Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.ndu.edu.ua/dspace/handle/123456789/4029
Назва: Експресивний потенціал ідіолекту Володимира Винниченка: лексичні та фразеологічні складники
Автори: Бойко, Н. І.
Коткова, Л. І.
Дата публікації: 2017
Видавець: Видавництво НДУ ім. М. Гоголя
Бібліографічний опис: Бойко Н. І. Експресивний потенціал ідіолекту Володимира Винниченка: лексичні та фразеологічні складники : монографія / Н. І. Бойко, Л. І. Коткова. – Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2017. – 284 с.
Короткий огляд (реферат): У монографії визначено та схарактеризовано лексичні і фразеологічні складники мови прозових, драматичних творів та щоденникових записів В. Винниченка, що репрезентують концептосферу письменника, світобачення, мовомислення й експресивний потенціал художнього ідіолекту автора. У роботі окреслено теоретичні засади вивчення ідіолекту В. Винниченка в сучасній лінгвістичній парадигмі; обґрунтовано лінгвістичну сутність понять «ідіостиль», «індивідуальний стиль», «ідіолект», уточнено їхній статус відповідно до сучасних лінгвостилістичних концепцій; визначено методологічні засади дослідження ідіолекту письменника; виокремлено константи і домінанти ідіостилю й ідіолекту В. Винниченка; схарактеризовано концептосферу ідіолекту В. Винниченка крізь призму виокремлених констант і домінант, що відбивають особистісні фрагменти його мовної картини світу; досліджено склад лексичних, фразеологічних одиниць та стилістичних ресурсів, що забезпечують механізми функціонально-семантичного структурування концептосфери ідіолекту письменника; виявлено та проаналізовано домінантні експресивні маркери ідіолекту В. Винниченка як ключові складники його мовомислення, репрезентанти самобутніх рис системи образних засобів автора. Для мовознавців, викладачів, аспірантів і студентів вищої школи, а також усіх, хто цікавиться проблемами семантики та функціонування лексичних і фразеологічних складників ідіолекту окремого письменника, експресивного потенціалу системи образних засобів автора.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.ndu.edu.ua/dspace/handle/123456789/4029
ISBN: 978-617-527-165-0
Розташовується у зібраннях:ФАКУЛЬТЕТ ФІЛОЛОГІЇ, ІСТОРІЇ ТА ПОЛІТИКО-ЮРИДИЧНИХ НАУК

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
МОНОГРАФIЯ_17.pdf1,99 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.