Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=соціокультурна адаптація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.
615.34
А 43


    Плескач, Богдан Вадимивич.
    Соціально психологічні аспекти психотерапевтичної допомоги внутрішньо переміщеним особам [Текст] / Б. В. Плескач, В. С. Уркаєв // Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць / Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. - Київ : ФОП Рогальська І.О., 2017. - Т. 3 : Консультативна психологія і психотерапія, Вип. 13. - С. 74-91 : табл. - Бібліогр.: с. 86-88 (9 назв)
УДК
РУБ 615.34
Рубрики: Консультативна психологія
   Психотерапія

Кл.слова (ненормовані):
соціокультурна ідентифікація -- ідентифікація "клієнт-психотерапевт" -- внутрішньо переміщені особи (ВПО) -- соціокультурні атитюди -- соціокультурна адаптація
Анотація: У статті представлені результати дослідження впливу ідентифікації "клієнт-психотерапевт", яка є складовою психотерапевтичних процесів, на розвиток української ідентичності у внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та на сприйняття ними представників української спільноти. Окремо досліджувався вплив соціокультурних атитюдів у ВПО на особливості їх соціокультурної адаптації. Показано, що процеси ідентифікації "клієнт-психотерапевт" прияють розвитку у ВПО української ідентичності. Проте не знайдено зв`язку між присутністю української ідентичності та типом соціокультурної адаптації. Показано, що психотерапевтичні стосунки позитивно впливають на адаптацію ВПО. Так, особи з ідентифікацією "клієнт-психотерапевт" більш довірливо сприймають представників українського населення, більш схильні до соціокультурної стратегії "асиміляція", виявляють готовність приєднатись до українського соціуму. Виявлено, що соціокультурні атитюди стосовно "типового українця" впливають на соціокультурну адаптації ВПО. Так, образ українця як активного та ініціативного утруднюв соціокультурну адаптацію за типом "інтеграція". Сприйняття ВПО української етнічної групи як "компетентної" сприяє соціокультурній адаптації за типом інтеграція та зменшує частоту використання стратегій "сепаратизм". Виявлено, що сприйняття "типового українця" як автономного пов`язано з адаптацією ВПО за типом "маргіналізація" та не сприяє формуванню української ідентичності. Надані рекомендації для ЗМІ щодо формування образу українця, який би сприяв кращій адаптації ВПО.


Дод.точки доступу:
Максименко , Сергій Дмитрович \голов. ред.\; Уркаєв, Вадим Сергійович

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

 
Статистика
за 21.05.2024
Кількість запитів 1475
Кількість відвідувачів 376
Кількість замовлень 0
© Бібліотека імені академіка М.О. Лавровського
НДУ імені Миколи Гоголя