Проблема переживання втрати і робота з нею в гуманістичній та екзистенційній психології і психотерапії
Loading...
Date
Authors
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
Серед психологічних труднощів та особистісних проблем, що перешкоджають соціальній адаптації та психологічному здоров’ю людини особливе місце займає проблема втрати та її переживання. Особливо актуальною вона стала зараз – із початком військових дій та повномасштабного вторгнення в Україну російських військ, коли щодня відбуваються втрати людьми здоров’я, майна, близьких людей, відносин, руйнування життєвих цінностей, що були актуальними колись і т.ін. Втрата є глибокою психологічною проблемою, що вимагає спеціальної внутрішньої роботи з проживання і переживання.
Непережита втрата може призводити до невротичних, емоційних, тривожних розладів особистості, а також зумовлювати дезадаптацію, соціальні труднощі та особистісну деструктивність.
Description
Keywords
втрата, проблема переживання втрати, психотерапія
Citation
Кресан О.Д. Проблема переживання втрати і робота з нею в гуманістичній та екзистенційній психології і психотерапії // Гуманітарний корпус: збірник наукових статей з актуальних проблем філософії, культурології, психології, педагогіки та історії. Випуск 48. Київ : ТОВ «НВП Інтерсервіс», 2022. 98 с. С.47- 50.