтавський видавець і друкар/ Г. О. Коваленко. Письменник - кольорист/ П. О. Єфремов. Історична замітка про участь українських учених в організації кабанського університету в м. Катеринодарі/ - Разведенков М. Ф. Мельников. Промова академіка Д. І. Багалія на урочистому засіданні в санаторії Цекубу в Кисловодському з приводу 200-річного юбілею Всесоюзної Академії Наук/ Ф. Г. Молчанов. Die Erweichung und Erhartung der Labiale im Ukrainischen/ А. І. Томсон. Фонетична контроверса/ О. Н. Синявський. З лінгвістичних розкопів на Білорусі/ П. О. Бузук. Окремі язикові рівнобіжні/ І. Любарський. Прийдучий час на -му/ І. В. Шаровольський. Наголос українських прикметників/ Л. А. Булаховський. З архіву "Потебнянського комітету"/ О. В. Вєтухов. Мова "Лексікону" Памви Беринди/ З. М. Веселовська. До характеристики сучасного педагогічного руху на Заході/ Є. Ю. Кагаров. Про становище історичної географії в системі сучасного землезнання/ Ст. Рудницький. До питання про хронологічну методу пізнання стародавньої історії й народної творчості/ В. І. Синайський. Давність володіння і гарантія продівця/ І. Я. Фаас. Критичні замітки до твору Сковороди "Басни харьковские"/ О. С. Грузинський. Матеріали до художнього літопису міста Харкова (2 мал.)/ Д. П. Гордєєв. До питання про походження старої української архітектури/ Д. В. Антонович. Види Київа середини ХІХ віку, що їх писав художник Гроте/ Ф. Л. Ернст. Хейям/ П. Н. Лозієв.
Примірники : всього : ВК(2)
Вільні : ВК(2)
Знайти схожі

2.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : ДХV 3№78/1/Ч-49
Назва : Чернігів і північне Лівобережжя : Огляди, розвідки, матеріали
Вихідні дані : К.: Держвидав України, 1928
Кільк.характеристики :531 с
Колективи : Українська Академія Наук. Історична секція
Ціна : Б.ц.
Зміст : Передісторична природа Чернігівщини (Геологічне минуле території Чернігівщини за четвертинного періоду)/ П. Тутковський. Техніка і умілість палеолітичної доби в нахідках Мізинського селища/ М. Грушевський. "Скарб" палеолітичної доби (Кремінне начиння, сховане в кістці мамута з Мізинської палеолітичної станції)/ П. Смолічев. Неолітичні та трипільські знахідки на Чернігівщині/ В. Козловська. Найдавніший побут Чернігівської околиці/ А. Верзилін. Борзенські емалі й старі емалі України взагалі/ М. Макаренко. Чернігів і Сіверщина в українській історії (Кілька спостережень, здогадів і побажань)/ М. Грушевський. Чернігів та його околиці за часів великокнязівських/ П. Смолічев. Сосниця та її околиці (Топографічні й археологічні матеріали, перекази та історичні відомості)/ Ю. Виноградський. Спасо - Преображенський собор у Чернігові за новими дослідами/ І. Моргилевський. Біля Чернігівського Спаса (Археологічні досліди року 1923)/ М. Макаренко. Успенська церква Єлецького монастиряв Чернігові/ І. Моргилевський. Старогородська "божниця" та її малювання/ М. Макаренко. Мідяний змієвик Чернігівського музею - повторення золотої "Чернігівської гривни"/ В. Шугаєвський. Билина про Івана Гостинного сина (київсько-чернігівське сказання про чудового коня)/ А. Лященко. Діалектичні межі на Чернігівщині/ В. Ганцов. Любецькі справи другої половини ХVІ в./ О. Грушевський. Правне положення Чернігівщини за польської доби (1618 - 1648)/ М. Василенко. Надання Ніжину Магдебургзького права у 1625 році/ М. Н. Петровський. Ніжинські цехи в першій половині ХVII в./ А. Г. Єршов. До грошового обігу Чернігівщини ХVII в. (Клад західно- європейських талярів, знайдений біля "Чорториївського рівчака" поблизу Чернігова 1923 р.)/ В. Шугаєвський. Датоване культове срібло XVII ст. в Чернігівському державному музеї/ В. Дроздов. "Мазепин будинок" у Чернігові (До історії культурних взаємин України з Москвою в кінці XVII століття)/ Ф. Ернст. Селянські втечі на лівобережній Україні наприкінці XVIII ст. (1782-1791 рр.)/ В. Дубровський. З історії театру на Чернігівщині (1750 - 1830)/ К. Копержинский. Недільні школи на Чернігівщині в 1860-х рр./ Л. Миловидов. Тижневик "Чернігівський листок" за редакцією Л. І. Глібова (1861 -1863 рр.)/ Б. Шевелів. З життя чернігівської громади1880 - 90 рр./ М. Грінченкова, А. Верзилів. З нової історіографії Чернігова/ М. Ткаченко. З громадської діяльності О. М. Лазаревського на Чернігівщині/ (Батуринець) П. Суліз. Як "зустрічали" на Чернігівщині "конституцію 1905 р."/ О. Дроздов.
Примірники :мрк(1)
Вільні : мрк(1)
Знайти схожі

3.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : ELVII 5№11/З-32
Автор(и) : Грушевський М., Грушевський О.
Назва : Записки історично-філологічного відділу . Кн. ХІ (1927)
Вихідні дані : К.: Українська Академія Наук, 1927
Кільк.характеристики :340 с
Колективи : Українська Академія Наук. Історична секція
Ціна : Б.ц.
Зміст : Діяльність історичної секції Української академії наук в р. 1925 ; Про джерела, час складання і автора "Повести о том, что случилось на Украине, как она Литвою завладена"/ А. Єршов. Гуманщина в XVI - XVII вв./ М. Ткаченко. Земельна власність у Слобідській Україні в XVII - XVIII в., її походження і форми/ Є. Овчаренко. З історії монастирського господарства на Лівоборежжі XVII - XVIII вв./ П. Федоренко. З історії полтавського магістрату за перші роки його існування (1752 - 1767 рр.)/ М. Бужинський. Фабрики Розумовського на Посем"ї/ П. Нечипоренко. Бунт сіроми на Запоріжжі 1768 р./ В. Греков. Про винний відкуп по містах Новгород - Сіверського намісництва 1780 - 1790-х років/ М. Пікус. Архівна спадщина Київських цехів/ М. Карачківський. До питання про кількість кріпаків на Україні/ Д. Соловей. Селянські розрухи на Правобережжю в середині ХІХ в./ С. Шамрай. До історії залізничного транспорту на Україні/ О. Варнеке. У справі археологічної мапи України/ Б. Варнеке.
Примірники : всього : ВК(2)
Вільні : ВК(2)
Знайти схожі

 
Статистика
за 27.06.2024
Кількість запитів 70801
Кількість відвідувачів 1066
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя